Jump to content

Hotfix'ler Ile Ilgili Yeni Ve Süper Bir Yöntem

elmor

Recommended Posts

Uzun süredir üstünde çalıştığım bir Windows CD'si var, bu CD'ye değişik yöntemler ile hotfixleri ekliyorum fakat hem kurulum çok uzun sürüyor hemde CD içinde önemli bir alan kaplıyor, bu konu hakkında bir çalışma yapmaya karar verdim ve öyle bir yöntem buldum ki akıllara zarar, bu konuda sizlerinde yardımlarınıza ve fikirlerinize ihtiyacım var.

Şimdi yöntemi açıklayayım, olay çok basit, normal bir sisteme entegre edeceğimiz hotfixi indirip el ile kurulum yapıyoruz, bu esnada sistem izleyici bir program sayesinde kurulumun o esnada yaptığı tüm dosya ve regedit değişikliklerini izliyoruz, işlem bitince programın verdiği kayıtlardan yola çıkarak ister sfx yapıp tek tıkla 1 saniyede kuruyoruz, isterseniz de eğer hotfix içinde güncellenecek dosya zaten I386 içinde varsa bu seferde güncelleyecek dosyayı direk hemen I386 içindeki dosya ile yer değiştiriyoruz ve sadece regedit kodunu giriyoruz hepsi bu.

Örnek vermek gerekirse; Mesela sadece shell32.dll dosyasını güncelleyen bir hotfix var, bu hotfix yaklaşık 3 MB civarında, eğer bu yöntemle kurulum yaparsak hem zamandan çok tasarrufumuz var hemde neredeyse yerden %99 tasarrufumuz var, çünkü biz sadece bu shell32.dll dosyasını alıp I386 içindeki ile yer değiştireceğiz, yani güncelleme işlemini zaten yapmış olacağız, tek yapmamız gereken program ekle kaldır ve Windows Update için bir regedit kaydı girmemiz olacak, bu regedit dosyasıda çok küçük bir boyutta olacak ve saliseler içinde yüklenecek.

Hafta içinde birkaç deneme yaptım ve gayet başarılı oldu, windows en güncel shell32.dll ile kuruldu ve program ekle kaldırda hotfixin adı vardı, ayrıca windows update sitesine girince bu hotfix listelenmedi...

Sizlerden istediğim şu, eğer program ekle kaldırda hotfix için kaldır seçeneğinin aktif olmasını istiyorsak bu işleme hotfixin katalog dosyalarınıda eklememiz gerekiyor, katalog dosyalarını eklemesek (Windows klasörü içinde $NtUninstallKB isimli klasörler ve system32 içindeki katalog klasörleri) bir sorun olurmu, ben denemelerimde bu dosyaları eklemememe rağmen hiçbir sorun oluşmadı, yalnız şöyle bir durum var, program ekle kaldırda hotfi için kaldır butonunu gizliyorum, yani o hotfixin katalog dosyalarını eklemediğimiz için gizliyorum, dolayısıyle uninstall olayı olmuyor, ama katalog dosyalarını ve yukarıda bahsettiğim klasörleri eklersek normal bir şekilde uninstall oluyor, ama işte boyutta hotfixin kendisi kadar olmasada biraz artıyor, biz zaten hotfixleri en güncel sistem haline getirmek için kullandığımıza göre uninstall özelliğide saçma olacaktır diye düşünüyorum...

İşlemler zor gibi görünsede herkesin işine yarayacağı için uğraşılmaya değer, ben bir hotfix için yaklaşık 15-20 dakika zaman harcadım, eğer bu projeye destek olunursa ve fikirlerinizi beyan ederseniz bence mükemmel bir proje olacağı kanaatındayım...

