Jump to content

İnternet Bağlantım Sürekli Kopuyor

kacaksevgilim

Recommended Posts

Arkadaşlar eminim şu forumda benim kadar Bilgisayarında sorun yaşayan olmamıştır.Ne yaptıysam ne ettiysem şu son sorunun üstesinden gelemedim ttnet aradım 45 dakika adamla kavga ettim ayarlarımı yeniden yaptırdım ama bir faydası yok

spitter bugun yeniledim

telefon kablosunu gözden geçirdim ekleri yeniden yaptım

adsl ara kablosunu değiştirdim

daha ne yapabilirim arkadaşlar modem airties 103 kablolu.Vista kullanıyorum ghost ile imaj attım en sağlıklı haline dönderdim ama yine olmuyor çözüm önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar

:D Modemine Reset atıp tekrar yapılandır, olmadı güncelleyip dene, son ihtimal de donanımsal bi arıza olabilir :yahoo:

kolay gelsin.... :a:

Modem ayarları yapılı.aslında şuphelenıyorum modemden.Ethernet ışıgı indirme yapmadıgım halde çok kısa aralıkla yanıp sönüyor sonra tekrar sabitleniyor inanın çıldırmak üzereyim arkadaşlar %92 de yine bağlantı kopmuş ethernet kablosuda sağlıklı.Ya ethernet kartını yenileyecem yada modem alacam telefonda gayeet iyi çalışıyor demekki baglantıda da problem yok :rofl:

Modemine Girip ADSL Ayarlarına tıkla

PPP Ayarları

Enkapsülasyon: LLC <--- İşaretli Olacak

Kullanıcı Adı:

Şifre:

Kulanıcı Adıyla Şifreni İlk Bağlantıyı Çekerken Sana Verilen Kağıdın üzerinde Yazılması Lazim Ordaki şifrenle Kulanıcı Adını Yaz kaydet de ...Umarım Sorun Çözülür..

Kardeşim Aynı Sorundan Bende de vardı DSL Işıgı Cok gec yanıyordu nerden baksan 15 dk sonra dsl ısıgı geliyordu fakat hattı tamamen değiştirdik Olmadı Modemi değiştirdik Sorun bitti:) Hayde Kolay gelsin Kopma Yasıyosan bagla Ki kaçmasın :D

Airties 101 kablolu modemde aynı sorunu yaşamıştım ve şöyle çözdüm.Vista kullanıyorum ve modemi vista yerel ağ 2 olarak görüyordu ben de modemi resetleyip ayarları yeniden kaydettim,ağ bağlantılarımdan yerel ağ 1 i sildim bir daha hiç kopma olmadı,şuan gayet stabil bir şekilde kullanıyorum.Deneyin başarılı olacaksınız.

Airties 101 kablolu modemde aynı sorunu yaşamıştım ve şöyle çözdüm.Vista kullanıyorum ve modemi vista yerel ağ 2 olarak görüyordu ben de modemi resetleyip ayarları yeniden kaydettim,ağ bağlantılarımdan yerel ağ 1 i sildim bir daha hiç kopma olmadı,şuan gayet stabil bir şekilde kullanıyorum.Deneyin başarılı olacaksınız.

2icbclw.jpg

Şuan agda var olan baglantılar bunlar kardeşim.ne yapmalıyım biraz daha acarmısın

modeme reset denedim bu sefer hiç girmez olmuştu internete.Ttnet ile kavga dövüş yaptırdım ayarları şuan giriyor ama bir film indirecem internete girecem pat diye kopuyor.ADSL tüm ışıkları yandıgı halde bazen internete bile girmiyor

anladıysam biraz bu konuda acemisiniz restlemeden sonra pope e yi 8 35 ayarlarını modeme kullanıscı adı girmeyi bilmiyosanız bencede restlemeyin ya kenidiniz internettiki dökümanlardan geliştirin yada teknik servise kendinizi emanet eddinnn....modeminizin markasını yazıp gooogle kurulum diyin googleye gerekli dökümanlara ulaşırısnız...

anladıysam biraz bu konuda acemisiniz restlemeden sonra pope e yi 8 35 ayarlarını modeme kullanıscı adı girmeyi bilmiyosanız bencede restlemeyin ya kenidiniz internettiki dökümanlardan geliştirin yada teknik servise kendinizi emanet eddinnn....modeminizin markasını yazıp gooogle kurulum diyin googleye gerekli dökümanlara ulaşırısnız...

evet biraz acemilik var:)

şoyle anlatayım reset atıp

ttnet aradım benim yaptıgım işin aynısını onlarda yaptı bu sefer yine sonuç husran yani resetten sonra ayarlarım güzelce kuruldu sorun devam ediyor ne yapmalıyım

eternet kartnı değiştir kasadan 10 15 milyon bişeyyy zaten onboarsa zaten kazanın güçü yetmiyosa eternet kapanıyodur kendikendine dedğim gibi bi pcı dan eternet tak bakalımm ona gore bişeyy deriz..yada bi laptop yada başka bi pc bağla modemine bakalım onda aynı şeyi yapıcakmı?? pc dünyası bu deneme yanılma yontemiyle bulunur sorunlar...

bendede buna benzer bi sorun vardı, modemde bağlantı olduğu halde net e bağlanamıyordum, ethernet i değiştirdim sorun bitti.

