Jump to content

Katılımsız Xp De Donanım Sorunu

Recommended Posts

Arkadaşlar ben kendim için bir adet katılımsız xp hazırladım hazırladığım xp yi sanal pc de denediğimde driverpack driverler hepsini yüklüyor pc açılınca 5 defa falan yeni donanım bulundu sorusu soruyor.Yeni donanım sanal pc olduğu içindir diye düşündüm bilgisayarıma format attım.Ama bu defa driverler yükleneceği sırada E:\OEM\bin\un7zip.exe Windows tarafından bulanamıyor diye hata veriyor tamam dedikten sonra C:\DSPdsblr.exe Windows tarafından bulanamıyor hatası veriyor onada tamam deyince driverpack ile eklediğim driverleri yüklemeden kuruluma geçti (CD içinde OEM\bin\un7zip.exe mevcut) neden böyle hata vermiş olabilir acaba ayrıca sanal pc de hata vermeden kuruyor.Sata HDD yi kurulumda otomatik tanıdı. (DP_MassStorage) yide eklemiştim.

Birde yeni donanım bulundu sorusunu neden soruyor.Pc de ses ekran herşeyi tanıttım.Her açılışta 5-6 defa yeni donanım bulundu diyor.

adszuof.jpg

buda aygıt yöneticisindeki bulunan aygıtlar nedir bunlar böyle acaba

39533007.jpg

winnt.sif içeriğinide koyayım acaba ordamı yanlış varda donanım sorunu oluyor

; Generated by nLite 1.4.9.1

[Data]

AutomaticUpdates="No"

Autopartition=0

MsDosInitiated=0

UnattendedInstall="Yes"

[unattended]

UnattendMode=FullUnattended

UnattendSwitch="Yes"

OemPreinstall="Yes"

OemSkipEula="Yes"

FileSystem=*

WaitForReboot="No"

NoWaitAfterTextMode=1

NoWaitAfterGUIMode=1

DriverSigningPolicy=Ignore

NonDriverSigningPolicy=Ignore

[systemRestore]

[GuiUnattended]

EncryptedAdminPassword="No"

AutoLogon="Yes"

AdminPassword="mert"

TimeZone=130

OEMSkipRegional=1

OemSkipWelcome=1

[Components]

[userData]

ProductKey="CM84R-24P6T-FCF9Y-KFBH2-V6Y2Y"

ComputerName=MERT

FullName="ALTUNAY"

OrgName="BY_ALTUNAY"

[RegionalSettings]

LanguageGroup=6

Language= "041f"

[Networking]

InstallDefaultComponents="Yes"

[identification]

JoinWorkgroup="WORKGROUP"

Ekleme Yönteminiz Nasıl Acaba Öğrenebilirmiyin?

Çünkü winnt.sif te driverpacks ile ilgili bir metin olması gerekli ve o yok.nLite ile işlemleri yaptıktan sonra Entegre Edin Düzelir.

;
; Edited by DriverPacks BASE 8.12.4
; http://www.driverpacks.net/
;

[GUIRunOnce]
command9="%SystemDrive%\DPsFnshr.exe"[/CODE]

winnt.sif te bu metin olmalı.

nLite ile İşlemleri Yapın.Daha Sonra Driverpacks ile entegre Edin.

Ekleme Yönteminiz Nasıl Acaba Öğrenebilirmiyin?

Çünkü winnt.sif te driverpacks ile ilgili bir metin olması gerekli ve o yok.nLite ile işlemleri yaptıktan sonra Entegre Edin Düzelir.

;
; Edited by DriverPacks BASE 8.12.4
; http://www.driverpacks.net/
;

[GUIRunOnce]
command9="%SystemDrive%\DPsFnshr.exe"[/CODE]

winnt.sif te bu metin olmalı.

nLite ile İşlemleri Yapın.Daha Sonra Driverpacks ile entegre Edin.

[b]Adamın biri konuş açmış driverpacks resimli Anlatım ben senin dedğini görmedim öyle birşey geçmiyor.Ben yaptım gayet iyide çalışıyor.Hiç bir sorun yok.Yani ya sizde problem var.yada Anlatanda..[/b]

Bende Problem Yok Merak Etme.

Komutu Çağırmazsan Asla Gelmez.Zaten Bu Komut Driverpacks ile Driverlar Entegre Edilince Winnt.sif'e Otomatik Olarak Eklenir.Entegre Ettikten Sonra Winnt.sif Dosyanı Kontrol Et Varmı Yokmu Diye...

