Jump to content

Iq Sorusu

Kænuni

Recommended Posts

Bu soru, Avrupa’da özel bir şirketin sınav elemesinde sorulan IQ sorusudur.

Bir adam yıllar boyu Almanya’da bir bankada çalışmış ve emekli olmasına yakın artık yurda dönmeye karar verdiği gün “lan felekten bir gün çalayım bari” deyip bir bara gitmiş. Barda içkisini içerken karşısına çok güzel bir kadın oturmuş. Bizimki kadına hayran kalıp hemen garsonu çağırıp kağıda “tanışabilir miyiz” mesajını yazdıktan sonra garsonla kadına göndermiş. Kadın kağıdı almış, okumuş adama imalı bir bakıştan sonra kağıdın arkasına bir şeyler yazıp kağıdı tekrar adama geri göndermiş. Adam kağıda bakmış bakmış... Hiç bir şey anlamamış. Yazı ne Almanca, ne de bildiği bir dile aitmiş. Gitmiş kağıdı en yakın arkadaşına verip “ya bunu bir kadın bana yazdı ben anlamadım ne yazıyor burada” diye sormuş. Arkadaşı kağıdı okur okumaz “sakın bir daha beni arama arkadaşlığımı sona erdi” deyip yanından gitmiş… Adam şaşkın bir halde eve gidip anne babasına “ya siz eskisiniz bilirsiniz burada ne yazıyor” diye bu sefer onlara sormuş. Anne babası kağıdı okuyunca adamı evlatlıktan reddetmişler. Karısına göstermiş, karısı boşanma davası açmış. Adam artık çıldırma noktasına gelmiş “len” demiş “bunu en iyi anlayan doktor olur, ne de olsa onların yazısı karışık” deyip bir doktora gitmiş. Doktor kağıdı okuyunca çok sakin bir şekilde izin isteyip odasına girmiş aradan 1 saat 2 saat geçmiş doktor yok... Bizim adam merak edip odaya girince bir bakmış ki doktor tavanda sallanıyor; kendini asmış. Adam en sonunda pes etmiş. “Len bu kağıt başıma çok işler açtı, başkasının da hayatını karartmasın” diye kağıdı çalıştığı bankanın kasasına koyup evine gitmiş. O akşam da tesadüf bankaya hırsızlar girmiş. Kasadaki bütün paraları almışlar tam kaçacakları sırada hırsızların reisi kağıdı görmüş. Reis kağıdı okuyunca birden ”çabuk paraları yerine koyun” demiş ve bütün paraları kasaya geri koyduktan sonra çekip gitmişler.

Şimdi gelelim sorumuza. Haliyle “bu kağıt’ta ne yazıyor?” diyeceğim...

Soru gerçek olup, cevabı metin içeriğinde klasik ve basit bir şifreleme yöntemiyle gizlenmiştir.”

işte cevap

En Mantıklı Bu Cevap geldi biraz araştırarak bu cevaba ulaştım.Bir IQ sorusunun cevabında böyle olmalı bence

Kadin Polİs; Kadinin EŞİ Doktor, Kadinin Erkek KardeŞİ Adamin ArkadaŞi,

Kadin KaĞida: Adini Soyadini Ve Tlf. Numarasini Yaziyor, Senİnle Bİrlİkte Olabİlİrİm Ama Evlİ İsen EŞİnİ BoŞa,eĞer Anne Baban Varsa Onlari Reddet Dİyor.

Şu An MÜsaİt OlmadiĞini AkŞam Bİr Bankayi Hirsizlarin SoyacaĞini İhbar Aldiklarini Ve AkŞam O Bankaya Baskin Yapacaklarini Yaziyor KaĞida Ve Yarin Kendİsİnİ Aramasini SÖylÜyor.

ArkadaŞi KaĞidi Okuyunca Kiz KardeŞİne En Yakin ArkadaŞinin BÖyle Bİr Şey Yapmasini Hazmedemİyor Ve Onunla İlİŞkİsİnİ Kesİyor.

Anne Babasi KaĞidi Okuyunca OĞullarinin BÖyle Bİr Şey YaptiĞina İnanamiyor Ve Onu Evlatliktan Reddedİyor.

