Jump to content

Işlemci Aşırı ısınıyor! :(:(

adil31

Recommended Posts

arkadaş sen en iyisi makinanı mutfaga kur pc kasanıda buzdolabına bide öle dene ısınma sorununu kesin olarak halledeceksin

güzel di :clapping:

bence işlemci kısmını sok tekrar termal macunu sür işlemciyi tak sırasıyla yap sonra bi dene bakalım

bide ram ve işlemci hızları nedir;?

arkadaşlar işlemci ısısı konusunda termal macunun pekde faydası olmuyor

işlemciniz çok aşırı ısınıyorsa ilk yapacağınız şey soğutucunun işlemciye tam temas ettiğinden emin olun ikincisi fan kontrolü üçüncüsü fanın topladığı tozlar soğutucunun havalandırma boşluklarını kapattığı için sıcaklık artar bazı arkadaşlar işlemciyi söker temizler soğutucuyu işlemcinin üzerine tam oturtamazlar temizledim ama hala 80 90 derece

derler aklınızda bulunsun düzeltiyorum suğutucunun tırnakları iyice anakarta otursun

• 4 ay sonra...

Su sogutucu kullanabilirsin.Ayrıca yeni aldığın fanı macunlamışsındır umarım..

Başarının sırrı nedir?

Doğru Kararlar

-Doğru karar almanın yolu nedir?

Tecrübe

-Tecrübe kazanmanın yolu nedir?

Yanlış kararlar...

Güvenlik Paketi v1

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=107534[/CODE]

arkadaşım işlemcinin sıcaklığı 80 90 dereceye nasıl çıkar kaynama derecesidir. ;):D ve kesinlikle işemci zarar görür. sen iyi bank bence o işlemcinin derecesine 60 ın üzerine çıkarsa risk temsil eder. ve pc kasma vs . vs sorunlar çıkar.. sen biosu default et sorun ordan da kaynaklı olabilir. işlemcini çok iyi bir şekilde temizle ve işlemci pastasını yenile sadece fanı deiştiysen yani fan havayı işlemcinin üzerinde duran pasif sogutucuya deilde tersine yukarı hava veriyor olabilir.fanı ters takmış olabilirsin.. iiyi ce kontrol et...kolaygelsin..

Kardeş benim Laptopta da aynı sorun oLuyor DATRON MS 1719 kullanıyorum benim işLemci aşırı derecede ısınıyor BilgisayarHastanesi diye bir yere danıştım böyle bir durum var dedim ANAKART ta probLem oLabiLir dedi işLemcinin ısınması iLe ANAKART arasındaki alaka nedir onu anLayamadım

DATRON-MS-1719-CERO2-DUO-T8300-2-40-4GB-REM__17058323_0.jpg

Fare opsiyonunun hemen sağ Tarafı

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...