Jump to content

Ethernet Kartı Ip Almıyor Sınırlı Bağlantı Diyor

mavrantli

Recommended Posts

merhabalar ağ kablosunu takınca ip almıyor net e bağlanmıyor ağ bağdaştırıcısı sarı soru işareti olup sınırlı bağlantı diyor ethernet kartı driverı onboard msı anakart driver yüklü modem ip çakışması dedim diğer pcleri çıkardım resetledim yine olmuyor ayarlarına baktım yeni dns ve kendi ip ekleyerek denedim olmadı

bıos update yaptım msı ın kendi sitesinden online olarak yaptım bu şekilde yapmaya başladı pc bıos güncellme riskli ama bundan başka sorun çıkmadı bildiğiniz başka yollar varsa söylerseniz sevinirim

iyi günler

Bilgisayarım/özellikler/donanım/aygıt yöneticisi/Ağ bağdaştırıcısı/Eternet bağdaştırıcısı/sağ tık-özellikler/Gelişmiş/Bağlantı türü Sağdaki değeri otomatikten 10 mb tam yapın Onaylayın kendisi otomatik İp alımını yapıyormu bakın Ona göre Durumu bildirin sorunu çözmeye çalışalım.

1- kablonda sorun olabilir, saglam bir kablo al tekrar dene

2- modeminde sorun olabilir başka pc de dene ( DHCP ip vermiodur vs..)

3- Ethetnet kartları bozulması en zor kartlardandır bios update hiç bir işe yaramaz boşuna deneme

Bilgisayarım/özellikler/donanım/aygıt yöneticisi/Ağ bağdaştırıcısı/Eternet bağdaştırıcısı/sağ tık-özellikler/Gelişmiş/Bağlantı türü Sağdaki değeri otomatikten 10 mb tam yapın Onaylayın kendisi otomatik İp alımını yapıyormu bakın Ona göre Durumu bildirin sorunu çözmeye çalışalım.

arkadaşlar boyle birşey yapmayın arkadasın bahsettiği network hızları 10mbits/s half full duplex 100 mb/sn half full duplex bu ayarlarla oynarsanız ethernete baglanamzsınız varsayılan ayar otomatik kalsın zaten şunki agların hepsi 100mb/sn full dublex dir. eger orayı 10mb/sn yaparsanız modeminiz 10mb/sn baglantıyı desteklemiyorsa baglanamz

ne işe yaradıgını bilmediğiniz ozelliklerle oyanamyın değiştirmeyi tavsiye etmeyin

bu kadar cevap alacağımı ummuyordum teşşekkürler çoğunuzun dedğini yaptım fakat olmadı bıos update yaptıkdan sora oldu galiba bıosun son sürümü ethernet kartına zarar vermiş bi şekilde olmuş anlamadım son çare harici ethernet kartını taktım ama bunu yaptım diye bu sorunu yazılımsal başka çözümleri vrsa da merak ediyorum

iyi günler

bu kadar cevap alacağımı ummuyordum teşşekkürler çoğunuzun dedğini yaptım fakat olmadı bıos update yaptıkdan sora oldu galiba bıosun son sürümü ethernet kartına zarar vermiş bi şekilde olmuş anlamadım son çare harici ethernet kartını taktım ama bunu yaptım diye bu sorunu yazılımsal başka çözümleri vrsa da merak ediyorum

iyi günler

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...