şimdi dediğiniz yöntem real addon yöntemine benziyor fakat zaten güncellemeleri MrNxDmX sayesinde tek bir paket olarak alıyorduk gerçi kendisi daha nrpack üretmiceğini söyledi ve onun sunduğu yöntem gayet kolaydı tek bir paket içersinde bütün güncellemeleri alabiliyorduk sizin yöntemiz kurulumdan zaman ve yer kazancı sağlasada yapımı zor en azından siz yaptıktan sonra ne ile xpye entegre ediyorsunuz sırf bir güncelleme için 15-20 dk çok fazla zaten bir çok güncelleştirme çıkıyor en azından sp3 ve sonrasını yapmak sizin yöntemle işkence olabilir daha açıklayıcı bir şekilde neler kullanarak program vs anlatırsanız güzel olur

Bende tek bir paketten bahsediyorum, yukarıda sadece bir tek hotfixi örnek verdim, yapımıda zor denilebilir belki ama bir kişi kullanacaksa uğraşmaya değmez, herkes kullanacaksa uğraşmaya değer, yapımı zor derken aslında çok basit, hotfixi yüklüyorsun, sistem içinden güncellenen yada yeni eklenen dosyaları alıyorsun, güncellenenleri I386 içine paketleyip atıyorsun, yeni eklenenleride addon gibi birşeyler yapıp kurulum esnasında çalıştırıyorsun hepsi bu, yöntem zor değil, regedit kayıtlarını ve değişen dosyaları takip etmek hepsi bu..

Günde 1 güncelleme yapsak 1 ayda 30 tane yapar, o zamanda mis gibi bir paket olur, sağlam bir CD için 1 ay çok değil bence (1 ayı abarttım)

tamm ozaman mesela regedit girdilerini takip etmek için hangi programı kullanıyorsunuz veya bu yöntem için gerekli programlar nelerdir eğer bir de anlatım yaparsanız herkes kendi paketini kendi hazırlamış olur yok eğer ben bunu yaparım buna gerek yok derseniz MrNxDmX in güncelleme paketi çıkarmayacağını düşünürsek bu gerçekten çok güzel birşey olur

Hep beraber yaparsak banada yük binmemiş olur, herkesin kendisinin yapması taraftarıda değilim, çünkü herkes destek verip 1 paket yayınlansa kararlılık ve stabilite açısından daha iyi olur...

Ben Systracer isimli bir program kullanıyorum, değişik programlarda vardır belki ama ben bu programda karar kıldım, çok kolay bir şekilde snapshot alıp programı yüklüyorsunuz ve tekrar bir snapshot alıp aradaki farka bakıyorsunuz, ayrıca değişen regedit kayıtlarınıda tek tıklamayla kaydedebiliyorsunuz, hem sizde bir indirip deneyin bakalım bana hak verecekmisiniz, sanal bir xp kurup bir güncelleme paketini izleyerek yükleyin, en baştan küçük boyutlu bir hotfix yükleyinki gözünüzü korkutmasın :D

SysTracer

Programın 1.9 versiyonu çıkmış ama ben seri nosunu bulamadım,

Please register to see this content.

1.6 versiyonu ise birçok yerde var kırılmış olarak...

nlite zaten otomatik yapmıyormu bu işi?

Evet Nlite yapıyor, örneğin Nlite ile diyelim 5 MB lik bir dosya ekleyip 10 saniyede kurulum yapacaksınız, benim dediğim yöntem ile 1 saniyede kurulum yapılacak ve hatta boyut belkide %50 ye yakın düşecek, daha iyi değilmi ?

Aslında size örnek bir kurulum dosyası verecektim ama işyerimde USB belleğe atmayı unutmuşum, tam kararlı hale getirmiştim ve bu gece paylaşmayı düşünüyordum, bir adet shell32.dl_ dosyası ve 1 KB lik regedit dosyası ile bir hotfix ten ne kadar kazançlı çıkacağımızı çok kolay anlayacaktınız, neyse pazartesi paylaşacağım artık, bu arada birkaç hotfiz daha deniyorum, bakalım sonuç ne olacak, aslında hotfiz olayına girmeden önce ie7 ve wmp11 kurulumlarını inceleyip hotfizlere daha sonra girmeyi düşünüyorum, testleri bitirip kararlılığı bir sağlayabilsem....

