Jump to content

Sata Hdd Ye Wİndowsa Çıkaramiyorm Ve Kuramiyorum..

kpt

Recommended Posts

:mellow:Mrb. arkdaşla Siteyi Uzun zamandir takip ediyorum.İlk Öncelikle yararli Bilgiler Verdikleri için Site Yönetici ve üyelerine Teşekkürler.Pc Konusunda Biras Bilgim olmasina rağmen bir Pc yi Windows'a çıkaramadim.Yardimci olursaniz Minnettar kalirim. Sorunum Şu :

Sata Hdd'm var Ve Formatliyalimiyorm.NOrmal Halde Windows'a çıkamiyorum.Pc birden bire REset Atti ve Sonrasinda Hangi istekle açilsi die bir ekran cıkıyor.Ekrnda güvenli mod Son Ayarlariz gibisinden yazilar çıkıyor.Her Hangi birini Seçtiğimde Siyah Bir ekran Ve Sol Köşesinde - İşareti var.Windows'a çıkamiyorum.Formatlayama çalişiyorum Kur dosyalarini Yüklerken NTFS Sistem Dosyasini Yüklerken Yine Siyah Ekrana düşüyor.Acronis ile İmaj açtim Hdd'ye Yine Ayni Sorun.Sorun Ram'de desek.Ram'ide değiştiriyorum.Bios' ve Anakart üzerinde Bi donanim Hatasida Göremiyorum.. Sizce Ne yapabilirim Bu Konuda.. Disk Bozuk derseniz değil.Başka bi Pc 2.Hdd Olarak Taktiğimda Diskin İçceriğini Görebiliyorum Yardimci olursaniz Sewinirim..

Helpméé de ne oluyo kırmamısın sen :)

Kardeş Sorunuma yardimci olacaksan cwp yaz.. Burada Madur durumda Kalmişim Dalga Geçmeni Gerekçe Hiç bir şey Göremiyorum. !

kardeş dediklerinden hiçbir şey anlaşılmıyor.

3 kere okudum gene bir şey anlamadım..

sen şimdi formatı attın

iyi güzel oldu sonra mı mavi ekrana düştü

adam gibi anlat yardımcı olam kardeş?

sata hdd nizi ide moduna çekip format atabilirsiniz.

yada kendiniz sata sürücüsünüekleyip bir cd yapabilirsiniz

yada tncxp veya diğer sata entegreli xp indirebilirsiniz

kolay gelsin

Saoln cwplar İçin anltamadim heralde

Sorun şu :

Pc Normal çalişirken birden bire reset atti Ve Açmaya çalişitğimda F8 Seçenekleri çıkıyor Karşima..

işte Güvenli mod En son En iyi yapilandirma aylarinz felan gibisndne..Her Hangi bi şıkkı seçtiğim

de ise siyah ekran cıkıo ve Sağ üst Köşede - işareti var.. windows acilmiyor..

Dİski Formatlamya çalişitğpimda ise Kur dosylarini yüklerken NTFS sistem Dosyasina Gelince Ayni

- işareti cıkıo saq da ve Kitlenio..Elimde olan bir İmaji Açmaya çaliştim Acronisle İmajida açtim ama yine Windows'a çıkamiyorm

Ama anlayamadiğim.. Diski Başka bir pc'ye 2.disk olarak taktiğimda diski görebiliyorum ve İçerini Görebiliyorm

Ama Diski Makinaya tek taktiğimda Windows'a çıkamiorm işte bu :)

Saoln cwplar İçin anltamadim heralde

Sorun şu :

Pc Normal çalişirken birden bire reset atti Ve Açmaya çalişitğimda F8 Seçenekleri çıkıyor Karşima..

işte Güvenli mod En son En iyi yapilandirma aylarinz felan gibisndne..Her Hangi bi şıkkı seçtiğim

de ise siyah ekran cıkıo ve Sağ üst Köşede - işareti var.. windows acilmiyor..

Dİski Formatlamya çalişitğpimda ise Kur dosylarini yüklerken NTFS sistem Dosyasina Gelince Ayni

- işareti cıkıo saq da ve Kitlenio..Elimde olan bir İmaji Açmaya çaliştim Acronisle İmajida açtim ama yine Windows'a çıkamiyorm

Ama anlayamadiğim.. Diski Başka bir pc'ye 2.disk olarak taktiğimda diski görebiliyorum ve İçerini Görebiliyorm

Ama Diski Makinaya tek taktiğimda Windows'a çıkamiorm işte bu :)

Hardiskin kablosunu değiş birde anakarttaki harddisk yuvalarından başkasına bağla dene..

hdd 'nin kablosunda sorun olabilir veya psu dan gelen 12v luk güç kablosunu başka bir kabloyla deneyin

olmassa bios pilini çıkarıp takın 30 sn bekleyip pili yerine takın biostan hdd tanıtın elle f10 çıkın

kolay gelsin

Hdd Kablosu değiştirdim.Yuvalarini Felanda değiştirdim Ama Bi Sonuç Alamadim :D Güç Kablousu Ve bios pilini denemedim şimcik deniyeceğim teşekkürler Cwplar için..

• 2 hafta sonra ...

KARDEŞ burda senin yapman gereken windows xp sp2 bazı sata hdd lerin sürücüsünü barındırmaz onun için sp3 yüklersen hdd sürücüsünü yükler sp3 ü tnctr de xp 2009 linkinden bulabilirsin sp3 yükle sorunun kesin çözülecektir

başarılar

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...