Jump to content

Bilgisayarın Usb Bağlantıları

The_Savas

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar..

Bilgisayarım usb 2.0 ı destekliyordu bu günlerde sorunlar cıkarıyor

Örneğin Phlibs 250 gb hdd'm var Takıyorum Bilgisayara hddyi çalıştıramıyor ayriyetten adobtörü var tam güc alabilmesi için onuda takıyorum bi görüyor bir görmüyor nedeni büyük ihtimal tam güc alamadığından anakarttan şüpheleniyorum

sizlere soruyorum acaba sorun anakarttamı? yada ramlerde yada powersupleyydemi ? :good:

2hydz68.jpg[/img]

bazı arkadaşların yazdığı cevapları..

not:

Kablo ve İşletim Sistemi değil arkadaşlar Format attım ve hdd yi başka makinalarda denedim sadece benim harddiskim değil coğu harddisk e öyle yapıyor.. yeniden başlatıyorum tam güc alıyor hdd Calışıyor.. bi süre sonra görmüyor kitliyor bilgisayarı

power Suppyleyden olma ihtimali yüzde kac ?

Kablo ve İşletim Sistemi değil arkadaşlar Format attım ve hdd yi başka makinalarda denedim sadece benim harddiskim değil coğu harddisk e öyle yapıyor.. yeniden başlatıyorum tam güc alıyor hdd Calışıyor.. bi süre sonra görmüyor kitliyor bilgisayarı

power Suppyleyden olma ihtimali yüzde kac ?

peki kasanın ön girişlerinimi yoksa arkadaki girişlerimi kullanıyorsunuz?

aslında direk neden olabilicek şeyleri yazsam daha iyi olur..

kasanın ön girişlerini kullanıyorsan ön girişler tam bağlanmamış olabilir..

xp sp2 kullanıyorsan sp2'den kaynaklanan bir sorun olabilir..Windowsu güncelleyip denemen gerekir..

eğer hardisk haricinde başka usb cihaz varsa hepsini çıkartıp sadece hdd'yi takman sorunu anlaman için iyi olabilir..

Anakartının cdsinden tüm driverleri yüklemen ayrıca biosu güncellemeninde çok az bir yararı olabilir..

Dostum Arka girişten yani direk anakarttan bağlıyorum harddiskimi

pc de hiçbir cihaz takılı değilkende yaklaşık 1 saat kadar çalısıyor daha sonra bilgisayarda onu bunu acıyorum.. nette falan dolaşıyorum 1 saat sonra

alltaki uyarıyı veriyor ve hdd nin diskini döndüremiyor.. sonra hddnin diskini döndüremediğinde harddisk ses cıkarmaya başlıyor

sp2 nin nekadar güncellemesi varsa yükledim olmadı sp3 e geçtim full güncelleme yaptım bios güncelle diyolar. driver güncelleme programlarını denedim bütün donanımı güncelledim

2hydz68.jpg

# Windows Gezgini'nde sabit diskinizi sağ tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın.
# Donanım sekmesini tıklatın.
# Sabit diski tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın.
# İlkeler sekmesini tıklatın.
# Diskte yazma önbelleğini etkinleştir onay kutusunu tıklatıp temizleyin ve sonra iki kez Tamam'ı tıklatın.[/CODE]

bu adımları denermisin?

ayrıntılı bilgi burda..:

[CODE]http://support.microsoft.com/kb/330174/tr[/CODE]

birde cdleri tekrardan gözden geçir yüklemediğin birşey olabilir..

bana kalırsa güç az geliyor ama sen hiç bir cihaz takılı olmadanda denedim diyorsun..

evet usta güc az geliyor yeniden başlattığımda 1 saat kadar idare ediyor sonra güc azalıyormu ne oluyor bilmiyorum kitleme yapıyor pc yi ve o uyarıyı cakıyor hdd nin kablosunun cıkardığında kitleme de düzelmiş oluyor ne biçim sorundur bu ya anakart

ASUS P4 P800-X işlemci intel 478 socket ram 1 gb ddr400

kablodan yapıyo usb 2.0 kablo oldugundan kesin emin ol ve eskiden dahd cok yaygın olan yani piyasada gördüğüm kömürlü kablo yani parazit önleyici kablolardan bulabilirsen hani su usb jack ın arkasında filtre gibi şişkinlik gördügün kablolardan onlarla dene bu problemin benzerini lazer yazıcıdan alıyoduk samsung un gelişmiş bi lazer yazıcı modelii herşey normal olmasına ragmen bi anda sistem yazıcıya ulaşamıyodu veya yazıcının kablosu cıktı uyarısı vs vs gibi sorunları KALİTELİ bi usb kabloyla çözdük kolay gelsinn .......

Windows xp cd 'sini takıp boot'dan,biçimlendirme sayfasına geldiğinde harddiskinizi oradan görüyorsanız eğer biçimlendirmeyi deneyin daha sonra USB 'Port'tan takıp tekrar deneyin daha önce böyle bir işlemle arkadaşımın hardisk'nin Usb'den görmediği için bu işlemi uyguladım sorun hallolmuştu saygılarımla ..

• 3 hafta sonra ...
herşey denendi. büyük ihtimal anakarttan kaynaklanıyor çözümü yokmudur arkadaşlar

Sorun Hala Devam ediyor..

Başka sistemle denedin mi ? mesela vista ile ...Eğer onda da yaparsa büyük ihtimal anakartta bi sorun var diyebiliriz..

Başka sistemle denedin mi ? mesela vista ile ...Eğer onda da yaparsa büyük ihtimal anakartta bi sorun var diyebiliriz..

valla 2 yada 3 kere sıfır xp işletim sistemi kurdum hala aynı başka makinalarda hdd cok güzel çalısıyor hiç sorun yok..

tam güc alamıyor harddisk adaptörünüde taktım ama hala aynı.. ilk zamanlarda böle yapmıyordu

anakartı değiştireyim dicem ama biraz eski - eski oldugu içinde pahalı

ASUS p4p800s-x

kardeım pc de ve kabloda sorun yok harıcı hdd arızalı bende aynısı vardı 1tb hdd arızalı cıktı baska harıcı taktıgımda sorun yok ama kendın hdd mı takınca o sorun yane hdd takılıyo boot sector mu ne dıyolar olmus hdd yı garantıye yolladım arıza kalmadı sıfer verdıler sımdı sorun yok yane arıza harcı hdd den kaynaklanıyor sana tavsıyem garantı varsa garantıye yolla

tesekkurler

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...