Jump to content

Ms Access

ayhantoka

Recommended Posts

ms sccess te veritabanı hazırlamak istiyorum

excelde olduğu gibi elemanların çalıştığı saati yazacam saat ücreti ile otomatik çarpacak

bunu nasıl yapabilirim

tablo rapor ve form oluşturuyorum ama sadece otomatik hesap yaptıramıyorum

dostum "donunda kedi mi var" ben sabırsız olunca babam öyle derdi hadi hadi hadi diyince neyse.

dostum forumlarda cok hızlı cevap almazsın böle cevap yokmu yokmu diye spam yapma bu ricam.

2.si sorduğun soru öyle tek kalemde cevaplanacak bisey değil bir access kitap al onu biraz oku acces excel kadar basit değil sonucta bir databasedir o excel bir database değil tablolama ve cizim aracı. sql deki saklı yordam (stored procedur) e karsılık gelen b

en kolay arayuz dahil database olusturabilceğin program filemaker bence onu bir incele

yeni bir database ac yeni bir tablo olustur bunlara adları ve yani burda yazsak yazak bunu yazarız. o da tmm da nasıl diyeceksindir... programcılık o kadar basit birsey değl sabırlı ol. böyle yapan kişilere biliyorsamda cevap veresim gelimiyor.

exceldeki olan acceste olmayabilir. sonucta bir databasedir bu bunu bir program ile desteklemen lazım calısması için en azından ben öyle biliyorum. ben bunu yapcak olsam kolonları tanımlar sonra caprma su bu işlemlerini program ile yaptırırdım (c# ile yazardım yani)

bence sen excelde yap.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...