Jump to content

Erişim Engellendi (ağ Bağlantısı Sorunu).

exitly

Recommended Posts

Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim burda sormak daha doğru olucaktır..ben switch ile interneti iki bilgisayara dağıtıyorum daha önce bu iki bilgisayara net dağıtırken sadece çalışma gruplarını aynı yapınca ve diskleri veya dosyaları paylaşıma açınca bilgisayarlar birbirini görüyorlardı ama şimdi pclerden birindeki windowsu formatladım ve kaspersky yükledim şimdi ağ kurduğumda çalışma gruplarını aynı yapsamda bilgisayarlar birbirini görmüyor iki bilgisayardaki bilgileride aynı yaparak defalarca denedim ve switch ile internet dağılıyor yani kabloda yada bağlantıda sorun olamaz benim aklıma gelen kaspersky veya güvenlik duvarı bir şekilde bilgisayarların birbirini görümesini engelliyor heralde bunu nasıl halledebilirim yada sorun nedir????

bu arada bilgisyarlardan birinde çalışma gurubu dediğimde tek bilgisayar gözüküyor diğerinde çalışma gurubu dediğimde erişim engellendi veya yok ..diye uzun bir mesaj çıkıyor...ikiside aynı işletim sistemi switch bağlantısı var ve eskiden ağ bağlantısı mevcutdu bunu engelliyen birşey var heralde yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler...

arkadaşım öncelikle yaptıgın iş tehlikeli o şekilde internetten herkes rahatlıkla senin pc lerine eerişebilir senin yapman gereken anladığım kadarıyla pc lerin çalışma grubu aynı olması lazım internete girmek için otomatik ıp alıyorsun ıp yi elle gir ornek 192.168.2.2 diğerine 192.168.2.3 bunları gir veya girme sadece son rakamlar farklı olacak çalışma grubunu değiştiremiyorsan pc nin ethernet kablosonu çıkar pc yi yeniden başlat öyle dene

güvenlik duvarı ve anti virüs programı ile alakası yoktur

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...