Jump to content

Programların Kullandığı İşlemci Miktarı

lontokyo

Recommended Posts

Arkadaşlar 1 aydan beridir pc me bişiler oldu çalışan programların yediği ram ve işlemci alanı çok fazla

bunu sizlere bir resimle anlatayım

balksz1x.jpg

bu resimde de görüldüğü gibi bilgisayrımda yavaşlama var oda haddinden fazla C: ve D: ye format attım yine aynı şekilde sorun devam ediyor yardımcı olabilirmisiniz

Herkese Teşekkür ederim şimdiden...

Sanırım iyi ce bakmamışsınız.... bellek kullanımı hepsinde olağandan çok yüksek başka pc lerde boyle bır sey yok en yakın sız kendı gorev yonetıcınızden bı bakmayı denermısınız...

arkadaşım madem o kadar cok biliyorsun neden burayı yazdın hadi yazdın benim bilmediğimi iddia mı ediosun verdiğin fotoda hersey normal istediğine sor.

sisteminde sen bilmesen bile sunlar yuklu:

windows messenger live dosya ve klasor paylaşımı

aimp

internet expplorer

msn live oturam acma yardımcısı

Kaspersky

anakrtının scsi erişim driver ı ( sanki scsi kullanıon)

yine microsoft un groove monitor diye bir hizmeti

onboard ekran kartımı kullanıosun ama s3 grpahic den bir hizmet calısıyor

yazıcı kuyruklama hizmeti

ad -aware hizmeti ( lavasoft ) Spam temizleyici bi program

taskswitch programlar arsı geçiş yapmak için bi program

ses kartının hizmetleri

vs..

bunlar ezbere bildiklerim

madem yavasş calısıyor kendine gelişmiş bir task menager bul

yada dostan tasklist komutuyla hangş program hangi dll leri kullanıyor bak.

Ama sen cok biliosun solememe gerek yokdu sanırım

Balıklama atlamıyorum sallamalık bilgiler yazmıyoprum yazdıklarıma bak cogu kişinin bilgi aldıgına eminim. Senin gibi tecrübesizlere yardım ediyorum degerini bil benden baska cvp yazan var mı

arkadaşım madem o kadar cok biliyorsun neden burayı yazdın hadi yazdın benim bilmediğimi iddia mı ediosun verdiğin fotoda hersey normal istediğine sor.

sisteminde sen bilmesen bile sunlar yuklu:

windows messenger live dosya ve klasor paylaşımı

aimp

internet expplorer

msn live oturam acma yardımcısı

Kaspersky

anakrtının scsi erişim driver ı ( sanki scsi kullanıon)

yine microsoft un groove monitor diye bir hizmeti

onboard ekran kartımı kullanıosun ama s3 grpahic den bir hizmet calısıyor

yazıcı kuyruklama hizmeti

ad -aware hizmeti ( lavasoft ) Spam temizleyici bi program

taskswitch programlar arsı geçiş yapmak için bi program

ses kartının hizmetleri

vs..

bunlar ezbere bildiklerim

madem yavasş calısıyor kendine gelişmiş bir task menager bul

yada dostan hangştasklist komutuyla program hangi bdll leri kullanıyor ak.

Ama sen cok biliosun solememe gerek yokdu sanırım

Balıklama atlamıyorum sallamalık bilgiler yazmıyoprum yazdıklarıma bak cogu kişinin bilgi aldıgına eminim. Senin gibi tecrübesizlere yardım ediyorum degerini bil benden baska cvp yazan var mı

Hey arkadaşım ağzını topla o kadar bildiğini sanıyorsun ama ortalama hani programın ne kadar alan kapladığını bilmiyorsun öncelikle onu öğren... artı konuda sana ben hangi programların çalıştığını sormuyorum neden bu kadar fazla alan kapladıklarını soruyorum adam akıllı cvp veremiyorsan kendini fazla zorlama bunları bu forumda bileyen yok bizde biliyoruz hangi programların çalıştığını bunları yazıpta kendini havalandırıyorsan havalandırma havan söner kalır senin yaşın kadar bu işlerle uğraşıyorum ki böyle sorunlar la karşılaşıyorum sayende büyük ihtima ceza yiyecem ama sunu unutma ki ban yememek için istediğimi soramıyorum tecrübesiz olan sensin ki daha doğru konuşmayı bilmiyorsun sen kime çattığının farkında deilsin daha da konusmak isterdim lakin forum kurallarının çiğnenmemesini biliyorum ama sen bana bunun tersini yaptrıdın..........

Tartişmayi bırakında arkadasa yardim edelim.

Şimdi arkadaşım sisteminde kaspersky var.Güsel hoş.Aslında bana göre bu gayet normal.Sana göre normal olmayabilir.

Şimdi arkadaşım senin pc nin açılışında calısan o kadar gereksiz uygulamalar varki öle böle deil.Mesela ses kartinin uygulamasi var.Daha bir çok uygulamaa gözüme çarpmadi deil.Ben bu gibi uygulamalari sistemimi kurdukdan sonra msconfigden kaldiriyorum.

Sen Calistira msconfig yazip Kaspersky harif digererini kaldirirsan böyle bir sorun olmaz.Saygilarimla kolay gelsin.Vista kullanıyorum sistem suan 712mb.Firefox acık.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...