Jump to content

Bloetooth Nasıl Kullanılır?

Recommended Posts

IVT_Corporation-BlueSoleil_Mobile_v6.0.227.0-DIGERATI indirdik kurduk fakat nasıl kullancağız????telefondan kablo bağlamak gerekirmi yada telefonun internet bağlantısımı olması gerek ne masaüstündeki progrmada ne telefonda tık yok....telefonun bütün blooetooth özelliklerini açtık....yeniden bi ağ ağlantısı var başlatta onu nasıl etkinleştireceğiz????

programı ben kaldırdım ama orda cihaz arama bölümü vardı yanılmıyorsam ordan cihaz taratıyordun sonuç olarak ana ekranında ortada bir yuvarlak vardır onun etrafında aygıtlar vardır eğer çıkmıyorsa bağlantısını yapamamışınızdır ve Bloetooth haricinde kablo veya başka birşeye gerek yok cihazları taratınca direk cihaz çıkmalı ve cihaza tıkladığınızdada bilgiler görünmeli..

bilgisayardaki Bloetooth'u tanıttınızmı?aygıt yöneticisinden bir ona bakın zaten programın türçeside var birazdaha kurcalarsanız çözersiniz zaten..aynen aşağıdaki resimdeki gibi gözükmeli..

s6hseb.png

buda alıntı bir açıklama bundan yararlanabilirsin....

[b]sistem tray da bulunan bluetooth u simgeleyen sembole çift tıklayarak ana iletişim ekranını aç. Ortadaki turuncu topa bir kez tıkla. arama pozisyonuna geçer. bulduğu telefon ya da cihazları top etrafında listeler. iletişim kurmak istediğin cihazın simgesine çift tıkladığında iletişim için hazırsın. şimdi, asıl dosya transferi için hangi ikona tıklaman gerekiyor onu seçmelisin. o ikon = ingilisce file transfer isinli evraklar şeklindeki ikondur. açılan dialog ekranına <tıklayarak tut, taşı ve bırak > ile dosya transferini sağlayabilirsin.
(eğer sistem tray da sembol gri, yani pasif haldeyse usb güç kaynağı yetersiz kalıyor yada driveri doğru olarak tanıtamamışsındır. çözüm : kasaya bağlı elektriğini mainboard'dan alan ne kadar cihaz varsa kasadan ayır. dongle yi çıkart ve tekrar tak)[/b][/CODE]

bende sadece ortadaki top var etrafındaki o kulaklık yada telefon resmi yok....yükleme bittikten sonra bilgisayar yeniden başladı sonra o görüntü çıktı ama eksik tabi...bide yeni bi ağ bağlantısı oluştu kendiğliğinden fakat ağ etkin değil... aygıt yöneticisine bi bakayım umarım yapabilirim....

koyduğum açıklamadada anlatım güzel eğer aygıtında sorun yoksa yada driverlerini tam yüklediysen açıklamadaki gibi taratınca aygıtlar çıkmalı..

yada şöle sormak isterim aygıt yöneticisinde iki adet com3 ve com4 bağlantı noktaları oluşmuş...ancakcom3 ve com4 doğru çalışıyor diyor yani nasıl bi adım izleyeceğimi bilmiyorum bu konuda ne söylemek istersiniz...

Bloetooth cihazınızın markasını söylermisini?

blootooth cihazınızın markası derken ne kastettiniz?...telefonum samsung e-250...indirip kurduğum program 3307IB.v6.0 dosya uzantılı IVT_BlueSoleil_6.0.227.0_ReleaseNote....doğru bilgimi verdim :mellow:

blootooth cihazınızın markası derken ne kastettiniz?...telefonum samsung e-250...indirip kurduğum program 3307IB.v6.0 dosya uzantılı IVT_BlueSoleil_6.0.227.0_ReleaseNote....doğru bilgimi verdim :mellow:

laptop kullanmıyorsanız veya onlarda dahi marka vardır usb bluetooth cihazınız olması lazımki arada bağlantı kurulabilsin..yani bilgisayarınızdaki cihazın markasını sordum.. yani buna benzer birşey..

tecom_bluetooth.jpg

masa üstüyse bunun gibi bir cihazınız olmalı eğer laptop ise içinde entegredir sizinki hangisinden masa üstü bilgisayarmı yoksa dizüstümü?anladığımız kadarıyla telefonunuz e250 ya bilgisayardaki cihazınız?

laptop kullanmıyorsanız veya onlarda dahi marka vardır usb bluetooth cihazınız olması lazımki arada bağlantı kurulabilsin..yani bilgisayarınızdaki cihazın markasını sordum.. yani buna benzer birşey..

tecom_bluetooth.jpg

masa üstüyse bunun gibi bir cihazınız olmalı eğer laptop ise içinde entegredir sizinki hangisinden masa üstü bilgisayarmı yoksa dizüstümü?anladığımız kadarıyla telefonunuz e250 ya bilgisayardaki cihazınız?

hımmmmmmm... :) valla hiç kimse bu kadar güzel anlatamazdı :mellow: cok teşk ederim şimdi neden olmadığını ...çünkü böle bi cihazım yoookkkkk :) desenize önce bundan almalıyım ondan sonra başınızı ağrıtmalıyı :mellow: m sanırım...yav cahillik ne kötü bişe.....vala emeğiniz için teşk ediyorum.....önce blootooth alayım ondan sonra konuşulanları bi deneyelim galiba o zaman bi sorun olmayacak....ben herşey için teşk ederim....

:mellow: oluyor bazen böyle şeyler bu cihazsız olmaz ama 20 yt birşey bunu aldıkdan sonra en başdaki açıklama ile direk yapabilirsin...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...