Jump to content

İnternet Kafelerde Flash Ve Usb Bellek Yazma Korum

alikaratay

Recommended Posts

usb300x271760bd9oj3yh6.jpg

Akınsoft yetkililerinin İnternet kafe sahiplerine yönelik sunduğu bazı uygulamardan biri de "Kopyalama yasağı". Eski olarak hangi sürümlerinde mevcut tam olarak bilmiyorum ama yeni versiyonlarında bu uyguluma gelmektedir.

Nedir bu uygulama?

Nedir bu uygulama?

Bildiğiniz gibi bazı Internet Cafeler'in devasa yasadışı film arşivleri mevcut. Kısacası DivX arşivi diyoruz biz buna. Şimdi ya cafeye gidince bu filmleri izliyorsunuz ya da filmleri yanınızda ******ürdüğünüz taşınablir cihaza atıp evde izliyorsunuz.Cafeye gidince para ödüyorsunuz ama evde bedava.

Fakat bazı arkadaşlar ve bu arkadaşların önerisini dikate alan Akınsoft yetkilileri bu kopyalama işine akılları sıra bir çözüm getirmişler. Bu yeni çözüm ile flash belleğinize değil bir film en ufak bir ödev bile atamıyorsunuz.

Atmaya çalıştığınızda ise şu uyarı çıkıyor karşınıza:

"Disk yazmaya karşı korumalı. Korumayı kaldırın yada başka bi disk kullanın."

İnsanların flash bellek kullanımını engellemk benim mantık çerçevemde herhangi bir yer bulamadı. (Birde Flash belleginizin bozuldugunu düşünmek cabası)

Bu program kafedeki flash bellek korumasını kaldırıyor üstelik:

-Katıt Defteri yasağı

-Komut Satırı Yasağı

-Kısıtlı hesap

sorularına takılmadan.

+ Size bir de bonus benden:

Bazı kafeler DU Limiter ile hızlara limit koyuyorlar.

Bu programları, Görev Yöneticisi devre dışı olduğu için, sonlandıramıyorsunuz.

Paketin içine dahil ettiğim Process Explorer ile bu sorunun da kökünü kazıyabilirsiniz.

2-"Korumayı Kaldır" deyin ve belleğinizi çıkartıp takın.Yaşasın özgürlük.

Akınsoft daha iyisini yapana kadar en iyisi bu!

Download.png

http://rapidshare.com/files/202867635/Ayaz_Designed_Flash_Bellek_Yazd__305_rma.rar

cafecilere kıllığınmı var hepiniz beleşcisiniz biz ne uğraşlar veripde hizmet etmeye çalışıyoruz siz ve sizin gibilerde böyle yapıyorsunuz beleşciler sizi ya 2 kuruş vermeye kıyamıyorsunuz ama abd mallarına usb belleklere bilmem nelere geldimi yığıyorsunuz parayı yürü git ya

cafecilere kıllığınmı var hepiniz beleşcisiniz biz ne uğraşlar veripde hizmet etmeye çalışıyoruz siz ve sizin gibilerde böyle yapıyorsunuz beleşciler sizi ya 2 kuruş vermeye kıyamıyorsunuz ama abd mallarına usb belleklere bilmem nelere geldimi yığıyorsunuz parayı yürü git ya

işinize gelirse sende cafecisin galiba kuyruk acınız var

işinize gelirse sende cafecisin galiba kuyruk acınız var

kuyruk acım yok gözüm bende zaten usb ler serbest ama sizin gibi beleşcilere ayar oluyorum ben burda meslektaşlarımın haklarını savunuyorum ama siz böyle herşeyi beleşciliğe vurursanız yakında internet cafe diye bişe kalmayacak benyeri geliyor nettende indirebileceğim oyunu gidip parası ile alıyorum neden o esnafda kazansın çoluğu çocuğu var ekmek parası kazansın bu düşüncedeyim ben sizin gibileri ne diyimki insan olsanız zaten böyle bişe yapmazsınız

kuyruk acım yok gözüm bende zaten usb ler serbest ama sizin gibi beleşcilere ayar oluyorum ben burda meslektaşlarımın haklarını savunuyorum ama siz böyle herşeyi beleşciliğe vurursanız yakında internet cafe diye bişe kalmayacak benyeri geliyor nettende indirebileceğim oyunu gidip parası ile alıyorum neden o esnafda kazansın çoluğu çocuğu var ekmek parası kazansın bu düşüncedeyim ben sizin gibileri ne diyimki insan olsanız zaten böyle bişe yapmazsınız

