Jump to content

AĞdakİ Bİlgİsayari Kapatma Veya Reset Atma

ercankurt

Recommended Posts

Zamanlandırılmış görevlerden yapabilirsiniz. Saatlik haftalık olarak ayar yapılabilir. Sonuçta bilgisayar kapanması için komut gerekecek. yani zamanlandırılmış görevlere Shoutdown.exe yi ekleyeceksiniz. hepsi bu kadar.

çalıştıra

shutdown -i

yaz entrela karsına gelen menuden bilgisayar ip adresini yada netbios adını yaz. Diğer ayarları kafana göre yap.

KArdeşimin pc yi hep kapıom kıl oluo:D

Birde notebook a gecince desktop odamda acık kalıyor. En kolay boyle kapatıorum.

74228103.jpg

çalıştıra

yaz entrela karsına gelen menuden bilgisayar ip adresini yada netbios adını yaz. Diğer ayarları kafana göre yap.

Birde notebook a gecince desktop odamda acık kalıyor. En kolay boyle kapatıorum.

shutdown -i yazdım gelen ekrandan ekle dedim ip yazdım kapat tıkladım ama kapanmadı bi ayar fln yapmam gerekiyormu?

Zamanlandırılmış görevlerden yapabilirsiniz. Saatlik haftalık olarak ayar yapılabilir. Sonuçta bilgisayar kapanması için komut gerekecek. yani zamanlandırılmış görevlere Shoutdown.exe yi ekleyeceksiniz. hepsi bu kadar.

biraz daha açıklaya bilirmisin

*zamanlanmış görevlere nasıl girerim?

*oturduğum bilgisayardan diğer bilgisayarı istediim saatte kapata bilirmiyim?

çalıştıra

74228103.jpg

sky053 kusura bakma seni de yoruyorum ama senin yaptıının aynını yaptım kapanmıyo bilgisayar bunu yapmadan önce her iki pc içinde bir ayar fln yapmamız gerekirmi? Bide göz ata tıkladığımda dizin servisi şuanda kullanılamaz diye hata veriyo.

sky053 kusura bakma seni de yoruyorum ama senin yaptıının aynını yaptım kapanmıyo bilgisayar bunu yapmadan önce her iki pc içinde bir ayar fln yapmamız gerekirmi? Bide göz ata tıkladığımda dizin servisi şuanda kullanılamaz diye hata veriyo.

gözat da workgroupdaki yada active directordeki bilgisayar listesini gorebilirsiniz, Tabiki ayar yapılması lazım firewall kullanıcı ayarları falan zaten yerel ağ oldugu için yakında pc den yaparsın bi kerelik yapınca yetiyor hatta ayara da gerek kalmıo bazen xp leri ben yuklediğim için baska + bir program kullanmaya gerek yok sadece xp yuklu olsun yeter

kapatacagın bilgisayarın çalışma grubu seninkiyle aynımı peki ? degilse onu ayarla tekrar dene

aynı etki alanın dayım ve aynı gruptayım güvenlik duvarı kapalı ama dizin servisi şuan kullanılamıyor diye bir hata alıyorum

ağdaki bilgisayarda depfreeze yada easycafe gibi program yüklüyse shutdown işe yaramaz biliyorsunuzdur heralde

depfreeze yada easycafe gibi program yüklü değil ama "dizin servisi şuanda kullanılamaz" diye bir hata alıyorum

pcde açık port varsa ordanda kapatılabilir

portla fln ilgisi yok arada modem yokki zaten aynı ağdayız ip sini ve bilgisayar ismini biliyorum sky53 arkadaşımızın dediğini yapıyorum ama dizin servisi şuanda kullanılamaz diye hata alıyorum

depfreeze yada easycafe gibi program yüklü değil ama "dizin servisi şuanda kullanılamaz" diye bir hata alıyorum

deepfreeze hotfreeze easycafe hardcafe falan farketmez. yaf ne yuklu olursa olsun yeterki shutdown.exe dosyasına ulasabilin yeter bide tcp ip den gecerli ip alın birde nettbios aktif olsun live cd ile bile kapatırım

• 5 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...