Jump to content

Bass Vuruşuna Göre ışıp Yanıp Sönsün

mutlku_1991

Recommended Posts

arkadaşlar benim 5+1 im var bu 5+1 e 6 tane renkli 75 wattlık ampul bağlamak istyiorum bassa duyarlı ışık yanıp sönecek bunu çok yapmak istiyorum bir bilen adamdan yardım aldım onun dediğin 0.75 mm lik kabloyu ampulları 3 nün şaşa yapan alt tarafına bağladım diğerlerinide ise ampulun yan tarafına bağladım bunlar bir kablo üzerinden gidecekmiş ben elektrikçi değilim pcciyim öyle pek çok anlamam ama ilgi alanıma girer arkadaşları bu kabloları bağladım bir kablo üzerinden şaşa yapan yerleri yani alttları bağladım diğerlerini isse yan taraflarına bağladım bu kabloları doğrumu yaptım yaptıysam daha ne yapmam gerek arkadaşları lütfen yardımcı olun şunu görmeden ölmicem :D

Kardeş bak 220 volt ile uğraşıyorsun Dikkatli ol elektrikçi değilsen. Kısaca şöyle açıklamalıyım. Önce bir devre yapmalısın veya yaptırmalısın.Bu tip devrelerde genelde led kullanılır.Sen ise renkli 75 watt ampul kullancağım demişsin. Bu devre çıkışını bir opto kuplör veya röle ile sürecek. Çıkışa da ampuller bağlanacak. YAni düşük akım ile 75 wattlık ampulleri kontrol edecek ve sesin şidddetine göre yanıp sönecek. Bence bir elektronikçiden yardım al.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...