Jump to content

Sp3 Entegre Xpde Ses Kaybolması Sorunu

dnecro

Recommended Posts

Evet arkadaşlar haftalardır arıyorum çözüm bulamadım bu soruna. En son bu foruma ulaştım umarım çözebiliriz. Şimdi bendeki xp sp2 cdsine ( orjinal ) sp3 ü nlite ile entegre ettim. ( sp3 ü ayrı olarak sonra kursamda farketmiyor aslında gene bu sorun oluyor. ) İlk başta ses çalışıyor herşey güzel hoş daha sonra ama denetim masasındaki ses aygıtları bir anda ses aygıtı yok oluyor ve pasif hale geçiyor işin ilginci ses kaybolmadan önce açtığım herşey sorunsuz devam ederken yeni açtığım veya kapatıp açtığım ( ötneğin winamp ) ses aygıtı yok diyor. 3 ses kartıyla denedim aynı olay oluyor UAA kb888111 yamasını filan yaptım olmuyor. Perfect xp 2009 kurdum bu sorun olmuyor ama. Bu sorunun kaynağı nerde ve neden olduğunu bulabilen varsa benden hayır duasıyla teşekkür alabilir. Ahanda örnek bir screehshot almıştım.

sp3sorunu.jpg

delirmeden ben bir yardım eli uzatın bana :D

arkdaşım bence sen sp3 kendin entegre etme forumda microsoft tarafından sp3 entegre edilmiş el deymemiş sürüm var onu indir onun üzerinden çalışmalarını yap daha güzel olur

forumda msdn xp sp3 diye arat çıkar

arkdaşım bence sen sp3 kendin entegre etme forumda microsoft tarafından sp3 entegre edilmiş el deymemiş sürüm var onu indir onun üzerinden çalışmalarını yap daha güzel olur

forumda msdn xp sp3 diye arat çıkar

Evet indirdim, kurdum ama hala aynı uyuzluğu yapıyor. Bunun çözümü nedir bilen var mı ?

Bu problem genelde Ati High Definition Ses aygıtının ses sürücüsünden sonra yüklenmesinden kaynaklanıyor, yani önce ekran kartınızın sürücüsü ile Ati High Def. Ses aygıtını yükleyin, daha sonra gerçek ses aygıtınızı yükleyin, aslında Ati High Def. aygıtını devre dışıda bırakabilirsiniz, kullanmadığınıza eminim, şimdilik bu sorunu çözmek için hizmetlerden Windows Ses hizmetini durdurup tekrar başlatmanız gerekir..

• 1 yıl yıl...
Bu problem genelde Ati High Definition Ses aygıtının ses sürücüsünden sonra yüklenmesinden kaynaklanıyor, yani önce ekran kartınızın sürücüsü ile Ati High Def. Ses aygıtını yükleyin, daha sonra gerçek ses aygıtınızı yükleyin, aslında Ati High Def. aygıtını devre dışıda bırakabilirsiniz, kullanmadığınıza eminim, şimdilik bu sorunu çözmek için hizmetlerden Windows Ses hizmetini durdurup tekrar başlatmanız gerekir..

Evet olabilir bu.ATI HD ses aygıtı sadece HDMI'dan ses almak içindir,HDMI kullanmıyorsanız ya da HDMI ile ses aktarmıyorsanız gerekli değildir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...