Jump to content

Mavi Ekran Ve Ram

misafir00

Recommended Posts

Merhaba arkadaşalar.Ben uzun süredir mavi ekran hatası alıyorum.driveların güncel sürümünü indirdim.durum biraz düzeldi fakat hala arasıra oluyo.ilk olarak ramden şüphelenıyorum 512 ram var.yetersiz mi geliyor acaba.birde format atarken ekran kartı için windows logo uygulamasından geçemedi diyor.şimdi eğer ram alıcaksam yine 512 mi almalıyım yoksa 1 gb de alsam olurmu? lütfen yardım!

pc özellikleri

intel p4 3.0 ghz 775 pin lga işlemci

512 ddr 400 ram

256 mb gf7300 ekran kartı

kardeş başka format cd si ile format at bazı modifiyeli format cdleri böle hata yapabiliyor benimde başıma gelmişti ramdan şüphelendim ama değilmiş

ya normal xp cd ile format atıyorum.geçen COD 5 oynuyorum virüs prg falan da acıktı.pc den kamyon sesi gibi ses cıkıyodu. hoop gitti mavi ekran yine ondan ben ram den şüpelenıyorum.

Yaşadığım aynı hatayı ben ram da buldum. İki tane ram varsa birini sök.

Ramları iyice temizle, tek tek dene. Olmaz ise başka bir pc de ya da uzay montaj da dene.

Peki bu ddr 400 ram lerde iki tane takılacaksa aynı değerde olması gibi bu durum varmı.yani 512 ise ikinci se 512 yada 1gb ise 1 gb ? yoksa bu uydurmaca mı?

Ben iki adet 512 ram kullanırken bu hatayı almıştım. Mhz leri aynı idi. Yani ramın biri bozuksa diğeri de işlev yapamıyor. İki ram varsa sadece biri takılı iken bilgisayarını kullanmayı deneyerek arızalı ramı bulmaya çalışabilirsin. Eğer sorun diğer donanımlarda değil ise. O da uzay montajla yada başka pc de deneyerek anlaşılabilir.

Ben iki adet 512 ram kullanırken bu hatayı almıştım. Mhz leri aynı idi. Yani ramın biri bozuksa diğeri de işlev yapamıyor. İki ram varsa sadece biri takılı iken bilgisayarını kullanmayı deneyerek arızalı ramı bulmaya çalışabilirsin. Eğer sorun diğer donanımlarda değil ise. O da uzay montajla yada başka pc de deneyerek anlaşılabilir.

sadece 1 adet ram var. kaptan uzay montaj olayı nedir.hiç duymadım

Kardeş, sadece bir adet ram varsa; bir tanıdıktan, anakartına uygun bir ram alıp denemen lazım. Yada senin ramı söküp, bir tanıdığının bilgisayarında denemelisin. Başka türlü arızanın, sadece ramda mı olduğunu nasıl anlayabileceğiz? Uzay montaj ise; anakartı da söküp kasa dışında pc yi çalıştırmak kısacası. Şase vb. şüphelerden dolayı.

bendede aynı mavi ekran gelip pc kapanıp açılıyordu bilgisayarcıya sordum böyle bir durum var diye oda ram

veya HDD den kaynaklanıyordur diye söyledi kontrol neticesinde 4gb ramlerden 1 tanesinin uyumsuz olduğunu farkettim ve onu söktüm ve şuan sorunsuz çalışıyor sizinde ram den kaynaklanan sorununuz olabilir yada bağlantıların tam soketlerine oturmamış olduğundan kaynaklanabilir kartların slotlara tam oturmadığından dolayı

sorun olabilir anakartın alt kısmında bir vidanın değmesinden dolayı şasi sorun yaratıyor olabilir kontrol etmekte

fayda var saygılar

arkadaşlar bendede mavi ekran hatası vardı ben hdd den şüphelendim değiştirdim

düzeldi ama başka sorun çıktı pc donuyor renk ayarları 256 renk gibi oluyor eni 1cm yüksekliği 3 mm çapında mavi çizgiler çıkıyor aralarında boşluk var kendi ebatlarında

birde çizgiler aynı hizada değil dalgalı sorunu tv izlerken yapıyor lütfen yardım

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...