Birde şuna takıldım, burada en önemli şey uninstall özelliği, bu özellik olmaz ise kurulumlar süre ve boyut olarak dahada kısalıyor, bu konuda fikir bekliyorum...

bence wp11 ve ie7 hariç diğer xp güvenlik güncelleştirmlerinin unistall özellğine ihtiyacı yok çünkü kimse güvenlik güncelleştirmesini sistemden kaldırmak istemez ama wp11 ve ie7 için bir şey söyleyemem bu iki program tercihende eklenebilir aslında sonuçta farklı media oynatıcılar ve tarayıcılar mevcut hatta windows bile artık kurulumda bunları seçmeli hale getirecek ilerde

bence wp11 ve ie7 hariç diğer xp güvenlik güncelleştirmlerinin unistall özellğine ihtiyacı yok çünkü kimse güvenlik güncelleştirmesini sistemden kaldırmak istemez ama wp11 ve ie7 için bir şey söyleyemem bu iki program tercihende eklenebilir aslında sonuçta farklı media oynatıcılar ve tarayıcılar mevcut hatta windows bile artık kurulumda bunları seçmeli hale getirecek ilerde

İşte bende burada takılıyorum, eğer ie7 ve wmp11 için uninstall olacaksa işler o zaman arapsaçına dönüyor gibi, çünkü o zaman ie7 kaldırılırsa ona bağlı hotfixlerinde sistemden kaldırılması gerekiyor sanırım, yoksa gizleniyormu, çünkü ie6 ya geri dönüş olacak, benimde sizlerden yardım beklediğim konu bu, yoksa hotfizleri hazırlama konusunda bir sıkıntı yok, eğer adam ie7 yi sistemden kaldırırsa ona bağlı hotfixlere ne oluyor ?

Bu arada az önce WindowsXP-KB950974-x86-TRK isimli hotfixide inceledim, hotfix sadece es.dll isminde bir dosyayı güncelliyor hepsi bu, bu dosyada I386 klasöründe mevcut, yani sadece 1 KB lik regedit dosyası ile işlem tamam...

ozaman bu sorunda kurtulmanın tek yolu bir tane içinde ie7 ve wp11 olmayan paket yapmak öncelikle daha sonrada bunların olduğu ayrı bir paket yapmak yani kolay olanı önce yapmak tabi sistemden bu programlar kaldırılırsa bunlara bağlı güncelleştirmlerinde sistemden kaldırılması gerekir gerçi güncelleştirmlerde ie7 ve wp11 dosyalarının yenileri ile değiştirilmesi ve bir kaç regedit girdisinden oluşmuyormu ?

ozaman bu sorunda kurtulmanın tek yolu bir tane içinde ie7 ve wp11 olmayan paket yapmak öncelikle daha sonrada bunların olduğu ayrı bir paket yapmak yani kolay olanı önce yapmak tabi sistemden bu programlar kaldırılırsa bunlara bağlı güncelleştirmlerinde sistemden kaldırılması gerekir gerçi güncelleştirmlerde ie7 ve wp11 dosyalarının yenileri ile değiştirilmesi ve bir kaç regedit girdisinden oluşmuyormu ?

Aslında bu konuyu kısaca incelemiştim, şu şekilde oluyor, ie7 setup önce tüm ie6 dosyalarını Windows altında ie7 isimli bir klasöre yedekliyor (Sonradan sistemden kaldırılırsa ie6 ya geri dönüş için), daha sonra kendi kurulum dosyalarını ve regedit kayıtlarını giriyor, eğer uninstall özelliği olacaksa buna mutlaka dikkat edilmesi gerekiyor, takıldığım yer işte bu kısımlar, yoksa hotfixleri paketlemekte bir sıkıntı yok...

