Jump to content

Xp Dosyasını Cd Ye Yazdırmak

yaKup_ediz

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar harddisk imde bi klasör içinde xp buLunmakta iso pAket halinde degil normal xp cd den kopyasını aldım bunu ben cd ye kaydetmek formak atmak isiyorum ultra iso adında programda bi kaç cd yaktım olmadı iso ya çevirdim sonrasında yak seçenegi ile yaptım ama oLmuyor yardımcı olurmusunuz iso yaparken bişeyler mi seçmemiz gerekiyor forumda aradaım aÇıkcası buLamadım :S

acronis true image ile denemeni tavsiye ederim hem tamamen yedekde alabilirsin veya ghostda olabilir ..

eger elinde xp sidisi duruo sa hala herhangi bi kalip yazdirma programiyla cdnin kalibini alip yazdirabilirsin

bide su varki xp masaustunden kurulamaz eski versiyon yukseltilir yani dos ortaminda bootla format yapmak istiosan xp csidisinin boot olma ozelligi olmasi lazm

arkadasım oncelıkle o butun dosyaları masaustune bı XPCD adında bı klasor olustur daha sonra hepsını oraya kopyala ve bır adet nlıte programı ındır

bu programı kurman ıcın oncelıkle dotnet fx 2.0 kurman gereklı oncelıkle dotnet fx 2.0 kur ve daha sonra nlıte kur

en son olarak da nlıte ı calıstır ve türkçe yi seç ileri de ve cıkan yer goster menusunde XPCD adlı klasor u goster ve ılerı de cıkan menulerden açılabilir iso yu sec ve tekrar ileri de bı pencere acılacaktır orada ıslem baslatılsın mı dıye evet de ve bıttıgı zaman tekrar ılerı de bı ekran daha gelır oradan da yukarı kısımda ımaj olustur var oradakı secımı dogrudan yazdır de ve orta kısımda bulunanan yazdır butonuna tıkla

NOT : BU ISLEMI YAPARKEN BOS CD NI ICERSINE TAK DAHA SONRA YAZDIR I TIKLA

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...