Jump to content

Saniyede 4 Trilyon İşlem Yapan Bilgisayar

candemiruzun

Recommended Posts

:clapping:Skyman-->Resim reklam içeriğinden dolayı kaldırılmıştır.

IBM korksun Çin işi bilgisayar geliyor.

Çin?de, saniyede dört trilyon işlem yapan masaüstü bilgisayar ?Yitian? tanıtıldı.

Halkın Günlüğü gazetesinin haberine göre, ülkenin bilgisayar endüstrisinin en son ürünlerinden olan ve saniyede 4 trilyon işlem yapan masaüstü bilgisayar "Yitian", Lançao firması tarafından geliştirildi.

Normal bilgisayar boyutlarına sahip yeni bilgisayar "Yitian", bir saniyede 200 normal masaüstü veya 40 IBM server bilgisayarının yaptığı işlemi yapabiliyor.

Maliyeti, geleneksel yüksek işlemcili bilgisayarların beşte biri oranında olan Yitian?ın perakende satış fiyatı 50 bin yuan (7300 ABD Doları) olarak açıklandı.

veteknoloji

adamlar yapmış ama bunlar çinliner ben japonların yaptığını tercih ederim zaten bu çin malları yüzünden piyasa karıştı kalitesiz ve çok fazla özellikli ürünleri ile tüketicileri kandırıyolar misal cep telefonları sonra büyük firmalar bunun yüzünden sıkıntı yaşıyor buda aynı tarz büyüsüne kapılıp al sonra sonuç hüsran olacak tabi bu benim fikrim

adamlar yapmış ama bunlar çinliner ben japonların yaptığını tercih ederim zaten bu çin malları yüzünden piyasa karıştı kalitesiz ve çok fazla özellikli ürünleri ile tüketicileri kandırıyolar misal cep telefonları sonra büyük firmalar bunun yüzünden sıkıntı yaşıyor buda aynı tarz büyüsüne kapılıp al sonra sonuç hüsran olacak tabi bu benim fikrim

Haklısın kalite yok mallarında ama sonuçta adamlar projeleri üretiyorlar o bu şu vs falan ne işe yarar diye bakmıyorlar herşeye girşiyorlar. Bizde bu yok ki yada başkalarında bu yüzden hepimiz mutlaka Çin malı kullanıyoruz. Tabikide karşıyım ve kalitesinin düşük olduğuna eminim. Olsun tebrik ediyorum onları. İhtiyaçları karşılıyorlar geçicide olsa. :):clapping:

olaya çin, ingiliz, türk açısından bakmayalım da dünya için ne gibi bir yarar veya zarar var o açıdan bakalım.. teknolojinin gelişimi açısından bu alet ilerde çok kapsamlı bir şekilde geliştirilebilir.. zaten teknolojik araçlar sürekli geliştirilen şeylerdir.. bugün çinli ilk kez yapar yarın Türk bunu alır daha da geliştirir. Teknoloji böyledir..

Mertgrkm'in yorumuna katılıyorum.Ülke açısından, millet açısından değil de teknoloji penceresinden bakmak çok doğru.Hem yanlış da anlamayalım Türkler yapsa bir tane de bunun gibi tabi ki kendimizinkini destekleriz.Hem bu Çin kaliteli hammadde kısırı mı?Tabi ki hayır.Adamların önüne uygun fiyatı koy, bak bakalım ürünün kalitesine.Yani isterlerse tabi ki kaliteli yaparlar.İnşallah biz de yaparız...

olaya çin, ingiliz, türk açısından bakmayalım da dünya için ne gibi bir yarar veya zarar var o açıdan bakalım.. teknolojinin gelişimi açısından bu alet ilerde çok kapsamlı bir şekilde geliştirilebilir.. zaten teknolojik araçlar sürekli geliştirilen şeylerdir.. bugün çinli ilk kez yapar yarın Türk bunu alır daha da geliştirir. Teknoloji böyledir..

Bi yerde haklısın fakat Türlerin bunu geliştirmesi belki 22 belki 23'üncü yüzyılda gerçekleşir:D

Bi yerde haklısın fakat Türklerin bunu geliştirmesi belki 22 belki 23'üncü yüzyılda gerçekleşir:D

İşte bu yüzden ilerleyemiyoruz.. Bizim milletimiz hazıra alışmış.. Tüketicilik var üreticilik yok.. Kimse bişeyler üretmek için uğraşmıyoki..

arkadaşlar çin malı söyle kötü böyle kalitesiz diye havadan konuşuyorsunuz şu anda kullandığın bilgisayar parçalarına bir bakın bakalım ne malı ve ona göre konuşun veya yazın hepsinde (made in china) yazmaktadır bu da demek oluyorki adamlar istediğin kalitede mal yapabiliyorlar saygılar...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...