Jump to content

Format BaŞlamadan Resetlİyor Yardim

Recommended Posts

Selam arkadaslar tncxp cdlerimle herzaman formattığım cdlerle başka bi bilgisayarda denmiyorum ama olmuyor. tam format başlıcakken sistem dosyalarını okumaya başlıcakken birden resetleniyor her seferinde aynı oluyor. çıkartıp takmadığım parçası kalmadı içinde sizce nedeni ne olabilir?

Sorun HDD'lerinde olabilir. FDisk yapmanızı öneririm. Ama önce bir Bios ayarlarınızı sıfırlayıp tekrar yapın. Birde başka bir HDD bağladınmı onuda dene.

HDD olmadan da format atmayı dene en azından sürücü kısmına kadar geleceği için sorunun çözümüne dahada yaklaşırsn.

Sorun HDD'lerinde olabilir. FDisk yapmanızı öneririm. Ama önce bir Bios ayarlarınızı sıfırlayıp tekrar yapın. Birde başka bir HDD bağladınmı onuda dene.

HDD olmadan da format atmayı dene en azından sürücü kısmına kadar geleceği için sorunun çözümüne dahada yaklaşırsn.

hddyi söküp yine denedim olmuyor hiç bir şekilde bişey yapamıyorum hemen resetliyor. ama normalde xp açılıyor sadece format atmaya geldiğinde olmuyor.

format attığınız pc nin sata olan değerini ide moduna çekin , sitede daha önce benzer sorulara benzer cevaplar verilmiş sorununuzu daha hızlı çözmeniz için arama yaparsanız size zaman kazandırır işlemleriniz için kolay gelsin

valla kardeş eğer hdd ler düzgün takılı ise, kurulum cdsi sata raid sürücüleri hatta chipset sürücülerini barındırıyosa, bios ayarların yapılı ise sorun yok gibi görünüyo. reset atıyo dediğine göre bir hata mesajı da almıyosun. benim bildiğim geriye bir şey kalıyor oda anakartın ve işlemcinin ısınma sorunu. amd işlemcili bir asistemde bu sorunu yaşama ihtimalin yüksek. biostan bunun ayarlarını yapabilirsin. yani kritik ısı noktasını biraz yükseltebilirsin. ya böyle şey olur mu deme bilhassa dizüstü bilgisayarlarda oluyo. siemens, sony vaio'nun ilk modelleri, casper prestige modellerinde aynısını yaşadım. hatta siemens'e formatı buzdolabında attım:)

valla kardeş eğer hdd ler düzgün takılı ise, kurulum cdsi sata raid sürücüleri hatta chipset sürücülerini barındırıyosa, bios ayarların yapılı ise sorun yok gibi görünüyo. reset atıyo dediğine göre bir hata mesajı da almıyosun. benim bildiğim geriye bir şey kalıyor oda anakartın ve işlemcinin ısınma sorunu. amd işlemcili bir asistemde bu sorunu yaşama ihtimalin yüksek. biostan bunun ayarlarını yapabilirsin. yani kritik ısı noktasını biraz yükseltebilirsin. ya böyle şey olur mu deme bilhassa dizüstü bilgisayarlarda oluyo. siemens, sony vaio'nun ilk modelleri, casper prestige modellerinde aynısını yaşadım. hatta siemens'e formatı buzdolabında attım:)

% YÜZDE DOKSAN RAM BOZULMUŞ

Selamunaleykum Kardeş. benimde sürekli karşılaştığım bir sorun. genellikle cpu nun yüksek ısı değerine çıkmasından kaynaklanır. cpu fanını kontrol et. hatta soğutucu yüzey ile cpu arasına ısı iletimini sağlayan macundan sür... Ve son olarakta powersuply i değiştir. selametle.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...