Jump to content

Core 2 Quad Q8200 Mi Intel Quad Core Q6600 ?

sparrow

Recommended Posts

arkadaşlar 4 cekirdek işlemci alacam fsb si 1333 mü 1066 mı almalıyım...cachi 4 mü 8 mi olmalı valla karar vermek zor ikiside aynı fiat sayılır peki performansları? overclock hızları nedir hangisi sağlıklı yardımcı olabilirseniz minnettar olurum.simdiden teşekkürler...

INTEL CORE 2 QUAD Q8200 2.33GHz 4MB CACHE 1333MHZ LGA775 İŞLEMCİ

INTEL QUAD CORE Q6600 2.4GHz 8MBCACHE 1066MHZ LGA775 İŞLEMCİ

Kırmızı İşaretlediklerim Fazlalıkları Sarılar İse Düşüklükleri birbirlerinden

Cache Bildiğim Kadarıyla Oyun Film Rip leme Büyük Mb Dosyalrla Çalışıken Önemli Fsb İse Hız Bakımından Önemli hızlı olsun ben oyun tutkunu değilim riple fazla alakam yok olanı Q8200 ben ripte yaparım bilgisayarın canınıda çıkarırım oyunuda isterim Q6600 derim bu işlemciyi kullanıpta memnun kalmayan kimse yok

elimde p5b var anakart olarak 1333 desteği var olmazsa q8300 de olur farketmez işlemci olarak..ama fiat performans olarak gerekirse hızaşırtmada hangisi verimli onu bilmiyorum...ben tam anlamıyla hız istiyorum :-)) sınırlama yok..

sistemim

asus p5b anakart

kingston 800 mhz 3 gb ram

psb 400w gercek watlı power supply

baktığım kadarıyla kimse bahsetmemiş üretim teknolojisinden

Q8200 45nm

Q6600 65nm

bence hızaşırtma yapmak istiyorsan ve işlemcimde sıkıntı yaşamayım diyorsan kesinlikle 45nm

ben E8400 3.0 ghz işlemciyi kendi fanıyla 3.6 ghz de çalıştırıyorum gayet başarılı ve kafamda şu ana kadar ağırmadı

baktığım kadarıyla kimse bahsetmemiş üretim teknolojisinden

Q8200 45nm

Q6600 65nm

bence hızaşırtma yapmak istiyorsan ve işlemcimde sıkıntı yaşamayım diyorsan kesinlikle 45nm

ben E8400 3.0 ghz işlemciyi kendi fanıyla 3.6 ghz de çalıştırıyorum gayet başarılı ve kafamda şu ana kadar ağırmadı

overclock performansı

adsztpr.png[/url]

sanırım buda normal performansı

88145566.png[/url]

45nm olması ısı ve hız acısından önemli ısınma az fsb hız acısından önemli cache düsük ama ne kadar etkiler performansı?

INTEL CORE 2 QUAD Q8200 2.33GHz 4MB CACHE 1333MHZ LGA775 İŞLEMCİ

245,48 USD (KDV Dahil)

429,59 TL (KDV Dahil)

INTEL QUAD CORE Q6600 2.4GHz 8MB CACHE 1066MHZ LGA775 İŞLEMCİ

246,90 USD (KDV Dahil)

432,07 TL (KDV Dahil)

Eski teknolojının pahalı olması sizce mantıklımı

G0 revizyon q6600 kullanıyorum 3.6 ghz de overclocklu boşda 42 yükde 60 derece sıcaklık la çalışıyor 9x400 mhz vcore voltage 1.5 volt remler ocz 800 2.2 volt timing 4-4-4-15 süper pi değrerim 13.42 saniye işlemci soğutucum ocz gladiator max 4.2 ye su soğutma tavsiye ettikleri için denemedim

g0 revizyon q6600 ün çarpan kilidi yok bu overclokda avantaj sağlayacaktır hatırlatırım.

quad 6600 kullanıyorum hiç bir sıkıntı ve sorun yaşamadım asus p5kc board ile süper verim alıyorum bütün uygulamalarda 1066 mhz'de 4 gb ram takarsan uçarsın

i62309_Untitled1.jpg

Alakasız ama 32 bit sistemde nasıl 4 GB ram kullanıyorsun arkadaşım ?

Alakasız ama 32 bit sistemde nasıl 4 GB ram kullanıyorsun arkadaşım ?

evetnormalde xp 3gb ötesini göremez.. 4gb bellekler ise 32 itte adreslenemez.. ama xp 4 gb rami detekler.. biraz araştırma ile asıl yaplacağını yazmayan sitenin kalmadığını görürsün.. :(

evetnormalde xp 3gb ötesini göremez.. 4gb bellekler ise 32 itte adreslenemez.. ama xp 4 gb rami detekler.. biraz araştırma ile asıl yaplacağını yazmayan sitenin kalmadığını görürsün.. :(

Biliyorum bir çok yerde yazdığını ama 4 gb görmesi önemli değil gerçekte o işlemi yapıcakmı o önemli

nette uzun araştırmalar yaptım 2 işlemci arasında bariz fazla hız farkı yok deniliyor ama overclok için 6600 tavsiye ama iyi bir soğutucu lazım ısınacağı için ama 8200 de güç tüketimi ve ısınma cok daha az ama kitli carpanları.8200 3.2 seviyelerinde 6600 3.6 seviyelerinde ancak olabilir..cok da fark olmayacak gibi....aslında overclock yapacagımdan degil ama söyle birsey var olsun hızlı olabilecegini bileyim ama kullanmasamda son seviye :-)) biri yeni diğeri eski teknoloji testlere de baktım cok az fark bariz bazı seylerde mesala fhotoshop kullananlar 6600 daha iyi örnegin..oyunlarda cache önemli bir faktör kişinin kullanım amacına göre işlemci secmesi gerekiyor ama herseyden önemlisi ne istediğini bilmek seçim yapmaktan daha zor... :-)) hız için sadece işlemci degil ram anakart hatta hardisk iyi olmalı...ama elde olan imkanlarla işlemci degişelim dedik oda uygun olan hangisi kaldık öle :-))

üst üste yazdıgım için kusura bakmayın benim gibi kafası karısanlar coktur :-)) Q9400 de karar kıldım bürtçeyi zorlayıp simdide tekrar q6600 alsaydın demeyin sakın piyasada yok:-)) umarım iyi bir secim yapmışımdır...performansını deneyecegiz artık ileriye dönük yatırım yaptım sanırım...1 2 güne elimde olur işlemci.bu işlemciyi kullananlar benimle tecrübesini paylaşşın lütfen..teşekkürler...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...