Orası öyle valla Aslında haksızlık..

böyle cok bilmişlerle uğraşıyo işte internet cafeciler...

gitsinler o zaman korsan cd cilerden alsınlar filmleri müzikleri...bakalım o zaman ne kadar ödecekler....

ama şu var arkadaşın paylaştığı program illa internet cafe içinde olmayabilir...

farklı alnalarda da faydalanılabilir...

böyle cok bilmişlerle uğraşıyo işte internet cafeciler...

gitsinler o zaman korsan cd cilerden alsınlar filmleri müzikleri...bakalım o zaman ne kadar ödecekler....

ama şu var arkadaşın paylaştığı program illa internet cafe içinde olmayabilir...

farklı alnalarda da faydalanılabilir...

kardeşim görmüyormusun başlıkda bile yazmış internet cafe diye müşteri gelse deseki bana abi şu korumayı kaldırda hem izlicem hemde flash belleyime atacağım hayırmı diyecem sanki böyle çakallıklara ne gerek varki ya

Ben kafemde USB korumayı devredışı bırakıyorum fakat senin gibileri geldiğinde sadece o masaya uyguluyorum.Ayrıca gel bakalım kafeme benim korumamdan geçebilcen mi? Akınsoft değil HandyCafe kullanıyorum.Sen ne ile gelirsen gel sana kafeden değil film falan sana 1 kb'lık dosya bile attırmam.Ama insan gibi izin isterse (duvara yazdım saten izin istemelisiniz diye) ben açıyorum.Benim kontrölümde istediğini alıyor.Bir dizinin bütün cdlerine bende para saydım tek tek.

Ben kafemde USB korumayı devredışı bırakıyorum fakat senin gibileri geldiğinde sadece o masaya uyguluyorum.Ayrıca gel bakalım kafeme benim korumamdan geçebilcen mi? Akınsoft değil HandyCafe kullanıyorum.Sen ne ile gelirsen gel sana kafeden değil film falan sana 1 kb'lık dosya bile attırmam.Ama insan gibi izin isterse (duvara yazdım saten izin istemelisiniz diye) ben açıyorum.Benim kontrölümde istediğini alıyor.Bir dizinin bütün cdlerine bende para saydım tek tek.

dostum senin pc çok kolay girmesi ben inat ettim akınsofftu yenecem diye ama o hızlı çıktı şimdi online olanı çıkmış yani dijitürk gibi şifesi kırılmaz sen ayrı yap otomatik olarak kendi tekrar eski ayara geliyo eee ne anladık ... 40 masa 500 ytl civarında gelelim önceki konuya sen usbyi kısıtlasan ve sürücüleri kısıtlasan hatta indirmeyi yasaklasan girerim ama sadece bil diye yazdım bi ara kafaye gittim adam benle inat etti giremezsin diye adam bile şaşırdı başlatta çalıştır bile yok c sürücüsü yok ne yaparsın ama dosya bide film aldım ??????????? ama zor degil sevgilerle

kardeşim görmüyormusun başlıkda bile yazmış internet cafe diye müşteri gelse deseki bana abi şu korumayı kaldırda hem izlicem hemde flash belleyime atacağım hayırmı diyecem sanki böyle çakallıklara ne gerek varki ya

Ben Şuana kdr sizin gibi cafecilere zırnık koklatmadım afadersin puhahahaha eger çok lazımsa indirigandi yaparım sadece 500 gb katılımsız kurulum oyunum var WPI

• 1 ay sonra...

