Jump to content

Cd'ye Wga Crack Nasıl Eklenir?

civil

Recommended Posts

ben crackli WGA'dan çıkardığım dosyaları $OEM$\$\system32'ye attım.

Dosyalar LegitCheckControl.dll,wgatray.exe,wgalogon.dll

Böylece orjinallik sorunu vermedi şu ana kadar.

Crackli wga:

http://rapidshare.com/files/211548611/Windows.Genuine.Advantage.Validation.v1.9.9.1.Cracked.V2.rar.html[/CODE]

7zip açıyordu sanırım.Zaten içinde sadece bahsettiğim 3 dosya var başka bir şey yok.

şöyle bir soru sorsam mrnmdx hocanın yapmış olduğu wga crack var onu addon olarak ekliyorum ve windows tabikide siyah olarak açılıyor daha sonra manuel olarak vlk.exe adında bi dosyam var bunu addon olarak eklediğimde siyah ekran yine geliyor fakat kurulumdan sonra elle yaptığımda sorun ortadan kalkıyor

şimdi ben bu vlk.exe dosyasını runonce.cmd dosyasından hangi kodu girerek otomatik yükletebilirim.

şöyle bir soru sorsam mrnmdx hocanın yapmış olduğu wga crack var onu addon olarak ekliyorum ve windows tabikide siyah olarak açılıyor daha sonra manuel olarak vlk.exe adında bi dosyam var bunu addon olarak eklediğimde siyah ekran yine geliyor fakat kurulumdan sonra elle yaptığımda sorun ortadan kalkıyor

şimdi ben bu vlk.exe dosyasını runonce.cmd dosyasından hangi kodu girerek otomatik yükletebilirim.

vlk.exe katılımsız mı? Paylaşaiblir misiniz?

Bu arada runonceex ile program ekleme(katılımsız ise parametresiz eklenir direkt);

cmdow @ /HID
@echo off

FOR %%i IN (D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) DO IF EXIST %%i:\CD.txt SET CDROM=%%i:

SET KEY=HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnceEx

REG ADD %KEY% /V TITLE /D "...Programlar yükleniyor..." /f

REG ADD %KEY%\001 /VE /D "Windows XP Aktive ediliyor..." /f
REG ADD %KEY%\001 /V 1 /D "%CDROM%\install\Vlk.exe" /f

EXIT[/CODE]

Verdiğim örnekte cd anadizininde cd.txt yaratmalısınız.

Programlar ise cd anadizininde install adında bir klasörde olmalı.

runonceex oldukça esnek yapılandırılabiliyor guirunonce yerine bu yöntemi tercih etmek daha iyidir.

vlk.exe katılımsız mı? Paylaşaiblir misiniz?

Bu arada runonceex ile program ekleme(katılımsız ise parametresiz eklenir direkt);

cmdow @ /HID
@echo off

FOR %%i IN (D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) DO IF EXIST %%i:\CD.txt SET CDROM=%%i:

SET KEY=HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnceEx

REG ADD %KEY% /V TITLE /D "...Programlar yükleniyor..." /f

EXIT[/CODE]

Verdiğim örnekte cd anadizininde cd.txt yaratmalısınız.

Programlar ise cd anadizininde install adında bir klasörde olmalı.

runonceex oldukça esnek yapılandırılabiliyor guirunonce yerine bu yöntemi tercih etmek daha iyidir.

hocam şu an işteyim akşam göndermeye çalışırım. çok teşşekkürler evet sadece çift tıklıyorum siyah ekran ortadan kayboluyor

hocam bide su iki satır değiştirip altına ekleyerek başka programlarda yükleyebilirim sanırım

Evet ekleyebilirsiniz. Birçok şey de çalıştırabilirsiniz vs...

Başka program eklediğiniz zaman

001

001

olan yeri

002

002

003

003

..

...

010

010

011

011

Olarak devam ettirip istediğiniz kadar ekleyebilirsiniz.

Runbonceex ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için google kullanabilirsiniz, Msfn vb sitelerde güzel anlatımlar var.

