Jump to content

Xp Nİn GerÇek Anlami

sehrin

Recommended Posts

ben pek gerçekçi bulmadım doğrusu tabiki bakış açısına göre değişir ama bizim dinimiz mantık dinidir

ve yaptığımız her şey niyetimize göre değerlendirilir.

Allah kuranıkerimde ben sizin kalplerinizden geçeni bilirim buyurmuştur. biz xp yi isa veya mesihle bağdaştırmadan kullanan insanlarız ve ekrandaki xp yazısını görünce aklıma gelen tek şey xp :closedeyes: yani benim niyetimde her hangi bi bozukluk olmadıktan sonra kimin ne niyetle çıkardığı durumu değiştirmez düşüncesindeyim tabi bu benim fikrim

herkesin fikrinede saygı duyarım

Hiçbir bilimsel gerçekliği olmayan tamamen uydurma bir durum.Microsoftun işi gücü yok bunlarla uğraşacak.Onların tek derdi paradır,paranın da onlar için ne siyasi ne de kültürel bir değeri yoktur,onlar için paranın dini de yoktur.Dolayısıyla bizim aklıevvellerin uydurmalarından öte birşey olmadığına eminim.

ben pek gerçekçi bulmadım doğrusu tabiki bakış açısına göre değişir ama bizim dinimiz mantık dinidir

Allah kuranıkerimde ben sizin kalplerinizden geçeni bilirim buyurmuştur. biz xp yi isa veya mesihle bağdaştırmadan kullanan insanlarız ve ekrandaki xp yazısını görünce aklıma gelen tek şey xp :closedeyes: yani benim niyetimde her hangi bi bozukluk olmadıktan sonra kimin ne niyetle çıkardığı durumu değiştirmez düşüncesindeyim tabi bu benim fikrim

benim derdim başka.. istersen kullandığın sistemi mesihle bağdaştır istersen bağdaştırma,ama bizden biri böyle yapsa ne olurdu bunun cevabı önemli..biz biraz TÜRK olursak "kafatasçı"--"şöven"--"milliyetçi" diye yaftalanıyoruz biraz dinimize sahip çıksak hemen gerici damgası yiyoruz ama elalemin devlet başkanı göreve başlarken incile el basıyor..bu fark çifte standart değilse nedir ...

Hiçbir bilimsel gerçekliği olmayan tamamen uydurma bir durum.Microsoftun işi gücü yok bunlarla uğraşacak.Onların tek derdi paradır,paranın da onlar için ne siyasi ne de kültürel bir değeri yoktur,onlar için paranın dini de yoktur.Dolayısıyla bizim aklıevvellerin uydurmalarından öte birşey olmadığına eminim.

bunun bilimle ne ilgisi var..adamların işi gücü bu.parayı zaten kazanıyorlar.bill gates yere 1000 dolar düşürse eğilip yerden alması için geçen zaman da 1200 dolar kazanıyormuş..para mara değil dertleri para bizim gibi ülkelerin derdi.incil de dini yaymak için uğraşmayanlara lanet edilir.o yüzden hristiyan alemi için din yayıcılığı yani misyonerlik çok ama çok önemlidir.bunun da bilimle ilgisi yoktur herhalde.misyonerlik çalışmaları ne kadar sıkı gidiyor bir bilsen .ben ankara da oturuyorum geçen gün kızılay da 15 kişi incil dağıtıyordu..Türkiye de bu böyleyse düşünün dünyanın diğer yerlerinde nasıldır.Bizim büyük gazetelerde hergün ilan çıkıyor bedava incil posta kutusu ...... noya istek belirtin yollayalım sizinle irtibata geçelim diye...lütfen biraz dikkat..

link ölü allah rahmet eylesin

hangi link youtube mi

bu mu ????

http://rapidshare.com/files/216507356/XP_NE_DEMEK.doc.html[/CODE]

yeni link

[CODE]http://s1.dosya.tc/XPNEDEMEK.doc.html[/CODE]

Bence de sallamadır(daha önce okumuştum bu yazıyı)

Zaten XP'nin açılımı eXPerience yani deneyim demek...