Arkadaşlar kavgaya gerek yok. bence kimseninde kafecilere gıcıklığının olduğunu sanmıyorum.sonuçta program isteği yardım talebi olmuş Arkadaşımızda yardımcı olmuş.Kimse art niyet aramasın ..

sen torrrentten şurdan burdan onlarca programı filmi müziği korsan olarak indirip

kafede bunları kullandırarak izleterek dinleterek para kazanıyorsun

ama müşteri bunları usb belleğe alınca emeğe saygısızlık oluyor öylemi..

ha bazıları diyecektirki "ben gidip orijinal cd sini alıyorum" onu izletiyorum..

onlarada o satın aldıkları cd veya dvd nin telif haklarını okumalarını tavsiye ederim..

para vererek sadece kendiniz izleme hakkına sahip oluyorsunuz..

topluma açık yerlerde izletmek heleki bu işten para kazanmak zaten yasal olarak hak değil..

bu konunun defalarca tartışması yapıldı..uzatmaya gerek yok..

ama herkes sadece kendi penceresinden bakarsa bir sonuca varılamaz..

sen torrrentten şurdan burdan onlarca programı filmi müziği korsan olarak indirip

kafede bunları kullandırarak izleterek dinleterek para kazanıyorsun

ama müşteri bunları usb belleğe alınca emeğe saygısızlık oluyor öylemi..

ha bazıları diyecektirki "ben gidip orijinal cd sini alıyorum" onu izletiyorum..

onlarada o satın aldıkları cd veya dvd nin telif haklarını okumalarını tavsiye ederim..

para vererek sadece kendiniz izleme hakkına sahip oluyorsunuz..

topluma açık yerlerde izletmek heleki bu işten para kazanmak zaten yasal olarak hak değil..

bu konunun defalarca tartışması yapıldı..uzatmaya gerek yok..

ama herkes sadece kendi penceresinden bakarsa bir sonuca varılamaz..

sağol kardaş çokk iyi özetledin.

bende tam böyle birşey söyleyecektim. Lafı toparlayamadım.

yasalara 4 dörtlük riayet eden bir tane internet kafe yokken kendi içinde böyle saçma sapan tüzük oluşturan ve uygulayan kıyamet gibi cafe var.

bir üstadın dediği gibi.....;

''bilgi özgür olmalı'' :(

saygılar

ben hiç uğraşmıyorum korumayı kaldırırmısın diyorum kafe sahibine elbette diyo kaldırıyo eyvallah bende dvxleri dolduruyorum flash belleğe fln :( hepside görüyo hatta ben soruyorum bu film nasıl alacağım diye :p hatta artık beni görünce pc yi açar açmaz kendisi açıyo hiç söylememe bile gerek kalmıyo :) ama yinede çok teşekkürler başka yerlerde lazım olur tabi:)

Ne kadar saçma şeylerle uğraşıonuz ben cafeciyim hiç bişeye koruma koymadım ama bi taraftan da cafeci ark lara hak vermio deilim sonuçta o adam onları indirirken saatlerini harcıo kendi sınırsız internet bağlantısını elektriğini pc sini kullanıo madem o kadar cafeciler haksız kazanç sağlıo dionuz kendiniz alın evinize sınırsız internet bide rapid hesabı indirin kim tutar sizi.Orda burda laf kalabalığı yapmaktan iyidir ona buna laf yetiştirip ben alırım ederim şöle pc kullanırım diyeceğine burdaki diğer insanları örnek al biraz... kendin indir kendin izle ben indirdiğim bir filmi yada pro yu istemedikten sonra seninle paylaşmak zorunda deilim aradaki kavramı ayırt edebildikten sonra böle bir paylaşım ve bilgi sitesine üye olmalısın...Herkese saygılar..

herkez illegalite yi savunmuş buraya kadar...kafeci illegal gösterim yapıyor,müşteride illegali illegal olarak indiriyor.matematikte bir kural vardır:eksi ile eksinin çarpımı artıdır..iki illegal iş yapan tarafın birbirinden şikayet etmemesi lazım.bence burada asıl dikkat edilecek filmin yapımında emeği geçenler ne olacak.benden sonrası tufan düşünce mantığıyla işte böyle absürd durumlar oluşuyor.legal bir dvd yi korsana yakın bir fiyata satsalar yine de korsana yönelenler olursa o zaman ben onlara AHLAKSIZ yada HIRSIZ derim.ama şimdi SÖMÜRMEYE DEVAM.