Hocam aslında bunlara gerek yok.Tüm hotfixleri direk entegre edebilen HFSlip kullanıyorum ben.

Hotfixlerle kalsa iyi, IE7,WMP11,DX9 gibi diğer güncellemeleri de entegre ediyor.

Yukarıda saydıklarımın hepsi ve Flash Player eklediğim zaman boyutta yaklaşık 50 mb artış oldu, bence normal bir değer.

Anlamadığım nokta kaldırmaya gerek var mı hotfixleri? Sıfır kurulu bir sistemde hotfix kaldırmayı her ne kadar başarsak da sonraları garip hatalar almamız olası diye düşünüyorum.

Mesela hotfixi kaldırdık.Hotfixin değiştirdiği eski dosya geri yüklenecektir.Ama nasıl yüklenecek?Eski dosya kurulumda yok ki.

Ben bunlardan çok anlayan birisi değilim ama bence durum böyle olacaktır.Hotfix kaldırmayı saymazsak dediğiniz yöntem güzel aslında.Benim bildiğim UpdatePack de böyle yapılıyor zaten.

Hfslip yöntemi hakkında bilgim yok, kısaca anlatırsan memnun olurum, eğer dediğim yöntemden iyi bir yöntemse ve dediğin gibi boyut o civarda ise bu kadar uğraşmaya gerek yok gerçektende, modifiye olayında boyut çok önemli olduğu için ben bu önerdiğim sistemin boyutunun nasıl olacağını merak ediyorum, eğer uninstall özelliği olmayacaksa boyut gerçekten çok düşük olacak, çünkü hotfix güncellemesini install yaparak değil direk CD içindeki dosyayı değiştirerek yapıyoruz, ama işte senin bahsettiğin

Mesela hotfixi kaldırdık.Hotfixin değiştirdiği eski dosya geri yüklenecektir.Ama nasıl yüklenecek?Eski dosya kurulumda yok ki.

bu kısım meydana geliyor, yani uninstall olduğunda biz zaten eski dosyayı direk cd içinden yokettiğimiz ve zaten en güncel dosyayı eklediğimiz için uninstall olayı zaten olmuyor, normal yöntemlerde ise normal install gerçekleşiyor ve eski dosya Windows klasörü içinde depolanıyor, uninstall yapıldığı zaman ise tekrar eski yerine koyuluyor...

Benim burada takıldığım nokta şu, eğer ie7 uninstall edilecekse, ona ait güncellemeler de aynı paket içinde olmalı, ayrıca uninstall ihtimaline karşılık ie6 dosyalarıda pakete eklenmeli, o zamanda boyut bir hayli artıyor, sonuçta tek seçenek olarak iki paket hazırlamak kalıyor, içinde ie7 ve wmp11 olan ama uninstall olmayan bir paket, yada sadece hotfixler olan bir paket, bu konuda yardım ederseniz sevinirim...

Şimdi aklıma bir soru geldi, sizlerin daha önce kullandığınız paketlerde durum nasıl ? Boyut ne kadar ? Yüklenme süresi ne kadar ? Program ekle kaldırdan kaldırılabiliyormu ? Bu konularda yardımlarınızı bekliyorum...

nrupdate pack gerçekten büyük kolaylık oluyordu fakat nedense bir süre sonra yapılan çalışamada sorunlar çıkabiliyordu boyut konusuna gelince sade sp3 ekli msdn xp 591mb buna en son çıkan nrupdate pack ekliyince boyut iso oluşturduktan sonra 613mb oluyor hiç bir bileşen çıkarılmadan hali tabiki bunun içersinden wmp11 +ie7 de mevcut

nrupdate pack gerçekten büyük kolaylık oluyordu fakat nedense bir süre sonra yapılan çalışamada sorunlar çıkabiliyordu boyut konusuna gelince sade sp3 ekli msdn xp 591mb buna en son çıkan nrupdate pack ekliyince boyut iso oluşturduktan sonra 613mb oluyor hiç bir bileşen çıkarılmadan hali tabiki bunun içersinden wmp11 +ie7 de mevcut

nrupdate packin sitesini inceledim, meğerse benim düşündüğüm şeyi bu adam yapmış bile ;) ama dediğim gibi, oda sitede belirtmiş,

