Jump to content

Bu Donanıma Hangi Işletim Sistemi?

irresali

Recommended Posts

Quad Core Q8300 ,Asus 9800 GT 512mb ddr3, GIGABYTE[/url] GA-EP45-DS3L P45/ICH10 DDR2 1200MHZ 1600FSB ANAKART ,KINGSTON 4 Gb (2x2) Kit 800MHz DDR2 Hyperx PC2 6400 CL5 RAM ...

Arkadaşlar yukarıda özelliklerini verdiğim pcye uygun işletim sistemini seçemedim.Sizden ricam bana sitemizden uygun işletim sistemini tavsiye etmenizdir.Zira vista derseniz hangi vista?Bir de ben sitemizde temiz bir vista bulamadım.Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden tşk.

ilk önce pc yi ne amaçla kullanacağını belirtmen lazım sistem bileşenleri çok güzel hayırlı olsun oyun pc si olur eğer böyle bir amaçla kullanacaksan vista ultimate x64 öneririm tabi uyum sorunu olabilir bazı programlarda ama sistemden gerçek anlamda performans alırsın ayrıca vista kullanırsan directx10 dan faydalanabilirsin eğer xp kullanmak istersen barıs_seven- morning -EFE arkadaşlarımızın yaptığı güzel sistemler var bunlara bakabilrisin

ilk önce pc yi ne amaçla kullanacağını belirtmen lazım sistem bileşenleri çok güzel hayırlı olsun oyun pc si olur eğer böyle bir amaçla kullanacaksan vista ultimate x64 öneririm tabi uyum sorunu olabilir bazı programlarda ama sistemden gerçek anlamda performans alırsın ayrıca vista kullanırsan directx10 dan faydalanabilirsin eğer xp kullanmak istersen barıs_seven- morning -EFE arkadaşlarımızın yaptığı güzel sistemler var bunlara bakabilrisin

Oyun ,internet yani basit kullanıcıyım ancak daha önce topladığım pc 8 yıllıktır zamanında 1200$ vermiştim acımadan.İki pencere açtığımda kasıl kasıl kasılır.Dolayısıyla da bu sistemle 4 ram de kullanmak yani hız istiyorum.Yukarıda saydığınız arkadaşların sistemlerini eski pcmde kullandım.Ancak 64 bit vista bulamadım ya da yapılmadı mı?

asllında xp ninde 64 bitliği var fakat onun türkçesi bulunmadığı gibi genelde 64 bitlik sistemlere biraz soğuk bakılıyor uyum sorunu olduğundan bazı programlar ve oyunlar çalışmayabiliyor ama ben kullanmıştım vista ultimate 64 bit hatta ilk kullandığım vista oydu bundan 1,5 sene önce gayet iyi çalışıyordu ve fazlada uyum sorunu yaşamadım hatta 64 bitlik olan virüs programı eset nod32 kurmuştum güzel olmuştu sitede vardı silinmiş googlede msdn vista 64 bit sp1 gibi aratırsanız kesin bulursunuz

İşlemcinde asıl performansı görmek istiyorsan 64Bit işletim sistemi öneririm

Ekran kartından da tam olarak yararlanmak için directx 10'u tam destekleyen Vista'yı kullanamnı öneririm

Vista'nında tüm fonksiyonlarından yararlanmak istersen Ultimate'yi öneririm

Kısacası önerim; Windows Vista Ultimate 64Bit Service Pack 1

ama şu uyarıyıda yapmadan geçemicem 64bit Vista'da bazı program ve oyunlarda sorun yaşadım (açmama ve desteklememe gibi) -bu yüzden 32Bit Vista kullanıyorum..

bu yüzden ne kadar önerim "Windows Vista Ultimate 64Bit Service Pack 1" olsada yerinde olsam şuanda yaptığım gibi "Windows Vista Ultimate 32Bit Service Pack 1" kullanırdım..

8 yıllık kullanıcı olduğunuzu belirtmişsiniz alışıla gelmiş programların çalışması için windows xp kurun ama 4 gb ramleriniz 3 gb görünecektir

bide mswindows vista kurun hem vista deneyiminide kazanmış olursunuz

xp için http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=56076 bu link 'e bakın

vista kullanmadım vistayı öneren arkaşların yazdıklarını yapın

8 yıllık kullanıcı olduğunuzu belirtmişsiniz alışıla gelmiş programların çalışması için windows xp kurun ama 4 gb ramleriniz 3 gb görünecektir

bide mswindows vista kurun hem vista deneyiminide kazanmış olursunuz

xp için http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=56076 bu link 'e bakın

vista kullanmadım vistayı öneren arkaşların yazdıklarını yapın

Ne şiş yansın ne kebap misali hdd yi bölümlesem, 1. bölüme xp 2. bölüme vista kursam bir sorun çıkarmı acaba?

64 bit vista ultimate kur. ciddi bir performans artısı oluyor.

32 bit vista ile overclock yaparak oynadıgım oyunları

daha yüksek cozunurlukte overclocksuz oynayabiliyorum.

tavsiyem c ronaldonun aio su sitede bulabilirsin.

64 bit vista ultimate kur. ciddi bir performans artısı oluyor.

32 bit vista ile overclock yaparak oynadıgım oyunları

daha yüksek cozunurlukte overclocksuz oynayabiliyorum.

tavsiyem c ronaldonun aio su sitede bulabilirsin.

Windows Vista Ultimate X64 Sp1 Dir.Kesinlikle Tavsiye Ederim.

E6550 işlemci var bende bende Vista Ultimate kurucam.Önceden kurdum ve.Xp ye göre daha verimliydi.

Suan Sp1 çekiyorum zaten :)

Arkadaşlar link verirseniz sevinirim.Arattım bulamadım çok alakasız şeyler çıkıyor aramada

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...