Jump to content

Normaliz.dll Hatası

NeC

Recommended Posts

Arkadaşlar iki gündür üğraşıyorum bir türlü çözemedim.

XP modifiye yapıyorum. Kurulum sırasında driver paketleri çıkarıldıktan sonra "normaliz.dll bulunamadı vs. Yeniden yüklemeniz sorunu giderebilir." diye bir hata uyarısı çıkıyor. Sizce bunun sebebi ne olabilir?

Bende driver pack eklediğim sistemin i386'sına baktım. normaliz.dl_ şeklinde bir dosya var. Sanırım senin sistem bu dosyayı bulamıyor. upload edebilirim istersen i386'ya atı bir denersin.

O dosya bende de var. Birkaç farklı XP'den kopyalayıp denedim. Sorun başka bir yerde sanırım. Offf... ne sinir bi şey yaa...!!!

Neyse ben uğraşmaya devam edeyim. Sen de bi göndersene dosyayı. Denemekten zarar gelmez.

Bu arada bu dosyanın ne işe yaradığını bilen var mı? Orjinal XP'de böyle bir dosya yok. morning'in MicroXP'si var bende. Onda da böyle bir dosya göremiyorum....

Edit: Yalnız bir şey dikkatimi çekti. XP modifiyesini bitirdikten sonra normaliz.dl_ değil de normaliz.dll diye bir dosya görüyorum. Bununla bir alakası olabilir mi?

Aslında konuyu tam anlamadığım için birşey yazmayacaktım ama şunu söyleyebilirim, normaliz.dll IE7 paketi ile birlikte gelen bir dosya, senin dediğine göre text modunda dosya kopyalanamadı hatası veriyor, ama text modunda yani txtsetup.sif içinde bu dosyanın olması imkansız, bu dosya sistem için gerekli değil, yalnızca ie7 kurulurken bazı kontroller yapıyor, bir nevi güncelleme kontrolü gibi birşey, hatanın tam nasıl oluştuğunu yazabilirmisin... Yani kurulum modundamı text modundamı ?

Zaten dosyalar kurulurken expand edilir. (: Yani ex_'ler exe, dl_'ler dll şeklinde çıkar.

http://rapidshare.com/files/206657782/NORMALIZ.DL_[/CODE]

dosya burda, bende herhangi bir sorun cıkarmıyor. olmazsa birde silipte denemeni öneririm.

Aslında konuyu tam anlamadığım için birşey yazmayacaktım ama şunu söyleyebilirim, normaliz.dll IE7 paketi ile birlikte gelen bir dosya, senin dediğine göre text modunda dosya kopyalanamadı hatası veriyor, ama text modunda yani txtsetup.sif içinde bu dosyanın olması imkansız, bu dosya sistem için gerekli değil, yalnızca ie7 kurulurken bazı kontroller yapıyor, bir nevi güncelleme kontrolü gibi birşey, hatanın tam nasıl oluştuğunu yazabilirmisin... Yani kurulum modundamı text modundamı ?

XP'yi kurarken driver paketlerinin açılması tamamlanıyor. XP kurulumu gelmesi yerine bu hata oluşuyor...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...