Jump to content

Sıkştırma

Recommended Posts

yapılanı yaptım ama 10 Mb oynama oldu :clapping: demek istediğim videoda yapılan birden fazla xp boot lu olunca dosya konumlarını aynı yerden gösterek tasarruf yapmak v.s benim yapmak istediğim saf xp sp2 driverpack base ile tüm driverları yüklemek sadece grafik a b c lan ve chipset başka bişi yok 702 mb geçmeyecek şekilde ? yardımcı olursanız sevinirm :p

İyi de senin dediğin sıkıştırma o sıkıştırma değil.

Benim anlatımda sıkıştırma yok, "Boyut arttırmama" var.

sn. elmor altta açıklamış senin dediğin sıkıştırmayı.

nLite ile bileşen silmek zorundasın dediklerinin bir CD'ye sığması için.

Arkadaşım zaten iso motorları aynı dosyaları tek bir dosya olarak sıkıştırır sen dert etme aynı xp den istediğin kadar koy cdne yine 700 mb tutar... xp + driverpack in 700 mb sa 3 tane xp + driverpack lerinde 700 mb olur.(Tabi $oem$ klasörlerini doldurmuyorsan...

Arkadaşım zaten iso motorları aynı dosyaları tek bir dosya olarak sıkıştırır sen dert etme aynı xp den istediğin kadar koy cdne yine 700 mb tutar... xp + driverpack in 700 mb sa 3 tane xp + driverpack lerinde 700 mb olur.(Tabi $oem$ klasörlerini doldurmuyorsan...

Kurulum dosyaları zaten en iyi derecede sıkıştırılmış halde bulunuyorlar, bazı klasör yada dosyaları silerek ekstra alan kazanabilirsiniz ama zaten sıkıtırılmış bir dosyayı daha da sıkıştıramazsınız. Sıkıştırma programlarının mantığı şu şekildedir,

Verinin sıkıştırılmamış halini şu şekilde düşünün,

10+10+10+10+10=50

Sıkıştırılmış halinide şu şekilde

5x10=50

Yani bu eşitliği sağlayacak başka bir fonksiyon bulmanız lazım ki ancak daha fazla sıkıştırma sağlayabilirsiniz, ama mantıksal olarak bulamayacağınıza göre bundan daha fazla sıkıştıramazsınız.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...