Jump to content

Mavi Ekran Hatası

chataluck

Recommended Posts

Arkadaşlar bu hatayı bir kere daha aldım ama fazla önemsemedim. şimdi tekrar aynı hatayı alıyorum. lütfen bi bakarmısınız... yardımcı olursanız sevinirim. videoya çektim mavi ekranı

http://rapidshare.com/files/204814792/MOV00060.3GP[/CODE]

Kardeş Driver la ilgili Bir Sorunun Var Bilgisayar Açılırken Devamlı F8 Tuşuna Bas bas Çek Gelen seçeneklerden (En Son İyi Yapılandırma İle Aç) I Seç Öyle Dene Yine Olmadı Formatla Hadi Kolay Gele...

1) Ram veya (yeni) bir parca hatasi

2) Isletim sistemi klasorunde (Windows buyuk ihtimal , cunku bu hata genelde Windows XP de cikiyor) dosya eksikligi.

Bu 2 sorundan kaynaklanabilir hata kodunu yazabilirsen. Daha aciklayici olur.

Rapid dede yi sevmiyorum biraz da. VimeO ya falan koysaydin keske yada fotograf cekip Photobucket veya ImagesHack'e koyabilirdin.

Saygilarimla,

CCoder.

"driver irql not less or equal" hatasini olusturabilecek sorunlar:

1) Yeni bir parca.

2) Ram.

3) Driver sorunu.

Benim tavsiyem ; ilk once butun kablolari sok yeniden tak.

Sonra Windows u guvenilir modda baslat , driverleri sil ve yeniden yukle. Ama yenilerini indir.

Saygilarimla,

CCoder.

Edit:** "guvenilir modda" = "guvenli modda" **

HD'yi sök bilgisayari baslat ... Verilerin varsa baska bir HD ye kurtar ... Format at ... Yeni HD'yi tak ...

Biraz cok nokta koydum ama isini gorur herhalde ... :rant:

Bir Mavi ekranın üzerinde hexadecimal sayıların ortaya çıkması ile beraber göçüyor sa ve biraz bekledikten sonra tekrar açtığınızda sistem bir müddet daha normal olarak çalışıyorsa bunun sebebi genelde CPU fanının düzgün olarak çalışmamasındandır. Fan makinanın içerisine giren tozlardan dolayı zamanla tıkanır ve CPU yu soğutma işlemini yerine tam olarak getiremez. Veya Fan zaman içerisinde bozulmuş olabilir. Bunu şu şekilde çözebiliriz: Makinayı açıp CPU üzerindeki fanı güzelce temizleyip tekrar yerine yerleştiriniz. Fanın çalıştığından emin olunuz gerekirse bir yenisi ile değiştiriniz.Ama ramlerden de kaynaklanabiliyor..bazen hdd den bile mavi ekran hatası verebiliyor...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...