Jump to content

Usb Disk Içeriği Görünmüyor? (yardım Virüs)

Serhat1986

Recommended Posts

Arkadaşlar evdeki bilgisayarıma flash disk üzerinden rvhost.exe isminde bir virüs girmişti. Bu virüsten sonra bilgisayarıma taktığım USB disklerin içeriği boş olarak görünüyor. Yalnız özelliklerden baktığımda içeriği dolu. Gizli dosyaları göster diyorum yine USB disk içeriği boş görünüyor. Bu arada KİS 2009 yükleyip virüsü temizledim yalnız registry ayarlarını bozmuş galiba. DOS tan flash diske girip dir /a yapıyorum yine içeriği boş görünüyor. İçerisindeki klasörlerin isimlerini adres satırına yazdığımda klasöre giriyor ve o klasör içeriği normal görünüyor ama ana dizinde hiçbirşey görünmüyor. Flash diskler temiz diğer bilgisayara takıyorum normal okuyor ve virüs yok. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Bendede gizli dosyalar görünmüyordu. winrarlar c, d ve flash diskin içine baktığımda içinde sonu .exe diye bir komut dosyası ve autorun dosyası vardı. onları silsem yine kendiliğinden tekrar çıkardı. imaj aldığım dosyası ghost ile tekrar geri yükledim sorun düzeldi. Senin sorunda aynı mantıkta olabilir. Önceden imaj aldıysan geri yükle düzelir. Sorun C diskinde.

Bendede gizli dosyalar görünmüyordu. winrarlar c, d ve flash diskin içine baktığımda içinde sonu .exe diye bir komut dosyası ve autorun dosyası vardı. onları silsem yine kendiliğinden tekrar çıkardı. imaj aldığım dosyası ghost ile tekrar geri yükledim sorun düzeldi. Senin sorunda aynı mantıkta olabilir. Önceden imaj aldıysan geri yükle düzelir. Sorun C diskinde.

Cevabınız için teşekkür ederim ama Winrar ile baktığımda da içeriği boş görünüyor. Acronis ile yedeğini almıştım olmazsa geri yükleme yapacağım ben çözümünü bilen varsa format atmadan düzeltmek için sormuştum

Arkadaşım sorununa çözüm olurmu bilemiyorum ama combofix diye bir program var usb disk ile nbulaşmış olan virüsleri temizliyor.netten o dosyayı indirip güvenli kipte açıp çalıştır ve hiçbir işlem yapmadan onun işlemlerini bitirmesini bekle.otomatik olarak sistemi yeniden başlatıcak ve sana bir log dosyası çıkarıcak o logtan sonra işlem bitmiş oluyor.istersen onu bir dene ama dediğim gibi kesin çözüm olurmu bilemiyorum.kolay gelsin

Arkadaşım sorununa çözüm olurmu bilemiyorum ama combofix diye bir program var usb disk ile nbulaşmış olan virüsleri temizliyor.netten o dosyayı indirip güvenli kipte açıp çalıştır ve hiçbir işlem yapmadan onun işlemlerini bitirmesini bekle.otomatik olarak sistemi yeniden başlatıcak ve sana bir log dosyası çıkarıcak o logtan sonra işlem bitmiş oluyor.istersen onu bir dene ama dediğim gibi kesin çözüm olurmu bilemiyorum.kolay gelsin

Arkadaşım tavsiyen üzerine combofix yanımda yoktu dracula aklıma geldi bilgisayarı yeniden başlattı Sorun düzeldi. Çok teşekkür ediyorum. Benzer problemler çok sık olabildiği için formatı fazla tercih etmiyorum.Tekrar çook teşekkür ediyorum.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...