Jump to content

Virus Rootkit.win32.podnuha.bts

builder

Recommended Posts

kaspersky 2009 internet security "qqkkl.dll" adlı bir virüs buldu system32'de. Sil diyorum.Bilgisayar yeniden başlatılınca silinecek diyor ama bilgisayarı her açtığımda virüs yeniden çıkıyor karşıma ve yine sil diyorum. Bu döngü devam edip gidiyor. Aşağıda virüsün silinmesiyle ilgili bir raporu ekledim. Bu virüsten nasıl kurtulabilirim.

13.03.2009 16:22:05 Will be deleted when the computer is restarted virus Rootkit.Win32.Podnuha.bts C:\WINDOWS\system32\qqkkl.dll

07.03.2009 23:45:38 Deleted virus Rootkit.Win32.Podnuha.bts c:\windows\system32\qqkkl.dll

08.03.2009 02:45:42 Deleted virus Rootkit.Win32.Podnuha.bts C:\WINDOWS\system32\qqkkl.dll

arkadaşım combofix diye bir program var onu arat bul indir ve çalıştır sonra pc yi hiç elleme o kendi işin yapıyor.ama bu işlemi yapmadan önce kasperi kaldır sonra combofix başlat.combofix işini bitirdikten sonra nod32 yi kur,çünkü kasper system dosyalarını silmekle meşhur bi program.dedimi yap hallolur. :)

Kasper buldu silemedi. Avast buldu silemedi. Nod32 virüs yok dedi.Mcafe bişey bulamadı. Ad-aware bişey bulamadı.

Norton 2009 u indirdim ve nihayet kurtuldum bu lanet virüsten. Yalnız virüsü temizler temizlemez nortonu kaldırdım. Çünkü acayip kastı bilgisayarı.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...