Jump to content

Işlemci

muzur

Recommended Posts

işlemci belli bir süre çalıştıktan sonra kilitliyor işlemciyi hareket ettirdikten sonra açılıyor. fanını değiştirdim üzerinde orjinal ısı yalıtımı yapan macun vardı ama kısa bir süre sonra yeniden aynı sorun çıktı bende piyasadan ısı yalıtım macunu alarak kullandım ama belli sürelerde yeniliyor. acaba bu macunların kalite farkı var mı macun hemen eriyip dağılıyor sanırım ondan açılmıyor yada çalışırken kilitleniyor.

macun normalde kaybolmamalı ben her sürdüğüm işlemcide bir sene sonra iki sene sonra dahi üstünde gelir ve macun sürerken eski macunu dikkatli bir şekilde tamamen temizleyin yeni aldığınız macunuda teknik servis veren iyi bir yerden almaya çalışın macunun kaybolması ilginç birşey..işin ilginci ise bendeki macun çıkmak bilmiyor :mellow: sadece üc dört sene sonra kuruyor siyahlaşıyor çok ısınan işlemcilerde bu süre düşük olabilir ama bir iki seneden düşük olacağını sanmıyorum...

öncelikle teşekkür edrim ilgine macunun kaybolması ise kenarlardan taşıyor arada bir katman olarak durmuyor

dediğiniz macunu "Arctic Cooling MX-2 Thermal Macun" deneyeceğim benim kullandığım macun dandik herhalde ama o yüzden fanı değiştirdim fanın üstünde kendinden macun vardı ondanda randıman alamadım.. herkese teşekkürler.

Arkadaşım macunun getirisi olsa dahi çok fazla değildir en iyi kullanımda 3 derece fark ettirir ve çok ince bir katman olarak sürmelisin sanırım sen damla şekl,nde bırakıyorsun o yayılıyor,ben macunu iyice üzeye yayarım bir arkadaşında dediği gibi büyük olasılıkla fan iyi şekilde oturmuyordur bir de oyun oynarken falanmı oluyor ne zaman oluyor ,sistemide yazarsan daha iyi anlaşılır belkide power dan da kaynaklanıyor olabilir

p4 3.0 intel860perl anakart 256 fx5500 geforce ekran kartı 1gb ram

powerden kaynaklandığını sanmıyorum açılmadığında işlemci fanını açıp kapadımı çalışıyor

işlemci fanının oturmama ihtimali olabilir ama normal çalışırken (oyunda falan değil) kilitleniyor.

fan oturmamış olsa arada bir yapar mı? herzaman yapması gerekmez mi? ilginize teşekkürler

p4 3.0 intel860perl anakart 256 fx5500 geforce ekran kartı 1gb ram

powerden kaynaklandığını sanmıyorum açılmadığında işlemci fanını açıp kapadımı çalışıyor

işlemci fanının oturmama ihtimali olabilir ama normal çalışırken (oyunda falan değil) kilitleniyor.

fan oturmamış olsa arada bir yapar mı? herzaman yapması gerekmez mi? ilginize teşekkürler

Aşşağıdaki yazıların hepsi alıntıdır okursan senin için faydalı olabilir.

30.01.2009 OCZ gerçekten çok iyi işler çıkarıyor.

Hafıza elemanları, soğutma blokları ve güç kaynaklarından sonra firma inanılmaz bir hızla büyüdü. İnternet sitelerini, yabancı basında bulduğum bilgileri de okudum. Isıl direnci o kadar düşük ki, birçok gümüş içerikli kardeşlerinden bile daha iyi performans gösteriyor. Diğer termal macunlara göre fiyatı yüksek ama ısı probleminiz varsa yada overclocker iseniz düşünmeyi bırakın ve "Sepete Ekle" butonunu tıklayın!

26.01.2009 yorumlar doğru çıktı

işlemci 80 derelerde ve sorunu çözemedim,fan bile aldım 3 adet ama en çok bu ocz işe yaradı işlemcim yükte 60 derece stabilde 42-43 derece

27.12.2008 Kaliteli ürün.

İlk açılışta 38-40° olan işlemci ısısı 32° lere düştü. Ayrıca oyunlara girince sıcaklık ortlama 45°civarında oluyor. Oyundan çıkınca hızla sıcaklık düşmeye başlıyor ve kasa iç ısına kadar düşüyor.

İşlemcinin stabil çalışması açısından hemde sıcaklık düşük olduğu için fan sesi açısından çok yararlı bir ürün.

