Jump to content

M2npv-mx + Amd Athlon 64 6000 X2 Dcore

realburt

Recommended Posts

2-3 yıldır kullandığım Asus M2NPV-MX anakarta ve AMD Athlon 64 3800 işlemciye sahip pc min işlemcisini değiştirmek istiyorum.. Takıldığım konu ise anakartım almayı düşündüğüm AMD Athlon 64 6000 X2 DCore SOC940 3.0 Ghz 2Mb İşlemci yi destekler mi yani randımanlı olarak kullanabilir miyim?

Bu işlemciyi randımanlı olarak kullanabileceksem kasaya kendim monte edebilir miyim işlemci pastasının esprisi nedir?

merhaba

anakartın biosunu en son versiyon ile güncelleyerek tercih ettiğin işlemciyi kullanabilirsin. İşlemci soket sayısı çok önemli. mevcut anakartın soketi 939 veya 940 olabilir. Aldığın işlemcinin uygun sokette olmasına dikkat et. işlemci değişimi kolaydır. eğer değiştirmekte zorlanırsan uzman birinden destek al. kolay gelsin...

merhaba

anakartın biosunu en son versiyon ile güncelleyerek tercih ettiğin işlemciyi kullanabilirsin. İşlemci soket sayısı çok önemli. mevcut anakartın soketi 939 veya 940 olabilir. Aldığın işlemcinin uygun sokette olmasına dikkat et.pasta işlemci ile fan arasında en iyi ısı transferini sağlamak içindir. kullanmanı tavsiye ederim. zaten yeni işlemci kutusundan çıkıyor. işlemci değişimi kolaydır. eğer değiştirmekte zorlanırsan uzman birinden destek al. kolay gelsin...

s.a

öncelikle amd athlon 6000+ kullanıcısıyım

2 ceşidi var 6000+ ların bırı 125w digeriise 95 wattır

anakartının üretici firmasına git oradan bak bide işlemciyi almadan önce üsütünü oku 125 w denkgelirse işin zor

power suply gerekir bır anakartının besleme mosfetleri cok ısınır buda performans ve mavi ekran yada reset atma olayı olur ama senın anakartın sanırsam desteklemez sen 5800+ da yukarı zormalama vede sanırsam o anakrtlar besleme olarak zayıf tır buyuk işlemci yemez vede satıcılar bu bildikleri için para ugruna zayıf anakart buyuk işlemci satar hele de 6000+ 6400+ serilerinde bu cesit bıraz karısık yardımcı olabıldımmı bılmem ama bıldıklerim bu kadar .

Saygılarımla

AMD İntelden her zaman her açıdan iyidir, M2NPV-MX yeni bios sürümleri ile 6000 serisinin 3 işlemcisinide destekliyor, sanırım senin alacağın 125 watt, eğer alacaksan yanında sağlam bir psu almanı (en az 400 watt) kesinlikle tavsiye ediyorum, maksimum performans için bu mutlaka şart, ekstra bir soğutucuya ihtiyacın olmayacak, zira işlemci ile gelen saf aliminyumdan yapılmış kendi fanı işlemciyi yeterince soğuk tutuyor, hızaşırtma yapacaksan ekstra soğutma gerekebilir, kendi yaptığım denemelerde kingston 2 GB 667 MHZ ile biostan otomatik %7 overclock uyguladığımda gayet stabil bir şekilde 3,5 GHZ de mükemmel bir şekilde çalıştı, manuel olarak denemedim ama onda da iyi sonuçlar verecektir, benim test ettiğim anakart M2N68-AM idi, anakartının desteklediği işlemciler listesini aşağıdaki linkten görebilirsin...

Bu arada yazmadan edemeyeceğim, Asus EAH 3650 256 MB ile CRYSIS'i Anti aliasing 2X ve tüm ayarlar normal olacak şekilde gayet rahat bir şekilde oynadım, ekran kartı satın alırken modeline, kaç MB olduğuna aldanmayın, marka ve üzerindeki GPU çok ama çok önemli, Palit 1 GB 4650 ile düşük ayarlarda bile CRYSIS çakılıyor..

Please register to see this content.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...