Arkadaşım bende aynı sorunu yaşadım.Sanalda hiç bir problem olmuyor.Daha sonra başka bir Pc de denedi yine problem olmadı.Ben bu problemi yaşamadan önce PC ye ikinci bir DVD sürücüsü takmıştım problem sanırım ikisinin çakışmasından kaynaklanıyormuş.Birini devredışı bıraktım şuan bir problem yok.Bu şekilde bir dene istersen.

arkadaşlar kusura bakmayın konuyu açtık işlerimden dolayı cevap yazmakta biraz geçiktim ben hiç driver eklemeden sadece update pack (23Aralık2008) tarihine kadar olan paketi entegre ettim RVM_Integrator_1.6 ile bir daha sonra nlite ile addon ekledim herşey normal fakat gene pc her açılışında yeni donanım bulundu diyor yukarıda resmini koydum anlamadığım hiiç driver eklemedim eklediğim addonlar falan hepsi yükleniyor.Tek sorun pc her açılışında yeni donanım bulması bir kaç tane buluyor hepsine iptal demek zorunda kalıyorum.bulunan donanımlar hep bilinmeyen ne yapmalıyım acaba...

Not:hiç bileşen silmedim. Birde bulunan donanım "windows bilgisayarınıza donanım yükleme cd sine ve windows update web sitesine bakarak güncel ve güncelleştirilmiş yazılım arayacak v.b soruyor acaba nlite de aksik bir işlemmi yapıyorum güncelleme diyor.

Driverpacks Base ve nlite vb gibi neyse yaptığınız işlemleri baştan sırayla yazarsanız yardımcı olunabilir belki orada yanlış olmuş olabilir direkt bilemiyoruz buradan.

Bir de hazırladığınız cd nin anadizininden bir ekran görüntüsü koyar mısınız? OEM klasörü CD 'anadizininde' var değil mi? Çoklu-xp cdleri yaptı iseniz i386 klasörü anadizinde olmayabiliyor ancak driverpacks'in OEM klasörünün cd anadizininde durması gerekiyor ayrıca.

Driverpacks Base ve nlite vb gibi neyse yaptığınız işlemleri baştan sırayla yazarsanız yardımcı olunabilir belki orada yanlış olmuş olabilir direkt bilemiyoruz buradan.

Bir de hazırladığınız cd nin anadizininden bir ekran görüntüsü koyar mısınız? OEM klasörü CD 'anadizininde' var değil mi? Çoklu-xp cdleri yaptı iseniz i386 klasörü anadizinde olmayabiliyor ancak driverpacks'in OEM klasörünün cd anadizininde durması gerekiyor ayrıca.

Ben driver eklemeden de yapınca aynı sorun oldu yani driverpacks kullanmadan denedim (driversiz) yaptığım işlemler ise

1. SP3 entegre ediyorun nlite ile

2. 23Aralık2008 tarihine kadar olan paketi entegre ettim RVM_Integrator ile zaten bu pakette (ie7 ve mp11 içeriyor)

3. Nlite ile addonlarımı ekledim hiç bileşen silmedim sadece masaüstüne bilgisayarım-belgelerim vs çıksın ayarlarını yaptım.ve iso

Ama nedendir bilmiyorum eklediğim addonları falan kurmuş herşey normal dediğim gibi her açılışta donanım bulundu diyor.

cd anadizin resmini koyuyorum orda $OEM$ Klasörünü ben oluşturmadım nlite ile yapınca kendisi oluşturmış ve içinde cmdlines.txt var içeriğide bu şekilde resimdede gösterdim.Olmazsa nlite ile yaptığım ayarlarıda adım adım resimli anlatayım.

[Commands]

"rundll32 advpack.dll,LaunchINFSection nLite.inf,U"

asasi.jpg

Nlite ile yaptığım işlemler sadece resimlerle gösterdiğim ayarları yapıyorum başka bir şey yapmıyorum.

1.addonları ekledim bunlar sorunsuz kuruluyor

addonlarekledim.jpg

2.Genel ayarları bu şekilde yaptım

genel.jpg

3.Kullanıcılar örnek olarak yazdım

kullanicilar.jpg

4.Ağ tanımlama ve yetki (örnek olarak yazdım)

atanmlama.jpg

5.Bölge

blged.jpg

6.ince ayar ve en son olarakta iso her hangi bir işlem yapmıyorum.

inceayar.jpg

Arkdaşlar kusura bakmayın amacım üst üste mesaj atmak değil kaç gündür denemelerim sonucunda hatanın addonlardan kaynaklandığını anladım tek tek denedim ve @Hakanakt arkadaşımızın yapmış olduğu KMPlayer ve GOMPlayer ekleyince donanım bulundu diyor ayrıca kendimde winamp yapmıştım onu atıncada donanım buluyor bilgilendirmek istedim.Aynı programlar sizdede aynı hatayı verirse paylaşırsanız sevinirim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...