Jump to content

Gigabyte Mb Bios Upgrade'i Yaptım Ses Gitti

TosunPASA

Recommended Posts

Merhaba

GigaByte 8I945 serisi anakartım ve 3.4 işlemcim var

kendi sitesinden online bios upgrade i yapan programı indirip işlemi yaptım. ses kartı 5.1 sistem ve bende de 5+1 kolon var

upgrade yapma sebebim ise. mic girişinden ses kaydı yaptığımda ses 5-6 kat hızlı kayıt gibi vızıltı şeklinde anlaşılmayacak şekilde olması idi.

neyse. online update yaptım. bu sefer ses tamamen gitti .. nasıl gitti... ??? ses artık anlaşılmacak derecede kötü çıkıyor ve artık ne film seyredip nede müzik dinleyemiyorum

dün akşam yeniden farklı versiyon ve eskiler bios ile de yaptım sonuç aynı

neden online ?

gigabyte kendi sitesinde windows ortamında yapacak exe koymuş. dos disketi ile açıp ordan bios upgrade i yapma şeklini anlatmamış.. tamamen windows ortamında yapacak şekilde koymuş

bu konuda tecrübe ve benzer problemlere çözümü olanlardan cevap alabilirsem sevinirim

teşekkürler

bende aynı şekilde p-35 anakartımın biosunu güncelledim. dual 1+1 gb ram kullanıyorum. format attıkdan sonra windows yüklemesinde hep mavi ekran veriyor. bir tane ram i çıkartıp, tek ramle format atıp işletim sistemi kurduğum zaman sorun olmuyor, windows kuruldukdan sonra diğer rami takıyorum. Benimde bu sorunum var ve çözemedim.

???

karaoke ayarı nerde acaba.. ben ayarların hiçbirinde göremedim ? veya farklı bir isim ile gösteriliyor ?

birde bios da

azalia codec için sadece enable.. disable seçeneği görmüştüm

dün akşam yaptığım geri bir versiyon bios güncellemesi ile düzelme var.. ama eski ses kadar değil. şuan hiç olmaz ise söyleyenin kadın erkek olduğunu hem biliyorum hemde söylediklerini az da ols anlayabiliyorum

denemeye devam

bu arada... ram konusunda yazan

F@rZa arkadaşım

Çizgi Asus un eski dağıtıcısı ve destek firması idi. Şimdi Asus Türkiye kendisi destek veriyor. yerleri de Çamlıca da..

Ben P5B ana kart için sorun çıktığında çizgi de çok uğraştım.. en sonunda karşıma bir mühendis çıktı da sorunumu çözmüştü

GigaByte için böyle bir şirket bulsam hemen ümüklerini sıkacam da.. yok şuan için. kim destek veriyor veya vermek zorunda

Çünki bu şekilde olan sorunlara müdahele etmek ve destek vermek zorundalar.. ki de genelde çözüm kesin buluyorlar

kendilerindeki eski bios ile vs

selamlar

evet

yeniden bir bios update i daha yaptım

artık ekran görüntüsü hiç gelmiyor

tamamen uçtu gitti galiba bios

ana kart üstünde 2.bios chip yatağı boş. ve 2. bios ise gömme bios lardan. clearcmos.. pil vs hiç bişi işe yaramadı.. ekrana setup gelse sorunu çözerdim .. disketten cd den ama.. görüntü hiç gelmiyor

bu konuda bilgi ve tecrübesi olanlardan acil yardım bekliyorum

selamlar

evet

yeniden bir bios update i daha yaptım

artık ekran görüntüsü hiç gelmiyor

tamamen uçtu gitti galiba bios

ana kart üstünde 2.bios chip yatağı boş. ve 2. bios ise gömme bios lardan. clearcmos.. pil vs hiç bişi işe yaramadı.. ekrana setup gelse sorunu çözerdim .. disketten cd den ama.. görüntü hiç gelmiyor

bu konuda bilgi ve tecrübesi olanlardan acil yardım bekliyorum

selamlar

aynı sorun benim de başıma geldi, bende endişelendim ilk başta ne yaptıysam olmadı fakat ram slotlarının yerini değiştirdim ve sorun çözüldü....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...