Jump to content

Windows Service Auditor 2.0.4.35

deli_petro06
 Share

Recommended Posts

Cümleten Selamun Aleyküm...

Arkadaşlar bugün majorgeekste karşılaştığım ve beğendiğim uygulamalardan birisidir. Çok az karıştırdım. Hizmetler ayarlarınızı .xml dosyası olarak dışarı aktarabiliyor. Alınan .xml dosyasını içeri aktarma var mı bilmiyorum? Ancak böyle bir özellik var mı diye göz atıyorum. Yeni sistem yüklediğim de Hizmetler kısmı çok fazla uğraştırıyor. İçeri aktarma yoluyla Hizmetleri düzenleyebiliyorsak çok işe yarar bir uygulama olabilir. Gerçi şu haliyle bile iş görür. Aşağıdaki açıklamalar majorgeeks sitesinden çeviri yoluyla eklenmiştir.

MAJORGEEKS AÇIKLAMA

Windows Service Auditor,  Windows olay günlüklerinin gelişmiş denetimini ve araştırmasını gerçekleştirmek için taşınabilir bir yardımcı programdır ve kritik hizmetlerin derinlemesine incelenmesine olanak tanır.

Windows Service Auditor, makinenizin hizmetlerini araştırmak için basit bir seçenek sunan sezgizel bir arabirimle tasarlanmıştır. Temel Windows Hizmetleri sorunlarınıza neden olan suçluyu araştırmanıza yardımcı olacaktır. Microsoft, Olay Görüntüleyicisi veya denetim havuzu gibi buna yardımcı olmak için tasarlanmış araçlara sahiptir. Ancak Bunların kullanımı zor olabilir ve kullanım için daha iyi belgelere sahip olabilir. 

Windows Service Auditor, nasıl kullanacağından ziyade araştırmaya odaklanmanıza olanak tanır ve bu da kullanıcı beceri düzeyi için verimli bir uygulama haline getirir.

Ne yazık ki, hizmet olaylarının çoğu belirli işlemi gerçekleştiren hesabı göstermeyecektir. Bu gerçek, Windows' un varsayılan olarak kullanıcı bilgilerini takip etmemesinden kaynaklanmaktadır. Bu ayrıntı düzeyini yakalamak için gelişmiş güvenlik denetimini etkinleştirmeniz gerekir.

Windows Service Auditor, aşağıdaki gibi bazı genel sorulara cevap verebilir.

-Windows Hizmetimi kim durdurdu?

-Hizmetim ne zaman başladı?

-Hizmetimi kim sildi?

-Hizmetim başladıktan sonra herhangi bir hatayla karşılaştı mı?

MAJORGEEKS İNDİRME LİNKİ
https://www.majorgeeks.com/files/details/windows_service_auditor.html