Jump to content

Sağ Tuş Menüsü Sorunu "Çözüldü"

serhatyilmaz

Recommended Posts

Arkadaşlar dünden beri beni gıcık eden bi durum var

Masaüstümdeki bi kısayola sağ tıklıyorum "Aç","Araştır" gibi ögeler gözükmüyor en üstte Winrar'ın ögeleri var:

aaaaaaanaaa.jpg

Winrarı kaldırdığımda ise düzeliyor ama Winrarda sorun yok uzun zamandır bunu kullanıyorum ve başka winrarda denedim:

aaaaaaanaaa2222.jpg

Bu arada TNC XP SP2 kullanıyorum ve çokta memnunum.

Arkadaşım sen bana msn adresini özel mesaj ile göner ver sana özel bir programı var onu vereyim.

Diğer arkadaşlar bana bizimle de paylaş diyecektir kesin yakında o programı konu açarak paylaşıcağım.

Saygılarımla.

NOT:Sorusu olan Özel Mesaj atarak benden yardım isteyebilirsiniz!

sagtusyeniklasor.JPG

Aşağıda verdiğim linkten dosyayı indirdiğinizde karşınıza bir .rar dosyası çıkar. Bu dosyayı zipten kurtardığınızda yada zipin içine girdiğinizde, iki tane dosya olduğunu göreceksiniz. Bir tanesi MOUSECLICKS.exe, diğeri ise SENDCLICK.exe

Bu iki dosyadan MOUSECLICKS.exe dosyasını çalıştırdığımızda bir komutu çalıştırmış oluyoruz ve program bize hiçbirşey demeden arkada birşeyler yapıyor ve sonra tamamlanınca da birşey demiyor. Bu dosyayı çalıştırdıktan 5-10 saniye sonra, bilgisayardaki herhangi bir dosyayı sağ tıkladığımızda aşağıdaki resimde olduğu gibi bir sağ tuş menüsü açılıyor;

Bu menüde, kırmızı kare içine alarak gösterdiğim seçenekler sonradan ekleniyor. "Klasöre Taşı..." seçeneğini seçtiğimizde bir pencere açılıyor ve oradan seçtiğimiz klasöre dosyamızı taşıyor. Aynı şekilde "Klasöre Kopyala..." da aynı işlevi yapıyor. "Nitelikler" seçeneğinden ise dosyamızı "Salt Okunur", "Arşiv", "Gizli" ve "Sistem" yapabiliyoruz. Bunlar dosya/klasör sağ tuş menüsüne eklenen seçenekler.

Eğer masaüstünde veya herhangi bir klasör içinde boş bir yere sağ tıklarsak;

sagtusklasor.JPG

Dosya Adı : SagTusMenu.rar

Boyutu: 2,5 MB

Host: SkyDrive

qsmu6q.jpg

Link:

Please register to see this content.

İşini görebilir!

Kusura bakmayın Flood yapıyorum ama kendi sorunumu kendim çözdüm yine. bu program sayesinde:

Please register to see this content.

Programın adı Glory Utilities aynı TuneUp gibi.

Bunda sağ tuş menülerini düzenleme aracıda var ve bu araçla "Advanced System Care" ve "Unlocker Shell ...." kaldırdığım zaman eski haline döndü yani sorun halledilmiştir.

Buda resim

asdasfasgfsdgfdcfvsdfds.jpg

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...