Jump to content

Adres Degismiyor Ne Yapmam Gerekiyor?

aleyza

Recommended Posts

selam arkadaslar iki gün önce pc actım internet exploreri actıgımda google sayfası degismis adres cubugunda fixarama yazıyo seceneklerden googleye cevirmek istedim izin vermiyor.bu sekilde kullanmaya calısıyorum.herhangi bi site ismi yazıyorum alakasız sonuclar cıkıyor:s net cok agır ve bazen hic yok net var aslında msn acık explorer cogu zaman acılmıyo sayfa donuyo falan pff ve yine pc yi actıktan sonra alakasız bi sayfa acılıyo kendiliginden reklam sayfası kısa yoldan kapatıyorum eger bu sayfayı kapatırsanız youtube vb siteleri ziyaret edemezsiniz diyor dün firefox yükledim oda hic acılmadı dün sayfa bulunamadı diyordu bugün simdiye kadar cok agır olsada girebildim sitelere ama dedigim gibi bazen düzeliyor virüs programım nod32 taratıyorum bisey bulmuyo sorduklarım virüs girmis güvenlik duvarını asmıs dediler,engel sayfası diyolar ne yapmam gerekiyo?

.reg ayarı ile değiştirilebiliyor ama belli bir süre sonra o trojan tekrar değiştiriyor anasayfayı. Belirtildiği gibi KAV&KİS ayarında bir anti-virüs programı ile bilgisayarını tarat o bulup siler.

ya arkadaslar kaspersky diyonuz ama dediginiz gibi yatım yükledim pc iki gün boyunca kendine gelemedi zar zor silebildim yani programı deil kullanabilmek bida bu programın adını bile duymak istemiyorum:d yaa önerebilceginiz baska ne var bana:(( bu arada explorer adres cubugu yine degisti:((

AVG Anti-Virus 8.5 kardeş birde bunu dene senelerdir aynı virüs programını kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım free olanını kullanabilirsin reklam olmasın diye site ismi vermiyorum google yaz oradan bulursun

saygılar

Adres Degismiyor Ne Yapmam Gerekiyor?

1- Yeni bir metin belgesi açalım ve aşağıda yazılı metni olduğu gibi kopyalayıp metin belgesinin içerisine yapıştıralım;

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel]
"HomePage"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel]
"HomePage"=dword:00000000

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel]
"HomePage"=dword:00000001

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel]
"**del.HomePage"=" "

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoSaveSettings"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoSaveSettings"=dword:00000000[/CODE]

2- daha sonra kaydedelim ve hatırlamamızı sağlayacak bir isim verelim.

3- oluşturduğumuz bu metin belgesinin uzntısını *.reg olarak değiştirelim ve işlem tamam üzerine çift tıklayıp kayıt defterine eklemeniz yeterli olacaktr.

Saygılar.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...