O kadar abartmamak gerekir.

morning ustacığım sana ve fikirlerine değer veririm..postlarına bakarsan benim senin hakkında yazdıklarımı görürsün ..kısaltma genel kabul görmüş kural olarak ilk harflerinden yapılır niye ozaman E ve X DEĞİLDE X ve P

Bu nedir yaw. Sagınıza solunuza bir bakın yerli malla ne kadar var türkiyemizde. Xp onun bunun ismini taşısa ne olur yani. Kullandıgımız kalemlere kadar yabancı. Ayıp bizim ayıbımız tavuk olana yem çok dünyada.

Ben bu konuda Mumak'a hak veriyorum ancak Sehrinede hak veriyorum yani neden X Y değil yada F N değilde XP. XP olarak belirlenmiş olması bence çok stratejik önem taşıyor.

Mumakın dediği gibi bizim XP yi kullanma yada XP yi görme şeklimiz Mesih davası değil Ancak XP olarak adlandırılması onlar için önemli.

Şimdi bizim bu gerçeği bilerek ne yapmamız gerekiyor ?

Ya bizim için niyet önemli deyip görmezden gelecez yada bizde bunu protesto edeceğiz :)

morning ustacığım sana ve fikirlerine değer veririm..postlarına bakarsan benim senin hakkında yazdıklarımı görürsün ..kısaltma genel kabul görmüş kural olarak ilk harflerinden yapılır niye ozaman E ve X DEĞİLDE X ve P

çünkü ingilizcede X harfi eks şeklinde okunur yani ex ile x aynıdır.

Ayıp bizim ayıbımız tavuk olana yem çok dünyada.

Söz Güzel :)

Kullandığınız işletim sistemi büyük ihtimalle xp ha bide lisansli değil(para vermedin).

Arkadaşım Xp olsa nolur olmasa nolur.Beleşe sistem kullanıyorsun bide gelmiş yok adi şöyle yok şurasi şöyle.

Biz Türklere Beleşe Mal bile yaranilmiyo.Birakin böyle safsatalarida bi silkinin siz."Biz niye Microsoft Olamiyoruz" Sorusunu Sorun.

Milletin yaptığı işlerle kafanizi ve çenenizi yormayin.

Söz Güzel :D

Kullandığınız işletim sistemi büyük ihtimalle xp ha bide lisansli değil(para vermedin).

Arkadaşım Xp olsa nolur olmasa nolur.Beleşe sistem kullanıyorsun bide gelmiş yok adi şöyle yok şurasi şöyle.

Biz Türklere Beleşe Mal bile yaranilmiyo.Birakin böyle safsatalarida bi silkinin siz."Biz niye Microsoft Olamiyoruz" Sorusunu Sorun.

Milletin yaptığı işlerle kafanizi ve çenenizi yormayin.

:):D :D

çünkü ingilizcede X harfi eks şeklinde okunur yani ex ile x aynıdır.

evet resmi olmayan ingilizcede extra,extreme gibi kelimelerin başındaki e çoğunlukla olmaz.

Ben eXtra Performance diye biliyordum...

Bilgisayar dergilerinde hep experience diye okumuştum.Bir microsoft bağlantısında da experience olarak gördüğümü hatırlıyorum.

kesinlikle experience nin kısaltması diye lanse edildi.benim kastım çook yanlış anlaşılmış.sadece bu tarz oyunların olduğuna dikkat çekmek istedim.Atatürk'ün dediği gibi biz onların fen ve ilmini almalıyız.medeniyet bizde daha fazla var zaten.bi örnek daha vereyim mesela marlboro ve peugeot gibi markaların üstündeki aslan işaretide markanın yahudi kökenli olduğunu gösterir.barkod gibi düşünün bunu.aslan figürü olan markaları google amcaya bi sorun isterseniz..

