Jump to content

Bootable Flshdisk

rafik

Recommended Posts

öncelikle HP USB Disk Storage Format Tool programını indirip kuruyoruz.

programı indirip kurunca bootable özelliği kazandıracağımız usb diski bu programla formatlayacağız

programla flash diskimizi formatlarken programda "create a DOS start up disk" diyeceğiz

.::buradan::.

indireceğimiz herhangi bir DOS boot *exesinden birini "using DOS system files located at" kısmında açtığımız yerden göstereceğiz.

ekranal3hg0.jpg

ekranalef9.jpg

ama bir sorun var bu indirdiğimiz DOS boot system *exe sini nasıl extract edeceğiz anlatayım ;

öncelikle winimage adlı programı indiriyoruz

program kurulurken kullanıcı adı key isteyecek boş geçin süreli kullanım için kurur sonra isterseniz crack yaparsınız.

programı kurunca çalıştırın ve "dosya" menüsünden programla verdiğim örnek DOS *exe sini açın dilerseniz yukarda verdiğim linkten daha başka bir dos system *exe sini seçebilirsiniz ben örnek olarak DOS 6.22 ekledim dosya içine ve ona göre anlatacağım.

dosya menüsünde aç(open) deyip indirdiğimiz DOS system *exe sini gösteriyoruz

ekranal2ee7.jpg

bize DOS *exe sinin içeriğini gösterir.

daha sonra extract deyip klasör seçiyoruz ve gösterdiğimiz yere dosyaları ayıklamasını bekliyoruz

işimiz bitince win image prosunu kapatıyoruz.

tekrar HP USB Disk Storage Format Tool programına dönelim şimdi bizden istediği dosyaları bu extract ettiğimiz dosyayı göstererek start deyip başlatıyoruz.

Flash diskimizin formatlanması bitince elimizde bootable özelliği olan bir usb flash hazır oluyor artık gerisi size kalmış bunu nasıl kullanmak isterseniz içine ona göre dosyaları ekleyip pc nizi bu usb diskle boot edebilirsiniz.

NOT : Ç(alındıtır)

HP USB Disk Storage Format Tool v2.1.8 Link Burda

winimage

Please register to see this content.

öncelikle HP USB Disk Storage Format Tool programını indirip kuruyoruz.

programı indirip kurunca bootable özelliği kazandıracağımız usb diski bu programla formatlayacağız

programla flash diskimizi formatlarken programda "create a DOS start up disk" diyeceğiz

.::buradan::.

indireceğimiz herhangi bir DOS boot *exesinden birini "using DOS system files located at" kısmında açtığımız yerden göstereceğiz.

ekranal3hg0.jpg

ekranalef9.jpg

ama bir sorun var bu indirdiğimiz DOS boot system *exe sini nasıl extract edeceğiz anlatayım ;

öncelikle winimage adlı programı indiriyoruz

program kurulurken kullanıcı adı key isteyecek boş geçin süreli kullanım için kurur sonra isterseniz crack yaparsınız.

programı kurunca çalıştırın ve "dosya" menüsünden programla verdiğim örnek DOS *exe sini açın dilerseniz yukarda verdiğim linkten daha başka bir dos system *exe sini seçebilirsiniz ben örnek olarak DOS 6.22 ekledim dosya içine ve ona göre anlatacağım.

dosya menüsünde aç(open) deyip indirdiğimiz DOS system *exe sini gösteriyoruz

ekranal2ee7.jpg

bize DOS *exe sinin içeriğini gösterir.

daha sonra extract deyip klasör seçiyoruz ve gösterdiğimiz yere dosyaları ayıklamasını bekliyoru

işimiz bitince win image prosunu kapatıyoruz.

tekrar HP USB Disk Storage Format Tool programına dönelim şimdi bizden istediği dosyaları bu extract ettiğimiz dosyayı göstererek start deyip başlatıyoruz.

Flash diskimizin formatlanması bitince elimizde bootable özelliği olan bir usb flash hazır oluyor artık gerisi size kalmış bunu nasıl kullanmak isterseniz içine ona göre dosyaları ekleyip pc nizi bu usb diskle boot edebilirsiniz.

NOT : Ç(alındıtır)

HP USB Disk Storage Format Tool v2.1.8 Link Burda

winimage

saol kardes kac baslikta olan programlari denedm olmadi senin sayende rahat vardim

eger bide bilgin varsa bu sitede yayinlanan katlimsiz programlarin nasil ms-dosta caliştircaami biliosan ayri mutlu olcam

ben buradaki yönergelere göre yaptım oldu, hatta baris seven arkadasımın full driver lı sürümün entegre ettim süper oldu

bilader orda anlatilan orjinal cd için gecerli modifiyeli sistemler için anlatilan bişi yok orda :D

mesajımda da dediğim gibi barış seven arkadaşımın full driver lı xp sini entegre ettim ordaki yönergelere göre su anda onu kullanıyorum, orjinal olmasına gerek yok

bariş sevenin yaptii xpde i386 ya girdiinde winnt dosyasi var mi

Yahu takla attırmışsınız :wub: .

HP USB Disk Storage Format Tool programını kurun.

C:\DriveKey içinde ki HPUSBF.exe dosyasına sağ tıklatıp winrar ile klasöre çıkart yapın.

Sonra masaüstünden HP USB Disk Storage Format Tool programını çalıştırın.

Create a DOS startup disk seçeneğini işaretleyip alttaki kısımdan az önce klasöre çıkardığınız C:\DriveKey\HPUSBF klasörünü gösterin ve formata başlayın.

ekranalef9.jpg

İşlem bu kadar...

Yahu takla attırmışsınız :withstupid: .

HP USB Disk Storage Format Tool programını kurun.

C:\DriveKey içinde ki HPUSBF.exe dosyasına sağ tıklatıp winrar ile klasöre çıkart yapın.

Sonra masaüstünden HP USB Disk Storage Format Tool programını çalıştırın.

Create a DOS startup disk seçeneğini işaretleyip alttaki kısımdan az önce klasöre çıkardığınız C:\DriveKey\HPUSBF klasörünü gösterin ve formata başlayın.

ekranalef9.jpg

İşlem bu kadar...

biz olayin o kismini coktan cozzduk okuduysan yazilari eger katilimsiz lari nasil yuklemeye baslatacagimizi biliosan eywllh

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...