Jump to content

Boot Menu

Recommended Posts

Arkadaşlar ben bir xp dvd indirdim fakat bu dvd ile format atmak istediğim zaman dvd nin açilista gorunmedını gordum dvd de eksik birşeyler var ama anliyamiyorum acaba neden olabilir yardımci olurmusunuz? şimdıden tesekkurler

• 4 hafta sonra ...
nero ile yazdirdim fakat sorun yazdırmam da dııl boo menusu yapamiyorum benim sıkıtım bu

boot menüsü otomatik vardır zaten cdyi data modunda yazdırdığında eğer cdromdan başlatı seçtiğine eminsen çıkması gerekir genelde dvd hazır xpler boot menülü oluyorlar ama hiç yoksa bildiğim kadarıyla şu modifiye xp programlarını kullanarak yapabiliyorsun bunlar modifiye işletim sistemleri bölümünde var nlitle gibi programlarla bunu yapabilirsin veya boot menü hazırlama programlarıda mevcut modifiye bölümünü okumanı tavsiye ederim..

nlite ilede yaptım ama olmadı benim indirdim dvd de önyuklemesi olmadı goruluyo bende baska bir xp cd sinden boot menusu kopyalayip yapıstirdim yine çektim dvd ye ama yine olmadı bi çozum yok mu acaba 15 dvd bosa gıtti o kadar denedım artık inada bindirdim o kadar urastim olmadı canimi sıktı bu olay yardım edin lutfen

Dvd imaj olarak (.iso) olarak verilmiş olması lazım siz bunu Nero'da Kalıbı diske yazdır diyerek seçip yazdırın boot olması lazım. Siz nasıl yazdırdınız? Büyük dosyayı açıp içini aynen veri dvdsi olarak kaydetti iseniz olmaz. Bootlu dvdler nlite ile de olmaz standart xp boot kaydı değildir.

ezboot içindeki loader.bin olması lazım özel boot dosyasının. Bunlara hiç gerek olmaz zaten iso imajı bootludur direkt iso imajını yazdırınız.

Belli bişeyi yanlış yapıyorsunuz ancak ne yaptığınızı tam olarak yazmadığınız sürece yanlış yaptığınız yeri nasıl tespit edebiliriz? Ha bir hata yok sanıyorsanız başlık açmanın alemi ne bilmiyorum herkes tahminlerde bulunuyor, derdinizi ayrıntılı anlatsanız çoktan çözüm gelirdi..

• 2 hafta sonra ...

abicim ben sorunu çozdum benim dediğim dvd de hiç onyukleme dosyasının olmamasi idi vede bende baska bir xp dosyasindan aldim ön yuklemeyi atinca sorunum çozuldu hepinize çok tesekkur ederim

• 2 ay sonra...
abicim ben sorunu çozdum benim dediğim dvd de hiç onyukleme dosyasının olmamasi idi vede bende baska bir xp dosyasindan aldim ön yuklemeyi atinca sorunum çozuldu hepinize çok tesekkur ederim

arkadasım nlıte kullanarak da yazdırırsan ısını gorur baska turlu ısını halledemezsın

yolcu boy bana sorsaydın zaten sana yardımcı olurdum :D o kadar arkadaslıgımız var sonucta :whistle:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...