Valla 3 ihtimal kaldı

ya modem değişecek

ya ethernet değişecek

yada pc camdan aşşagı atılacak :D

ne pis işmiş ya bu internet windows çokse bu kadar ugrasmazdım 2 hafta ter doktuk ugrastık ettik yine fayda yok

sen bi başaka pc taksana modemine en kesin çözüm oo bi laptop yada etrafında kimsede yokmuu teknik servisin yapacığı şeydeee oo dostuumm deneme yanılmaaaaaa okeyyy.. başka bir pc takk internetineeee......eğer aynı şeyleri o pc de yapmıyosa sorun senin pc inde ..

2icbclw.jpg

Şuan agda var olan baglantılar bunlar kardeşim.ne yapmalıyım biraz daha acarmısın

modeme reset denedim bu sefer hiç girmez olmuştu internete.Ttnet ile kavga dövüş yaptırdım ayarları şuan giriyor ama bir film indirecem internete girecem pat diye kopuyor.ADSL tüm ışıkları yandıgı halde bazen internete bile girmiyor

local ağ 2 yi sil.bende de aynısı vardı.yerel ağda iki bağlanmaya çalışan ve çakışan ağ sözkonusu sanırım.tabi bu konuda uzman değilim ama benim sorunum yerel ağ(local ağ 2) yi silerek düzeldi.

local ağ 2 yi sil.bende de aynısı vardı.yerel ağda iki bağlanmaya çalışan ve çakışan ağ sözkonusu sanırım.tabi bu konuda uzman değilim ama benim sorunum yerel ağ(local ağ 2) yi silerek düzeldi.

local ag 2 bluetuth ne gibi çakışma olabilirki?

ama tavsiyene uyup onuda silecem :wub:

Daha önce modifiye bi vista kullanmıştım onda oluyordu rapidden dosya çekerken bunu fark ediyordum ...Çözüm: Vistanın saf halini yükledim ve asla güncellemedim.. sonra masa üstündeki explorer simgesine sağ tık yapıp ağbağlantılırarını otomotik al yaptım ..ve en son yeni bi ethernet kartı aldım 15 tl ye ve sorun çözüldü ... normalde xp de olmuyor bu..

Daha önce modifiye bi vista kullanmıştım onda oluyordu rapidden dosya çekerken bunu fark ediyordum ...Çözüm: Vistanın saf halini yükledim ve asla güncellemedim.. sonra masa üstündeki explorer simgesine sağ tık yapıp ağbağlantılırarını otomotik al yaptım ..ve en son yeni bi ethernet kartı aldım 15 tl ye ve sorun çözüldü ... normalde xp de olmuyor bu..

Ya işin aslı modifiyeli vista kullanıyorum vista black paylaşılmıştı.ama ondan öncede neccoy un ultimate xp kullanıyordum son zamanlarında ondada aynı sorun vardı.aslında bakarsanız 6 ayı aşkın ara ara bağlantı kopması yaşıyordum ama hiç bu kadar çok olmamıştı ne zamandır hasret gittik kopmayan bağlantıda bir indirme yapmaya:(

özellikle rapidde sorun yaşıyorum mesela 6 partlık bir dosya 200 mb her bir part ibreti alem olsun diyemi ne 150-160 mb geldiğinde kopuyor.Forumda vista black kullanan ve yine internetten şikayetçi olan varmı

arkdaşlar benimle %100 aynı sorunu yaşayan birisi başka bir forma yazmış üstelik resimli (tesadufen googlede buldum).ondaki vista orjinalmiş sorun aynı ama ondada kesin bir çözüm yok sorun işletim sisteminde değil sanırım

bu arada reklam gibi olmasın ama konuyu buldugum link

Please register to see this content.

Ya işin aslı modifiyeli vista kullanıyorum vista black paylaşılmıştı.ama ondan öncede neccoy un ultimate xp kullanıyordum son zamanlarında ondada aynı sorun vardı.aslında bakarsanız 6 ayı aşkın ara ara bağlantı kopması yaşıyordum ama hiç bu kadar çok olmamıştı ne zamandır hasret gittik kopmayan bağlantıda bir indirme yapmaya:(

özellikle rapidde sorun yaşıyorum mesela 6 partlık bir dosya 200 mb her bir part ibreti alem olsun diyemi ne 150-160 mb geldiğinde kopuyor.Forumda vista black kullanan ve yine internetten şikayetçi olan varmı

Şuan anda vista ulitmate var saf tabiki 15 tl lik ayrı ethernetimide anakartın ethernetinide kullanabiliyorum ..Ve Vistayı hiç güncellemiyorum.. galiba bu da püf noktası :wub:

Şuan anda vista ulitmate var saf tabiki 15 tl lik ayrı ethernetimide anakartın ethernetinide kullanabiliyorum ..Ve Vistayı hiç güncellemiyorum.. galiba bu da püf noktası :wub:

xp delende aynı sorunu yaşıyordum üstelik kurdugum gunden beri bir defa olsun güncelleme yapmadım.vista da da ara ara güncelleme yaptım şuan ghost ile başa dondugum vistayı kullanıyorum bunda da güncelleme yok denecek kadar az sistem ile bir sorun mu değilmi onu çözemedim modem ve ethernet kartınıda yenileyecegim dur bakalım ne olacak

arkadaşım başaka pc takarmısnın netine ancak öyle çözülcek bi konu yokmu hiç yakınında laptobu olan kişi boyle bulunmazz...gelen teknik serviste boyle yapıcak pc teknikeriyim ben..

ne yazıkki kardeş yok leptop falan olsa çokdan denerdim

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...