Jump to content

Internet Bağlantısı Hakkında

trajedi

Recommended Posts

arkadaşlar bende 2pc var bir telefon var 2 pc dede internet var şimdi ben bi paralel bi hattan telefon çeksem başka bi odaya internet bağlantım koparmıı yada kopmasa bie dosya indiririken koparmıı yada kopmasa bile telefonu açtığımda koparmıı

dostum kaç pc olduğu önemli değil önemli olan modemine giden telefon kablosu

normalde internet olarak kullandığın telefon hattıyla aynı zamanda görüşmede yapabilirsin kopma olmaz ama internete bağlıyken görüşürsen hışırtı yapabilir bunu engellemenin yoluda splitter tenen bi alet

splitter de 1 giriş 2 çıkış olur girişte in çıkışda adsl ve telefon yazar modeme takıcan kabloyu splitere takarsın sipliterdende bi kablo modeme çekersin bi kablo telefona

ama tecrübelerime dayanarak söylüyüm spliterler çok arıza yapar hatta bi çoğu alındığında bozuk çıkabilir alcaksan denettir öyle al derim

dostum elimde veya bildiğim bi sitede resimli anlatımı yok ama işlem çok basit ben sana kısaca anlatayım

alacağın malzemeler

bir adet sağlam splitter şansın varsa denettir adsl modem için dedinmi elektronikçiler bile bilir zaten bilgisayarcılar hemen bilir

2 adet iki ucunda konnektör olan telefon kablosu (genelde hazır olarak satılır zaten 2 adet ihtiyacın var )

hani bildiğimiz telefona giren jack varya gelen hattan

zaten yapcaan şey en basiti

daha önce modeme taktığın kabloyu splittere takıcaksın

aldığın iki adet iki ucu çakılı kabloyuda splitterin diğer ucuna takıcaksın

zaten splitterde yazar in(giriş) tel ve adsl diye

adsl yazan yerdeki kablonun ucunuda modeme tel yazan kablonun ucunu telefona

yine anlamadıysa paintten elimden geldiğince çizeyim

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...