* Paketimiz güncelleme işlemini, içerisindeki güncel dosyaları, Windows Xp CD'sindeki eski sürüm dosyaların üzerine yazarak, direk entegrasyonla sağlamaktadır.

* tüm Kayıt defteri (Registry) girişleri de Windows yüklenirken eklenmektedir.

* Windows'umuzun maksimum saydam şekilde güncel ve stabil olması için, Windows Dosya Koruması (Windows File Protection)'nın yüklenen yeni dosyaların orjinalliğini teyit edebilmesi için gerek duyduğu güvenlik katalogları (Windows Catalog/*.cat dosyaları) da eklenmiştir.

* Güncellenmiş doyalar direkt olarak CD üzerindekilerle yer değiştirdiğinden, diğer güncelleme entegrasyon metodlarıyla kıyaslandığında, Windows yükleme zamanına ve CD'deki harcanan yere göre minimum gecikmeler/fazlalıklar katmaktadır.

* Bu paket İçindekiler sayfasında listelenen tüm güncelleştirmeleri Windows Xp SP3 yükleme kaynağına entegre edecektir. Sonradan kaldırılamaz...

demiş...

Özellikle benim düşündüğüm soruya cevap buldum, son cümlede yazan "sonradan kaldırılamaz" ifadesi herşeyi açık ve net özetliyor, aynen benim düşündüğüm gibi, bu arkadaş bu paketi yaptığına göre bu paketi yapmanın bir anlamı kalmadı, amerikayı yeniden keşfetmenin bir manası yok, duruma bakılırsa benim düşündüğüm yöntem ile birebir aynı yapılmış bir yöntem, stabilite nasıl acaba, kullananlar yorumlarını yazabilirmi ? Bana göre hfslip yönteminden çok ileride bir yöntem, gerçi denemedim hfslip i ama...

hfslip daha yeni denedim morning sağolsun suan elimde bu yöntemle yapılmış ie7+wp11+ güncelleştirmeler içeren bir iso dosyası mevcut sanalda kurulumu yaptım gayet sorunsuz gözüküyor gecikme hissetmedim zaten bu yöntem nrupdate packten farklı bir yöntem cd boyutunuda pek yükseltmiyor 115mb güncelleştrime ekledim cd boyutunda 30 mb artış oldu nrupdate ile yaptığım cdler bir sonra sonra performans düşüşü yaşanıyordu en basitinden kendimnden biliyorum bu yöntemle yaptığım xpde sorunlar yaşadığım oldu gerçi çıkardığım bileşenlerden de olabilir fakat yinede bu eklenti eklendikten sonra fark ediyordu ama basit kullanışlı olduğundan tercih edilen bir yöntemdir

http://rapidshare.com/files/175946239/NR_UpdatePackIE7_2.0.4a.7z.html[/CODE]

buyur bu nrupdate pack rvm integratör ile entegre ediyorsun site bende rahat açlıyor sende sorunmu var ?

morning su konuda biraz bahsetmiş hfslipten

[CODE]http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=84691[/CODE]

Viper teşekkür ederim linkler için, nr paketini indirip test edicem, daha sonra hfslip yöntemini denerim, bu gecelik bu kadar, yarın pazartesi, malum iş güç, yarın test görüşlerimi paylaşırım...

