Jump to content

Kasa Neden Bu Kadar ısınıyor?

aslan570

Recommended Posts

Arkadaslar sizlere bi sorum olucak bunu ne yapdıysam çözemedım ben bılgısayarı ilk aldıgım zamanlar yanı 3 sene evel işlemci ısısı 29 30 en baba 32 lerde seyrederdi simdi ise 39un altına düşmüyor overlock falan yapmadım kasanın içide çok temiz durumda fanlar calısıtyo saten ekstra bi fanda daha bagladım yine aynı anakart sıcaklıgıda 25 26da sun o aynı normal yani ama cpu sıcaklıgını bi düşüremedim bıos ayarlarıyla hiç oynamadım ama neden anlamadım tek fark var o 20 derece iken eskıde 1gb ram vardı sımdı ise 3 gb var baska bi degısıklık yapmadım ama neden oldu anlamadım kasa havada alıo durdugu yerde odada satebn en fazla 25 derece oluyo anakart asus a8v ai series socket 939 işlemci amd athlon 64 cevaplarınızı beklıyorum bu sırada fanda normal devrinde dönüyor asus probe ile bakıyorum bu degerlere. Bu arada termal macunlarıda degısdım ekran kartının işlemcinin sadece kuzey köprüsününki kaldı

anladım sizi ama termal macun sürerken fazla yada az sürülünce sorun devam ediyor yada işlemcinin psu nun oturmamasından kaynaklanıyor

hayır hayır termal macunlar cıkmıs yenı küçük kagıt poşetin içinde bi sürümlük ondan sürdüm yani normal degerine sürdüm başka anlıyan yokmu arkadaslar korkuyorum ya aşırı ısınıyor eskıye göre acba 3gb remden olma ıhtımalı varmı öncedeen 1 gb dı rem

Kardeş aklıma gelen ilk 2 şey ya cpu fanı yada pwsply ya fanı değiş cunku 3 yıllık dıosun donmesınde bı sorun gozukmez fakat sıstemı yeterı kadar sogutmaz. 2. pwrsply ondada soyle problem olabılır voltaj eksık yada fazla verıyor olabılır. genellıkle eksık verır. orn 3.3 u 3.1 yada 2.7 gıbı.!!

arkadasım işlemcinin ısınması donanımın yanında kullandıgın işletim sistemi ve programlardan kaynaklanır. işletim sistemini stabil sekılde kullanarak denedınmı?yani modifiye olmayan temız bır işletım sıstemı ıle hiç bir programı kurmadan denedınmı?39 derece genel olarak cok yuksek bır ıslemcı sıcaklıgı diil aslında. tabıkı bu işlemciye göre değişir.işlemcin nedir?

evet bu olabilir voltajı dıkkat ettım sureklı eksık verı 3,3 ü 2,9 3,1 cıvar 1,5 i 1,45 12v yı 11,45 verıo bunlar olabılır 400w bı psu kac lıradır bilen varmıdır

evet bu olabilir voltajı dıkkat ettım sureklı eksık verı 3,3 ü 2,9 3,1 cıvar 1,5 i 1,45 12v yı 11,45 verıo bunlar olabılır 400w bı psu kac lıradır bilen varmıdır

arkadasım işlemcinin ısınması donanımın yanında kullandıgın işletim sistemi ve programlardan kaynaklanır. işletim sistemini stabil sekılde kullanarak denedınmı?yani modifiye olmayan temız bır işletım sıstemı ıle hiç bir programı kurmadan denedınmı?39 derece genel olarak cok yuksek bır ıslemcı sıcaklıgı diil aslında. tabıkı bu işlemciye göre değişir.işlemcin nedir?

amdathlon 64 işlemcim 2000mhz amd 3200+ yani

arkadaşım cpu fanını bir kompresörle temizle eğer olmazsa sisteminde virüs trojan yada sistemi yoran programlar vardır yine olmazsa ya fanı değiştir birde kalitleli termal macun kullan.saygılar

bilgisayara yine format attım xpde sade xp modıfıyelı deıl temızlıgınıde yapdım kasanın fanı söküp yıkadım ıslemcının yanı fana kacırmadan suyu sogutucuyu yıkadım ve kuruladım altına normal degerde termal macun surdum ama yıne olmadı kompresorlede temızledım malesef yınne olmadı:S

Arkadaşım işlemcinden kaynaklanabilir. Yani herşeyi yapıyor ve eskiden de bilgisayarım böleydi, şimdi hala böle ama ısınıyor diyorsan işlemcinden kaynaklanıyor olabilir. Sana önerim içerdeki sıcak havayı ne kadar azaltırsan o kadar iyi sogutma yaparsın. Yani kasa üzerine ne kadar fan bağlanıyorsa bağla ve bunların hepsi içerdeki havayı dışarı atsın.

arkadaşlar iyi günler arkadaşlar hemen hemen herşeyi sölemiş ama birisinin dediği senin

dediklerine bakınca çok doğru kardeş fanlar yorulmuş olabilir zaman geçtikçe zayıflama ihtimali

varmış fanların ama bide şey var sisteminde yorucu proglaramların sayısı fazla ise ondanda olabilir.

bide bunları yap bakalım sorunun giderilecekmi

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...