EŞİ KaĞidi Akuyunca Şok Oluyor Bunca Yillik Kocasindan GÖrdÜĞÜ İhanet KarŞisinda Ona BoŞanma Davasi AÇiyor.

Doktor KaĞidi OkuduĞunda KaĞittakİ İsİm Ve Tlf Numarasindan Yaziyi EŞİnİn YazdiĞini Anliyor Ve Bu İhanetİ Gururuna Yedİremeyerek İntİhar Edİyor.

Hirsizlarin Şefİ KaĞidi Okudğunda Baskina UĞrayacaklarini Anliyor Ve Hemen Paralari Birakip Orayi Terk Edİyorlar

işte cevap

En Mantıklı Bu Cevap geldi biraz araştırarak bu cevaba ulaştım.Bir IQ sorusunun cevabında böyle olmalı bence

Kadin Polİs; Kadinin EŞİ Doktor, Kadinin Erkek KardeŞİ Adamin ArkadaŞi,

Kadin KaĞida: Adini Soyadini Ve Tlf. Numarasini Yaziyor, Senİnle Bİrlİkte Olabİlİrİm Ama Evlİ İsen EŞİnİ BoŞa,eĞer Anne Baban Varsa Onlari Reddet Dİyor.

Şu An MÜsaİt OlmadiĞini AkŞam Bİr Bankayi Hirsizlarin SoyacaĞini İhbar Aldiklarini Ve AkŞam O Bankaya Baskin Yapacaklarini Yaziyor KaĞida Ve Yarin Kendİsİnİ Aramasini SÖylÜyor.

ArkadaŞi KaĞidi Okuyunca Kiz KardeŞİne En Yakin ArkadaŞinin BÖyle Bİr Şey Yapmasini Hazmedemİyor Ve Onunla İlİŞkİsİnİ Kesİyor.

Anne Babasi KaĞidi Okuyunca OĞullarinin BÖyle Bİr Şey YaptiĞina İnanamiyor Ve Onu Evlatliktan Reddedİyor.

EŞİ KaĞidi Akuyunca Şok Oluyor Bunca Yillik Kocasindan GÖrdÜĞÜ İhanet KarŞisinda Ona BoŞanma Davasi AÇiyor.

Doktor KaĞidi OkuduĞunda KaĞittakİ İsİm Ve Tlf Numarasindan Yaziyi EŞİnİn YazdiĞini Anliyor Ve Bu İhanetİ Gururuna Yedİremeyerek İntİhar Edİyor.

Hirsizlarin Şefİ KaĞidi Okudğunda Baskina UĞrayacaklarini Anliyor Ve Hemen Paralari Birakip Orayi Terk Edİyorlar

hani ödülüm nerde banane ben ödülümü isterim banane:D :) :)

ama öyle de olsa neden adam yazılanı anlamıyor da diğerleri anlıyor sıkıntı orda ?

arkadaşım benimde kafama takılan ksım oydu ama bence mantıklı cvp bu

daha mantıklı bi cvp ı olan varsa yazsın arkadaşım

o kağıtta " ben bir travestiyim" yazıyor olabilir mi ? :):D bak bu hepsini nerdeyse açıklıyor ama adam o yazılanı neden anlamıyor çıkaramadım belki sadece onun bilmediği bir dildir :) ama bence mantıklı :D

arkadaşlar bu dikkat sorusu bu soruda istenilen dikkati ölçmek kagıtta ne yazıyor derken 2 tane kagıt var birisi soru kagıdı digeri kadının yazdıgı kagıt.

yani soru:kagıtta ne yazıyor?

cevap:kagıtta adamın hikayesi yazıyor

arkadaşlar bu dikkat sorusu bu soruda istenilen dikkati ölçmek kagıtta ne yazıyor derken 2 tane kagıt var birisi soru kagıdı digeri kadının yazdıgı kagıt.

yani soru:kagıtta ne yazıyor?

cevap:kagıtta adamın hikayesi yazıyor

harikasın yav valla mükemmel bak :):D çok mantıklı :Dtebrik ederim :)

bu kağıtta ne yazıyor derken sınav kağıdında ne yazıyor diye sorulmuş sanırım..

ama metin içinde şifreleme teknikleri kullanılmış denmesi işleri biraz karıştırıyor..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...