nr update paketini bugün inceleme fırsatım oldu, yapan arkadaş tıpkı benim yapmaya çalıştığım yöntem ile yapmış, dolayısı ile benimde dediğim gibi boyut gerçekten çok düşük kalmış, ne hotfixleri nede ie7 ve wmp11'i uninstall edemiyoruz, zaten bu yöntem mutlaka bunu gerektiriyor, ama dikkatimi çeken birşey oldu, arkadaş hangi program ile izleme yaparak paket oluşturdu bilemiyorum ama reg kayıtları tamamen temizlenerek hazırlanmamış, mesela benim izleme yaptığım program tek bir hotfix yüklemesi sonrası izleme sonrasında bir sürü reg kaydı veriyor, ama bunların arasında sadece iki dize paket için yeterli, diğer kayıtlar ise o esnada işletim sisteminin diğer programları tetiklemesinden kaynaklanıp meydana gelen kayıtlar ( örneğin sistem geri yükleme vs.)

Bir örnek ile açıklayayım;

Mesela WindowsXP-KB967715-x86-TRK.exe güncellemesi yalnızca sistemdeki shell32.dll dosyasını güncelliyor. Bunu yapmak için önce dosyanın yedeğini Windows klasörü altında gizli bir halde yedekliyor, daha sonra dllcache klasörüne yeni dosyayı kopyalıyor, daha sonra Program Ekle Kaldır için bir reg kaydı, Windows Update sitesinde görünmemesi için bir reg kaydı ve uninstall için reg parametrelerini giriyor, biz uninstall yapmayacağımıza göre uninstall parametrelerini girmemize gerek kalmıyor, sadece Program Ekle Kaldır ve Windows Update sitesi için imza girmemiz gerekiyor, nr update paketini yapan arkadaş ise sanırım reg kayıtlarında ayıklama yapmadan paketlere eklemiş...

Şimdi size WindowsXP-KB967715-x86-TRK.exe güncellemesinin reg parametrelerini ve shell32.dll dosyasını vereceğim, bunu örnek olarak XP CD'sine entegre edip sanal makinada test ederseniz ne demek istediğimi tam anlamıyla anlamış olacaksınız...

Program ekle kaldır için reg dizesi

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\KB967715]
"DisplayName"="Windows XP için Güvenlik Güncelleştirmesi (KB967715)"
"UninstallString"=""
"TSAware"=dword:00000001
"NoModify"=dword:00000001
"Publisher"="Microsoft Corporation"
"NoRepair"=dword:00000001
"HelpLink"="http://support.microsoft.com?kbid=967715"
"URLInfoAbout"="http://support.microsoft.com"
"DisplayVersion"="1"
"NoRemove"=dword:00000001
"NoRemoveInitialValue"=dword:00000001
"ParentKeyName"="OperatingSystem"
"ParentDisplayName"="Windows XP - Yazılım Güncelleştirmeleri"
"ReleaseType"="Security Update"
"RegistryLocation"="HKLM\\SOFTWARE\\Microsoft\\Updates\\Windows XP\\SP4\\KB967715"[/CODE]

Windows Update sitesi için reg dizesi

[CODE][HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer]
"HonorAutoRunSetting"=dword:00000001[/CODE]

Shell32.dll dosyasınıda direk I386 içindeki dosya ile değiştirin

[CODE]http://www.mediafire.com/download.php?eywowm0ujhu[/CODE]

Gördüğünüz gibi, Hotfixin kendisi 3 MB ama biz sadece 2 satır reg dosyası ile işi bitirmiş olduk...

Aslında bu işlemi paket haline getirebilirdim ama şimdilik uğraşmadım, test edip sonuçları yazarsanız çok memnun olurum...

• 3 hafta sonra ...

Artık bu entegre olayı beni çıldırtacak uzun zamandır nr paketi nliteyi yeni olarakta HFSLIP i denedim ama sezgilerim doğrultusunda hiçbirini sevemedim sanki bi yerde bi şekilde sorun çıkartıyorlar gibi düşünüyorum.