Bence gerçektir abi.Bunlardan her şey beklenir.Birde şurada var;

Parça güzelmiş :):D görülen her simge logo birşeye birşey ifade ettirmesin size yok 1 doları origami yapınca hac çıkıyomuş falan uğraşcak başka işi yok bunların :D :D

Allah kuranıkerimde ben sizin kalplerinizden geçeni bilirim buyurmuştur. biz xp yi isa veya mesihle bağdaştırmadan kullanan insanlarız ve ekrandaki xp yazısını görünce aklıma gelen tek şey xp :) yani benim niyetimde her hangi bi bozukluk olmadıktan sonra kimin ne niyetle çıkardığı durumu değiştirmez düşüncesindeyim tabi bu benim fikrim

+1 (katılıyorum) onlar istediğini cağrıstırsın XP bende yaslanmıs ama kullanımda olan işletim sisteminin adıdır.

bu tip teoriler hep vardır hep olarcaktır. doğru yada yanlış bağımlıyız o acıdan öyle ya da böyle kullanmak durumundayız pardus linux alternatiflerini söyleyenler olacaktır. linux asla windowsun yerini tutamaz linuxun yeri ayrıdır.

Win 7 neden 7 oldu ben simdi Seven filmini izledim bret pit in oynadığı :D o aklıma geldi misal bende bir mail ayarlayabilirim bu konuda.. hersey pazar payı ile ilgili bunları yapıyorlarsa amaçları misyonerlikten ziyade misyonerlerin sempatisini toplamak olabilir kaldı ki adam muslumanları etkilemeye çalışmayacaktır neden pazar payında üst sıralarda değiliz. (korsan pazarında belki ilk bir kaçtayız ama)

dinimize sahip cıkınca elbette yaftalayacak damgalayacak dinci gerici şucu bu cu diyecekler kimse kimsenin güclenmesini istemiyor güç gruplarını birbirine kırdırıyor.

güçlü ol 4 kitabı getir isteyen isteyene el basarak yemin etsin. Güçlü nasıl olunur? herkes işini iyi yaparsa olunur. sanmayın ki teknolojide geriyiz bazı alanlarda gerçekten cok iyiyiz. ben ankaraya eğitime gittiğimde öğrenmiştim uçuş similasyonu alanında türkiyenin bir numara olduğunu hemde abd ye avrupaya vesaire satıyorlar. Ne yapıyorsan en iyisini yap.. sen değişirsen dünya değişir.

Yahu bir arada şöyle bir efsane vardı.11 Eylül saldırılarından sonraydı.Word belgesini açıyordun Ticaret Merkezine çarpan uçakların uçuş numaralarını yazıyordun işte en sonunda Yahudi yıldızı çıkıyordu falan.Millet bunu bayağı yedi fakat daha sonra öğrenildiki uçakların uçuş numaraları farklıymış falan filan.Biz Türkler Batılılardan geri kaldığımızı kabullenmek yerine onların gelişmelerine çamur atarak bu durumdan kurtulduğumuzu sanırız.Türk olmakla oldukça fazla gurur duyan ben;maalesef bu kompleksin olduğunu düşünüyorum.Bir arkadaşın dediği gibi,diyelimki bu XP teorisi doğru,diyelimki adamlar dinlerini yaymak amaçlı yapıyorlar.Kardeşim o zaman biz de akıllı olalım,daha iyisini yapalım ve kullanmayalım.Adamlar zorlamıyorlar ya.Ya da Linuxun onlarca sürümü var-ki windowsdan daha güzel ama sıkıntılı işte driver falan-kullan onlardan birini.

Bu arada bu tip fantazileri gerçek sayan arkadaşlardan hemen vista'nın ve windows 7'nin bu anlamdaki dini içeriklerini de bulmalarını ve sunmalarını istiyorum.

saygılar.

Not:Konuyu açan arkadaşa paylaşımı için teşekkür eder,bu kadar paronaya yaratmanın doğru olmadığını iletmek isterim.

Arkadaşlar Morning Doğru Söylüyor.XP'nin Açılımı eXPerinceden Gelmektedir.2002 Yılında Bilgisayar Dergisinde Okumuştum ve Microsoftun Resmi Sitesindede eXPerinceden Geldiğini Belirtmektedir.Hem Arkadaşlar Her Kelimeden Bir Anlam Çıkartmaya Kalkarsak Onlarca Kelimelerden Neler Çıkar Değilmi :)

Bu Yüzden İşletim Sisteminizi Kullanmaya Devam Edin.Dini İnancı Olan Zaten Dinin Gerektiği Gibi Davranır :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...