Jump to content

Oem Pc Sorunu

yigitemir

Recommended Posts

Arkadaşlar ; 3 ay önce vatan bilgisayardan topladığım ;

Anakart : Gigabyte EP45C- DS3R ddr2 / ddr3 1600 mhz fsb

İşlemci: İntel core 2 quad q 9500 @ 2.83 ghz.

Bellek: 2X2 GB Ocz vista performans DDR2 800 mhz ram

Sabit Disk: 2 x500 gb seagate 7200.11 rpm 32 mb cache ncq

Ekran Kartı: 1919 / 512 MB zotac 9800 gt amp edition.

Kasa: Thermaltake RC 101 400w psu.

Ekran: 19 inch syncmaster 932 b plus samsung

Özellikleri olan ; bilgisayarım servisten beri gelmiyor. İlk sorunum; Bilgisayar açılışta tüm parçaları görmüyor. Bios da none none yazıyor . Biosa giriş yapılamıyordu. Yapılsa bile bios daki yazılar dağınık oluyordu ve bios kilitleme yapıyordu. Bu yüzden yetkili servise gönderdim. Anakartın tamiri yapılıp yolllanmış . İkinci olarak da ; Bilgisayarıma işletim sistemi kurduktan sonra First bott device ayarını cd- romdan tekrar hdd ye aldığım zaman işletim sistemi mavi ekran hatası veriyor ve açılmıyor . Bu sorun için bir çok sabit disk denedim ve tüm sabit disklerde aynı hatayı aldım fakat ıde sabit disk de belli zamandan sonra bu hatayı verdi. 6 tane sata portu var anakartta. 2 sinda dvd rw bağlı. 2 sinde sabit diskler diğer 2 sinde de suan için kullanmadığım anakartla beraber gelen e satalar bağlı. İkinci sorunu düzeltmek içinde ; Vatan bilgisayarda bios update yapmıslar ve bios update ile de sorun giderilemedi. Ben anakartımın değişimini talep ediyorum !!!! ve anakartım servise gidip gidip geliyor. Gigabyte Türkiye anakartımı test ediyor . Ve hiç bir problem algılanmadı diyor. Acaba siz yerimde olsanız nasıl bir yol izlersiniz.HII bu arada; ocz ram ile gigabyte anakart uyumsuzluğu diye bir şey duydum acaba ramlerden yapabilirmi bu hatayı...Ramler bios da yada işletim sistemi kurarken düzensizlik yaratabilirmi.

vatana git ve anakartının değişimini talep et servisten her geldiğinde sorunun devam ettiğini söyle, olmaz derlerse yetkili biriyle görüşmek istediğini söyle o da birşey yapamam derse onun bir üstüne git kısacası zaten hakkın olanı ara.

Gigabyte Türkiye anakartı test etmiş ve bir problem algılayamamıs . Bir daha gönderdimmi 3 üncü olacak 3 üncü de her ne olursa olsun birebir değişim yaparlar herhalde. Yazdığım açıklamalara göre arkadaşlar sorun sizce kesinlikle % 100 anakarttamı dır ? Vatan bilgisayarın anlasmalı olduğu firmanın adı da BT servis İstanbul / Tuzla onlarda vatan bilgisayar gibi oradan gigabyte a yolluyorlar.

Farklı ramlarla ve minimum konfigürasyonla bir deneyin ama, bir profesyonel olarak size naçizane şu tavsiyede bulunayım: Maalesef ülkemizde ince arıza diye tabir ettiğimiz anakart problemlerine pek bakılmaz.Ve size aynen sağlam diye geri gönderirler.Dolayısıyla ince arıza şikayetiyle parçanızı göndermeyin.Genellikle tamamen bozuk olmayan bir parçayı değiştirmezler..Sanırım anlaşılmıştır..

Tamam da bilgisayar kullanılmaz halde . Gönül diyor. Git bir tane G-31 board al üzerine sistemi topla. Anakartıda vatan bilgisayara hediye et @ .

Hazır pc ler genelde G- 31 board la geliyor nasıl olsa . G- 31 olsa ne olur P45 olsa ne olur . Çok performans düşümü olurmu sizce öyle bir şey yapmaya kalkışsam ? Q 9550 @ 2.83 GHZ işlemciyi sınırlarmı ? Ne kadar eksisi olur .

Tamam da bilgisayar kullanılmaz halde . Gönül diyor. Git bir tane G-31 board al üzerine sistemi topla. Anakartıda vatan bilgisayara hediye et @ .

Hazır pc ler genelde G- 31 board la geliyor nasıl olsa . G- 31 olsa ne olur P45 olsa ne olur . Çok performans düşümü olurmu sizce öyle bir şey yapmaya kalkışsam ? Q 9550 @ 2.83 GHZ işlemciyi sınırlarmı ? Ne kadar eksisi olur .

anladigim kadariyla birden fazla hdd ve dvd rw kullaniyorsun .sana tavsiyem tek dvd tek hdd kullanip bilgisayari o sekilde kullanman.eger sorun hala dewam ediyorsa harici ekran kartin varsa onu cikarabiliyorsan cikar sorun ondanda olabilir.sorun hala dewam ediyorsa senin yapabilecegin fazla birsey yok kasayi topla gotur ...

Anakartım ve Sabit diskim şuan istanbul yetkili servisten vatan bilgisayara geldi zaten yarın öğleden sonra vatan bilgisayara gidip yüz yüze görüşecem. Anakartım yetkili servisten sorunlu olduğu halde sorunsuz geldi. Her geldiğinde sorunun devam ettiğini söyleyeceğim,gerekirse farklı bir anakartın üzerine sistemi toplayıp sorunumun kesinkez anakartta olduğunu tespit edeceğim yani bu işin peşini bırakmıyacağım.Bilgisayarımın kasasını vatan bilgisayarda bırakmıştım. 1 aydır orada yatıyor kasam. Vatan bilgisayarın göstermiş olduğu düzenli ilgidende onları tebrik ediyorum. Telefonu yüzüme kapatmalar, tam destek vermeme,başından sağıp başka dısarıdaki bilgisayarcılara gidin demeleri.Adamlara derdimi anlatmaya çalısıyorum, sallıyorlar resmen nasıl anlayışşş buuuu... Ben ürünü kimden aldım vatan bilgisayardan,benim muhattabım kim olacak, ürünü aldığım yer tabiki. Eee ürünüme dışarıdaki bilgisayarcının müdahalesi ne olacak parçayı değiştirelim olacak. Tamir etmeyecek bu ürünümün garanti dışında kalmasına kadar gider.Benim yaptığım müdahaleyi dısarıdaki bilgisayarcı 10 da ini yapmayacaktır çünkü benim yada benim gibi düzenli bir kullanıcının vereceği tertipi ve düzeni başka biri vermeyecektir.En son çare ; Gigabyte Türkiyeye göndeceğim anlamlı mail hazır. Yarın durum anlaşıldıktan sonra gigabyte Türkiyeye mail göndereceğim.Bakalım duruma göre...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...