Jump to content

Sistem Dosyaları Sorunu

Mertgrkm

Recommended Posts

Vista kullanan Arkadaşlar %windir%\system32 klasöründeki 

browseui.dll  ,, gameux.dll ,, shell32.dll
dosyalarını paylaşırsanız memnun olurum...  Bu dosyalar arızalandı ve şimdi sistem sorun yaratıyor.. Veya eski haline getirmek bir öneriniz varsa söyleyin... Şimdiden teşekkürler...

Arkadaşım sizde vista dvd si yok mu.Onun içinde olması gerekir.

browseui.dll ,, gameux.dll ,, shell32.dll dosyaları eğer xp deki gibi paketlenmişse ;

browseui.dl_ ,gameux.dl_ ve shell32.dl_ isimlerinde bulunması gerekir.Onları bir bilgisayarda 7zip ile arşivden çıkarıp cd den çalışan bir xp ile sistemi açıp system32 klasörüne atınız.Bu olmadı mı ?

Onarım seçeneği olması gerekir ama vista hakkında fazla bilgim yok.Kurulum dvd sii takıp onarımla ilgili kısmı açabilirseniz sistem onarılır.Yanlız tüm güncellemeler gider bilesin.Saygılarımla

Vistanın onarım seçeneğinde yapılabilecek en büyük etken sadece önyükleme sorununu giderme ve windows geri yükleme.. geri yükleme noktası olmadığından onu da yapamıyorum... Vista dvdsinde o dosyalar xp cd sinde olduğu gibi gözükmüyor dosya sistemi biraz daha farklı... Ayrıca dvddeki sürümde sp1 yok sp1i sonradan kurdum dvdden dosyaları alsam bile uyuşmazlık yapıyor.. sp1 paketine de baktım onun dosya sistemi dvddekinden çok daha karışık.. Tekrar formatla uğraşmamak için istemiştim bunları..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...