Şu şekilde olsa sanki en iyisi olacak gibi düşünüyorum ms nin yayınladığı 300 mb lık paketin içine sonra çıkan updateler eklensede bunu direk xp cdsine entegre etsek bu mümkünmü acaba sizce?

Artık bu entegre olayı beni çıldırtacak uzun zamandır nr paketi nliteyi yeni olarakta HFSLIP i denedim ama sezgilerim doğrultusunda hiçbirini sevemedim sanki bi yerde bi şekilde sorun çıkartıyorlar gibi düşünüyorum.

Şu şekilde olsa sanki en iyisi olacak gibi düşünüyorum ms nin yayınladığı 300 mb lık paketin içine sonra çıkan updateler eklensede bunu direk xp cdsine entegre etsek bu mümkünmü acaba sizce?

bu bahsettiğin paket XP sp3 ise böyle bir şey imkansız gibi.Yapsak bile sorunlu olma olasılığı aşırı yüksek.

HFslip ile ben hata,problem, stabilite sorunu vb. almadım şimdiye kadar.

Tabii senin isteğine bağlı bir olay.İstediğin yöntemi kullanırsın.

bu bahsettiğin paket XP sp3 ise böyle bir şey imkansız gibi.Yapsak bile sorunlu olma olasılığı aşırı yüksek.

HFslip ile ben hata,problem, stabilite sorunu vb. almadım şimdiye kadar.

Tabii senin isteğine bağlı bir olay.İstediğin yöntemi kullanırsın.

Hiçbir problem olmuyor, ben şu anda 20'ye yakın hotfixi XP SP3 içine direk entegre ettim, zaten entegre derken hotfixin içindeki güncellenen dosyayı I386 içine atıp eskisi ile yer değiştirmen yeterli, bazı özel durumlar yok değil, mesela bazı güncellemeler sadece regedit kaydı içeriyor (3 yada 4 tane), 1-2 tanesi hem dosya hem regedit kaydı içeriyor, çoğu ise sadece dosya içeriyor, eğer güncellenen dosya SP3.cab ve DRIVER.cab içinde varsa onlarıda değiştirmek gerekiyor. İsteyene direk indirme linklerini vereyim, şimdiye kadar 20 hotfixi başarılı bir şekilde entegre edip denedim, ne kurulum esnasında ne de kurulumdan sonra hiçbir problem olmadı, hatta inanmayacaksınız belki ama tüm hotfixler için tek tek sıfırdan kurulum yaptım, bakalım bir problem varmı diye, masaüstü açılınca direk windows update sitesine girip kontrol ediyorum, bakalım güncellenen hotfix görünüyormu görünmüyormu diye, boyut olarak artış oldukça düşük, hatta nr update paketinden çok çok daha düşük, link aşağıda, burada 23 tane hazır hotfix var, her hotfix içinde uninstall_xxxxxx.reg diye kayıt girdisi var, bunları yüklemek zorunda değilsiniz, sadece Program Ekle kaldır içindir, ama KB numarası ile verilen regedit dosyalarını mutlaka yüklemelisiniz, çünkü regedit üstünde bazı değerler güncelleniyor. Denemek isteyenler için adres aşağıda, eğer dosya SP3.cab ve DRIVER.cab içinde varsa onuda değiştirmeyi unutmayın, ayrıca son olarak tüm hotfixleri bitirmeyi planlıyorum, biraz yavaş ama kararlı oluyor...

http://cid-90e8649506f22ced.skydrive.live.com/browse.aspx/Ortak/XP%20Hotfix%20SP4[/CODE]

Dostum yöntemin güzele benziyor bu şekilde bir xp cd si hazırla ve upload et indiren bir çok arkadaş olacaktır zamanla zaten eksikler varsa çıkar ortaya ,nr paketindede eksiklikleri arkadaşımıza iletiyorduk arkadaş çaresine bakıyordu saolsun

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...