Jump to content

Rem Kalıtesızmı

yespeed

Recommended Posts

arkadaslar sızlere bir sorum olucak bende 3tane ddr 400 mhz rem var bunların markası bırı verıtech birisi koyunlu yazıyo dieride elpida bu sondakı elpida remi takınca 2den 3 cıkarınca yanı remı bılgısayarın hızlanıca yere sankı yavaslıyo donmalar oluyo 2ye dusurunce duzelıyo daha hızlı ve daha ıı ve üstelik 3gb ye kadar alıyo anakart asus a8v ai series socket 939 sizce rem kalıtesız de ondan mı fazla eskı deıl yenı bı rem elpida ve mhz lerde uyuşuyor

yokmu bana öneri sunucak birisi

yokmu bana öneri sunucak birisi

remlerin kalitesiz diyemeyiz öncelikle wista kullanman gerekiyor 3 gb ram kullana bilmek için vista kullanmıyorsan sistemin xp ile bu rami desteklemeyecektir 2 gb a kadar destekler

her şey tamam ama böyle bir sıkıntı yaşıyorsan bu seferde ramler arasında uyumsuz luk var diye biliriz farklı marka ramler bzen birlikde sorunsuz çalışmaz

remlerin kalitesiz diyemeyiz öncelikle wista kullanman gerekiyor 3 gb ram kullana bilmek için vista kullanmıyorsan sistemin xp ile bu rami desteklemeyecektir 2 gb a kadar destekler

her şey tamam ama böyle bir sıkıntı yaşıyorsan bu seferde ramler arasında uyumsuz luk var diye biliriz farklı marka ramler bzen birlikde sorunsuz çalışmaz

şimdi saol cvp için şöyle bi durum var wistada da denedim ultimate 32 de ama cok kasılıyo 3gb olmasına ragmen ayrıca birde şu var 3gb xp için bı sınır deıldır 4gb ile xp calıstıgını bılıyorum duydum ha birde uyumsuzluk dedin remler arasında sadece buna katılıyorum elpida marka remi çıkardım daha rahat ve kasılmadan ayrıca donmadan calısıyor tşkler tekrar cevabın için.

yokmu baska önerisi olan

Arkadasım Lütfen yanlıs bilgilendirme yapma. XP 2gb görür diye bişe yok xp 32bit işletim sistemi yüklü ise pc'sinde arkadasın 3.5gb'a kadar ram görür. Arkadasın sorunu ramlerin farklı markalarda olmasından kaynaklanan problem kesinlikle. Bu arada o ram'in üzerinde "koyunlu değilde koyuncu" yaziodur. Saygılarımla..

Öneri olarak nasıl birşey istiyorsun anlamadım sorun pc nin donanımsal özelliklerinden kaynaklanıyor. Yani ramlerin dual channel çalışması nedir? Nasıl yapılır gibi soruların yanıtlarını bilmek gerek ve google da bol bol bilgi mevcut bu konularda..

Yerinde olsam elimdeki ramleri elden çıkartır üzerine biraz para ekler ve gidip 2. elde olsa 2x1gb dual channel kitlerden alırdım.. Xp de 2x1gb dual channel çalışan ram çoğu durumda , 3x1gb single channel çalışan ramden daha iyidir. 4gb ram de Xp tarfından desteklenmediğine göre yine en hayırlısı elindeki ramleri satıp üzerine ekleyerek dual channel bir kit almaktır..

Öneri olarak nasıl birşey istiyorsun anlamadım sorun pc nin donanımsal özelliklerinden kaynaklanıyor. Yani ramlerin dual channel çalışması nedir? Nasıl yapılır gibi soruların yanıtlarını bilmek gerek ve google da bol bol bilgi mevcut bu konularda..

Yerinde olsam elimdeki ramleri elden çıkartır üzerine biraz para ekler ve gidip 2. elde olsa 2x1gb dual channel kitlerden alırdım.. Xp de 2x1gb dual channel çalışan ram çoğu durumda , 3x1gb single channel çalışan ramden daha iyidir. 4gb ram de Xp tarfından desteklenmediğine göre yine en hayırlısı elindeki ramleri satıp üzerine ekleyerek dual channel bir kit almaktır..

