Jump to content

Hp Laptop Mavi Ekran Sorunu

megalit

Recommended Posts

Arkadaşlar Hp marka laptopum var vista yüklü ama ben xp kurmak istiyorum.Formata başlıyorum c ve d kısmına düşmeden hemen önce makina mavi ekran hatası veriyor. raid sorunu dedim raid li cd ile denedim aynı.TNCXP denedim aynı. Sorunum ne olabilir lütfen yardımcı olunuz. Markası tam olarak şu: Hp pavilion dv5...1006 et

O nasıl oluyor kardeş.Yazdıklarımdan anlaman lazım sen virüs olabilir diyosun.Ben format atmaya çalışınca sürücülere düşmeden bu ekran geliyor ddiyorum.Bunun virüsle ne alakası var hem birde o mavi ekran bekleyince gidiyor diyosun sanırım bizim konuştuğumuz mavi ekranlar aynı mavi ekran değil..

anakrt ayarlarına gir sata desteğini ide yap.çünkü cd içindeki sata entgerelerinde böle sorunlar çıkıyor yada bilgisayarına xp kurulması için kitlenme yapılmıştır yai xp kuramazsın.bunu içinde leptoplara xp kurulması için biraz araştır.bence... :D

hatayı ve kodunu biraz daha açıklarmısın?

hitboy87 kardeş yukarıda da anlattığım gibi vista yüklü laptopa xp kurmak istedim fakat ilk sürücü taramasından geçtikten sonra biçimlendirmeye düşecekken mavi ekran geliyor hata kodu şu(aslında baya uzun ama)

STOP: 0X00000007B (0XF78DA524,0XC000000034,0X000000000,0X00000000)

bu mavi ekran hatası genelde sata sürücülerden kaynaklanır ve de genel de driverpack ile engtegre edilmiş sata sürücülerinde bu problem yaşanmakta.aynı sorunu bende casper t940 pm45 chipseti olan bilgisayarımda yaşadım.çözüm ise sürücü entegre edilmemiş bir xp sürücüsüne sadece intel chipset sürücülerini nlite ile entegre ettim ve şuan xp kullanıyorum.sizin bilgisayarın modeline baktım sanırım ati chipsete sahip bununla ilgili sata sürücülerini rapide yükledim.sata sürücüsü entegre edilmemiş bir xp ye vermiş oldugum linkteki sürücüleri nlite ile entegre edip deneyin.çalışmaması için ben bir sebep görmüyorum sata dışında.umarım olur kolay gelsin

Please register to see this content.

kardeşşş yanlış anlamayın bunu sorunu ne virüz ne sataa ben o sorunun taa...... nese yardımm için kardeşş

bilgisayar açılırken F2 bas Bıos ayarlarına gir.Advanced bölümünden ATA Control Mode:Enhanced ' dir Onun üzerine gel enter çıkan secenekten Compatible sec enter F10 .... yes enter.Bu kadar kardeşş inşallah yardımcı olabilmişimdir..

kardeşşş yanlış anlamayın bunu sorunu ne virüz ne sataa ben o sorunun taa...... nese yardımm için kardeşş

bilgisayar açılırken F2 bas Bıos ayarlarına gir.Advanced bölümünden ATA Control Mode:Enhanced ' dir Onun üzerine gel enter çıkan secenekten Compatible sec enter F10 .... yes enter.Bu kadar kardeşş inşallah yardımcı olabilmişimdir..

Kardeş ilk şunu söliim benim laptop F2 ile değil F10 ile biosa düşüyor. Ve Advenced die bir kısım yok...Ne yapmalıyım söylermisin??

kardeşim o sorun sanırım xp cd sindeki sata driverlerinin çakışmasından kaynaklanıyor bütün sata driverlarının bulunduğu cd ler o laptopta sorun cıkarabiliyor sata driveri bulunmayan xp cd sine sadece senin laptopunun kullandığı sata driverini entegre et sanırım senin laptopun ati sata driverini kullanıyor sata ekleme için gerekli program ati sata ve anlatım linkini veriorum

Please register to see this content.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...