17.12.2008 Sıcaklık düştü

Arkadaşlar bu ürünü kullandıktan sonra cpu sıcaklığım 10-15 derece düştü kesinlikle tavsiye ederim. Yanlız daha büyük bekliyordum küçücük görünce şok oldum :mellow:

12.09.2008 Süper bir ürün

Daha önceden markasız termal macun kullanırdım. işlemci sıcaklığı ilk açılışta 40 50 C derece zamanla 70 80 dereceye kadar çıkardı Ocz süper ilk açılışta 20 C derece en yüksek 40 C dereceye çıktı gerçekten mükemmel bir ürün herkese tavsiye ederim

20.08.2008 10 derecelik düşüş!

Idle 52-54 derece arası sıcaklık değelerinde seyrederken, bu ürünü uyguladım ve kasa içi havalandırmamı artırdım. Aldığım sonuç mükemmel. Artık işlemci sıcaklığım Idle 40-42 derece.

12.06.2008 Gerçekten süper!!!

Bu ürünü kullandığım zaman cidden bir soğuma gördüm.Bilgisayar termometresinde 10 derecelik bir oynama oldu.Böylece ısıdan kurtuldum ve bilgisayarım daha rahat çalışmaya başladı

Bu termal macundan bende sipariş verdim sanada tavsiye ederim bunun dışında sadece işlemciye bağlama pc nin kapanmasını ekran kartının fanı ve soğutucusunuda kontrol et saygılar kolay gelsin

Aşşağıdaki yazıların hepsi alıntıdır okursan senin için faydalı olabilir.

30.01.2009 OCZ gerçekten çok iyi işler çıkarıyor.

Hafıza elemanları, soğutma blokları ve güç kaynaklarından sonra firma inanılmaz bir hızla büyüdü. İnternet sitelerini, yabancı basında bulduğum bilgileri de okudum. Isıl direnci o kadar düşük ki, birçok gümüş içerikli kardeşlerinden bile daha iyi performans gösteriyor. Diğer termal macunlara göre fiyatı yüksek ama ısı probleminiz varsa yada overclocker iseniz düşünmeyi bırakın ve "Sepete Ekle" butonunu tıklayın!

26.01.2009 yorumlar doğru çıktı

işlemci 80 derelerde ve sorunu çözemedim,fan bile aldım 3 adet ama en çok bu ocz işe yaradı işlemcim yükte 60 derece stabilde 42-43 derece

27.12.2008 Kaliteli ürün.

İlk açılışta 38-40° olan işlemci ısısı 32° lere düştü. Ayrıca oyunlara girince sıcaklık ortlama 45°civarında oluyor. Oyundan çıkınca hızla sıcaklık düşmeye başlıyor ve kasa iç ısına kadar düşüyor.

İşlemcinin stabil çalışması açısından hemde sıcaklık düşük olduğu için fan sesi açısından çok yararlı bir ürün.

17.12.2008 Sıcaklık düştü

Arkadaşlar bu ürünü kullandıktan sonra cpu sıcaklığım 10-15 derece düştü kesinlikle tavsiye ederim. Yanlız daha büyük bekliyordum küçücük görünce şok oldum :)

12.09.2008 Süper bir ürün

Daha önceden markasız termal macun kullanırdım. işlemci sıcaklığı ilk açılışta 40 50 C derece zamanla 70 80 dereceye kadar çıkardı Ocz süper ilk açılışta 20 C derece en yüksek 40 C dereceye çıktı gerçekten mükemmel bir ürün herkese tavsiye ederim

20.08.2008 10 derecelik düşüş!

Idle 52-54 derece arası sıcaklık değelerinde seyrederken, bu ürünü uyguladım ve kasa içi havalandırmamı artırdım. Aldığım sonuç mükemmel. Artık işlemci sıcaklığım Idle 40-42 derece.

12.06.2008 Gerçekten süper!!!

Bu ürünü kullandığım zaman cidden bir soğuma gördüm.Bilgisayar termometresinde 10 derecelik bir oynama oldu.Böylece ısıdan kurtuldum ve bilgisayarım daha rahat çalışmaya başladı

Bu termal macundan bende sipariş verdim sanada tavsiye ederim bunun dışında sadece işlemciye bağlama pc nin kapanmasını ekran kartının fanı ve soğutucusunuda kontrol et saygılar kolay gelsin

denizli de bulabilirsem deneyeip sonucu yazarım emeğinize teşekkür ederim..

işlemciyi farklı bi anakartta deneyebılırmısın

sanırım işlemci yada anakart yuvasında sorun çünkü soguk ikende yapmaya başladı fanı açıp hareket ettirdimi normal çalışıyor. hacken arkadaşın dediği gibi başka bir anakartta deneyeceğim.

yaf abartmayın alttarafı bir macun ben amphi devrelerinde mpsfetlerede kullanıyorum hem ısı yalıtımı hem şase yalıtımı için bu kadar fark etmez macun alın piyasadan standart surun senin sorunun ya cpuda ya anakartta arkadaşım

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...