Cafelerden film almak değilde, ya internetten kendi indirdiğimiz içeriği bile belleğe atamıyoruz. Kendi dosyamı (bu yazı olur, resim olur vs.) kendim internetten indireceğimde flash belleğe atmak için gidip işeticiden izin alacağım. Bu bana çok yanlış geliyor.

Tamam, cafenin içeriğini habersiz almak, etik kurallara aykırı gelebilir. Ama sonuçta bilgisayar dünyasındayız ve cafecide dosyaları legal olarak elde etmiyor. Hem bir şekilde buna izin vermek zorunda ki cafesinin reklamı olsun.

Tekrar söylüyorumi cafenin kendi ürünlerini almak etik olmayabilir. Ama kişinin kendi dosyasını atmak için dahi izin alması bence yanlış.

Not: İki üstteki teşekkür butonuna yanlışlıkla bastım. :S

Teşekkür ederim hocam. Emeğine sağlık.

herkez illegalite yi savunmuş buraya kadar...kafeci illegal gösterim yapıyor,müşteride illegali illegal olarak indiriyor.matematikte bir kural vardır:eksi ile eksinin çarpımı artıdır..iki illegal iş yapan tarafın birbirinden şikayet etmemesi lazım.bence burada asıl dikkat edilecek filmin yapımında emeği geçenler ne olacak.benden sonrası tufan düşünce mantığıyla işte böyle absürd durumlar oluşuyor.legal bir dvd yi korsana yakın bir fiyata satsalar yine de korsana yönelenler olursa o zaman ben onlara AHLAKSIZ yada HIRSIZ derim.ama şimdi SÖMÜRMEYE DEVAM.

Sevgili arkadaşım anlatamadığım bi konu var ben burda illegal olan şeyleri savunmuyorum sadece ben bişeyi illegal yolla aldım die seninle paylaşmak zorunda deilim diorum ve seninle paylaşmak zorunda olmadığım içinde bende bir cafeci olarak bize karşı kullanılan kelimelerden ve suçlamalardan artık tiksindiğim için böle bi ileti yazdım.. Sadece insanları birilerini eleştirirken kendi yaptıklarını da göz önüne alması gerektiğini hatırlatıyorum.Saygılar

Cafelerden film almak değilde, ya internetten kendi indirdiğimiz içeriği bile belleğe atamıyoruz. Kendi dosyamı (bu yazı olur, resim olur vs.) kendim internetten indireceğimde flash belleğe atmak için gidip işeticiden izin alacağım. Bu bana çok yanlış geliyor.

Tamam, cafenin içeriğini habersiz almak, etik kurallara aykırı gelebilir. Ama sonuçta bilgisayar dünyasındayız ve cafecide dosyaları legal olarak elde etmiyor. Hem bir şekilde buna izin vermek zorunda ki cafesinin reklamı olsun.

Tekrar söylüyorumi cafenin kendi ürünlerini almak etik olmayabilir. Ama kişinin kendi dosyasını atmak için dahi izin alması bence yanlış.

Teşekkür ederim hocam. Emeğine sağlık.

Arkadaşım dediklerine tamamen katılıyorum sonuçta internet cafelerin vermesi gereken hizmetlerden birisi usb ler mutlaka bir ders konusu yada önemli bi belge indirdin netten bunu flashına atacaksın..Bir internet cafeci olarak bu konuda hatalı olan arkadaşlarımız olduğunu biliyorum ve bu uygulamayı ben yapmıyorum.Ama naparsın artık insanlar sömürmeye kendim de dahil bu kadar alışmışken bi şekilde kendince çözümler yaratmaya çalışıor.Ne kadar hatalı olsalarda...Saygılarla

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...