Bence Skyman ın dediği gibi zaten üçtane rami birden takınca yani donmasında napsın. Zaten pc işlem yaparken ram desteğiyle işlem yapıyor normalde tek yerden veri alması lazımken üç yerden veri almaya başlıyor bu napacak veri alım zamanlarında bekleme yapıyor beklemenin faturası Pc donmasına mal oluyor Bence Sorun Bu

Arkadasım Lütfen yanlıs bilgilendirme yapma. XP 2gb görür diye bişe yok xp 32bit işletim sistemi yüklü ise pc'sinde arkadasın 3.5gb'a kadar ram görür. Arkadasın sorunu ramlerin farklı markalarda olmasından kaynaklanan problem kesinlikle. Bu arada o ram'in üzerinde "koyunlu değilde koyuncu" yaziodur. Saygılarımla..

32 bit Windows XP teorik olarak 4 GB bellek desteği sunar. Ancak bellek adreslemesiyle ilgili nedenler yüzünden çoğu anakart 512 MB belleği adresleme için kendine ayırır ve Windows'ta 3.5 GB bellek varmış gibi görünür. Bir de 32 bit Windows XP'de her uygulama en fazla 2 GB bellek kullanabilir.

64 bit Windows kurduğunuzda BIOS'tan "PCIx memory remapping" özelliğini etkin hale getirdiğinizde 4 GB belleğin tamamı Windows tarafından kullanılabilir hale gelir.

ram test programlarıyla ramlerini test et ama sakın vistanın testini kullanma ramlari bozarsın 400 mhz demişsinn ddr ramlar in cogu vistada sorun cıkarıyo hatta vista ramlrin başını yiyo 2 tane ram im ipten döndü garantisi sayesinde

şunuda söyliyimm ram lerin 400 mhz olablir ama hepsi aynı anda takıldıgında hız 333 mhz ayarlayıp denemelisinn sorununu çözeblir çünü uyumluluk için daha geniş bi zamana sahip olucaklar ve performasa katkısı bulunucak

kolay gelsin

32 bit Windows XP teorik olarak 4 GB bellek desteği sunar. Ancak bellek adreslemesiyle ilgili nedenler yüzünden çoğu anakart 512 MB belleği adresleme için kendine ayırır ve Windows'ta 3.5 GB bellek varmış gibi görünür. Bir de 32 bit Windows XP'de her uygulama en fazla 2 GB bellek kullanabilir.

64 bit Windows kurduğunuzda BIOS'tan "PCIx memory remapping" özelliğini etkin hale getirdiğinizde 4 GB belleğin tamamı Windows tarafından kullanılabilir hale gelir.

64bit işletim sistemlerinin Ram Desteği 16gb'a kadar çıkabilmektedir. 32 Bit Windows XP de ise Kullanılabilir Bellek 3.5 Maximumdur. 4gb göstermesi gibi bi durum söz konusu değildir herhangi bi modifye yapılmazsa...Saygılar

yokmu baska öneride bulunucak

Şu an için önere bileceğim tek şey 64 bit xp kurman tabi bunun dez avantajları var öncelikle türkçe değil ingilizce. Live mesenger kullanamazsın mesenger 8.1 kullanman gerekir. bütün programları biraz uğraşarak 64 bit versiyonlarını yüklemen gerekir örneğin virüs programı gibi.

2inci önerimse şu ramleri hiç bir zaman katsız şekilde kullanma örneğin şu 256-512-1024-2048-4096 bu şekilde katlar halinde kullan ramlerini

ram alırkende genel olarak dual chanel almaya ve ram zamanlamalarına dikkat et. 400 mhz 5 tane ram alırsın 5 farklı marka 5 ide ayrı performansla çalışır pc nde. düşük ram zamanlamaları hızlı tepki süreleri her zaman yüksek performans demekdir.

anakartının resmi sitesine girerek marka marka hangi ramlere tam destek verdiğini incele bu özelliklere dikkat ederek ram aldığında bir daha sorun yaşamayacaksın. son önerim takdığında sorun çıkaram rami satman 2gb ramle 3 gb ram arasında bir şey fark edebileceğini düşünmüyorum.

ama yeni bir bilgisayar toplarken yukarda yazdıklarım aklının bir köşesinde bulunsun.

wısta kurdum remlerı teste sokdum 3gb yı bellek okumada 2767 bellek yazmada 1011 bellek gecıkme suresınde 61.0ns çıkıyor 3072 mb rem için sızce bu degerler normal mı yoksa 1 tanesı nı yanı elpida marka remı cıkarayımmı yardımcı olursanız sevınırım saolun

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...