Jump to content

Hangisi Daha Hızlıdır?

rpala

Recommended Posts

Yeni bir SP3 lü xp yaptım.İçerisine driver ekleme methodlarından;

-TNC XP gibi cdden kurulan method.

-DPs_BASE yöntemi.

Bu 2'sinden biriyle eklmeyi düşünüyorum.Kararsız kaldım.

Bunlardan hangisi hızlı ve pcyi yormaz?

1. metod bence daha iyidir, neden dersen sıkıştırma yaparak sürücü paketlerini cd ye entegre ediyor, diğer metod ta sıkıştırma yapmadığı için cd de fazla yer kaplar, sistemi yorarmı orasını bilemem.

Yalnız arkadaşın kastettiği 1.metod CD'den driver metodu.

TncXP'deki CD'den Driver olayında sürüücüler sıkıştırılmaz,doğrudan atılır.

Evet sk8er_boi TncXP'de sıkıştırıp atmış ama her sürücüyü kafamıza göre sıkıştırmak problem yaratabilir,hangi sürücünün hangi dosyasının sıkıştırılması gerektiğini bilmiyoruz çünkü.O yüzden sıkıştırmadan atmak en iyisi.

DriverPacks 1.Metodda da sürücüler 7zipten çıkarılır, ve sonra cab olarak sıkıştırılır.

Ama bu belki saatlerce süren bir bekleme demek.(Kurulumda değil de.Oluştururken)

Ayrıca winnt.sif dosyasının karakter sınırı yüzünden çok fazla sürücü eklenemiyor.

Bunun yanında sürücüler nerdeyse 1 CD'yi dolduracak kadar fazla yer kaplar.

En iyisi DriverPacks 2.Metod.

Sürücüler 7Zip sıkıştırılmış halde atılır.

Dosya kopyalamadan sonraki ilk ekranda yaklaşık 5 dakika sürücü açılmasını beklersiniz fakat 1.Metodda da sürücüler cabdan çıkarılacağı için her halükarda onu da bekleyeceksiniz. Yani her 2 metodda da sürücüler yaklaşık aynı sürede kuruluyorlar.

CD'de ise yaklaşık 300-350 MB yer kaplamakta.

Tabii harddiske açılınca bu boyut 2 GB'ı geçiyor.

Fakat sonradan bu sürücüleri siliyor kendisi.

Seçim size kalmış. Benim için boyut önemsiz derseniz en iyisi CD'den driver metodu aslında.Mantıken en hızlısı o.

Windows kurulumunda sistem zaten yorulacağından :D sistem yorulması olayını boşverin.

• 4 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...