Zamanında exe'leri bilgisayara aktarıp öyle kuruluyordu direkt cd'den kuramıyordum bayağı araştırdğımı hatırlıyorum, (hey gidi günler..) hemen hemen hiç programsız modifiye & entegre yapılıyordu Runonceex ile..(güncellemelerin ve programların kurulması, reg ayarları, cmdler vs vs..)

Driver entegresi de $oem$ ve txtsetup vb... Hiç hatırlamasam daha iyi bu kısmı :(

hocam eve gelip kontrol ettiğmde rocco nun çalışması olgunu öğrendim vlk.exe inş. seni boşa umutlandırmamışımdır

linki aşağıda verdim denemeleri yapıp başını ağrıtmak için :( en kısa zamanda dönüyorum

http://www.dosya.tc/vlk.rar.html[/CODE]

Arkadaşlar birşey soracağım, çok merak ettiğim için soruyorum, burada windows modifiye konusunda uzman arkadaşlar var, ve çoğuda nedense bu WGA olayına takılıyorlar, kimisi crack yüklüyor, kimisi vlk addon kullanıyor, şimdi sorum şu;

Ben zamanında MSDN adı verilen bir CD indirmiştim, boyutu 613 MB, indirdiğimde hash kontrolü bile yapmıştım msdn sitesine girip, gerçektende el değmemiş bir gerçek bir msdn kalıbıydı, o zamanlar elimde birkaç iso daha vardı, son indirdiğim msdn isoyu yazdırıp test etmeye başladım, ve zamanla çok memnun kaldım, diğer isoları bu yüzden çöpe gönderdim, ve o zamandır bu isoyu kullanıyorum, bu isoya kurulumda kolaylık olması açısından yalnızca ve yalnızca kendi araştırmalarım doğrultusunda oluşturduğum winnt.sif dosyasını ekledim, bu sayede masaüstü açılıncaya kadar hiçbir soru ile karşılaşmıyordum, o zamanlar CD'ye winnt.sif eklerken sırf denemek için CD Keyi F4FX3 ile başlayan o malum keyi koydum, isoyu yazdırıp kurduğumda hiçbir sorunla karşılaşmayınca hep öyle kaldı, hiç değiştirmedim, wmp11, ie7, ie8 hiçbirinde sorun vermedi, hatta orjinallik doğrulaması yapınca microsoft teşekkür bile ediyordu, ve halen bugün bile CD ile devam ediyorum, hiçbir problem yok, aynı şekilde F4FX3 keyi ile devam ediyor, benim öğrenmek istediğim ise çoğu arkadaş modifiye XP'lerinde orjinal msdn iso kullandıklarını belirtiyorlar, peki aynı isoyu kullanıyorsak neden bu crack programlarına ihtiyaç duyuyorsunuz onu anlayamıyorum, bendeki XP başka bir msdn sürümümü acaba ? Tecrübeli arkadaşlar yorum yazarsa sevinirim..

Yanlışlıkla teşekkür et demişim. (:

Ben VLK.exe'yi kullanıyorum lakin... Sanırım muhteviyatında şu yasaklanan KEY mevcut. Ardından Windows'un key'ini değiştirtmek için bir kaç şey daha yapman gerekebilir.

:)

iyide virtualbox sanal sistemde yukarıda anlattığım olayı uyguladım ve güncelleme yaptım ve yeni wga güncellemesi 1.9.40.0 ı yükledim ve gidip windows doğrulamasından geçirdim ve daha 1 gün önce yaptım ve hiç bir sorun almadım

bide rica ederiz teşekkürünü geri silerler :D

Bazen sorun olmaması daha önce o key ile kurulmuş bilgisayarlarda sorunsuz olabilir, öyle de lakin yeni formatlarda oplmaya başladı. Pid'e göre bir engelleme var yoksa update de bir sıkıntı olmaz.. Farklı serial ile çözüldü bile zaten de.. Wga bloklamak veya kırık dosyaları atmak daha garanti şimdilik..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...