Jump to content

Vista Mı Yoksa Vista Makyajlı Xp Mi

serkant

Recommended Posts

xp kullanıyorsun söylediklerinden belli ama belirtmemişsin yusuftas bende xp kullanıyorum alışkanlık olmuş herhalde vazgeçemiyorum :rolleyes: pc ilk yenilediğimde vista kurdum sp1 çıkmamıştı pek memnun olmadım görsellik değil performans ve uyum sorunu sıkıcı olmuştu daha sonra sp1 çıktı öylede biraz kullandım bir sorun yok vistada hatta görünüm vs harcadığı ram cpunun hakkını veriyor aslında ama xp kurulum vs daha kolay ve hızlı ve kendi modifiye ettiğim xpyi kullanıyorum daha rahat oluyor vistada zor oluyor modifiye malesef

bence her zaman vista süper bence ya vista kullanmayanlar alışkanlıklarından vaz geçemiyor yada kuruyor donanımı iyi degildir kasıyordur ondan sonra iyi degil diyorlar halbükü bilmiyorlarki kendilerin pcisi iyi degil vistada donanımın iyi olacak her zaman vistayı tek geçerim micraskof daha kötüsünü çıkarana kadar en kötüsü xp en iyisi vista

Modifiye Nedemek-->>[Burda Xp'nin bazı işe yaramayan sadece Ram tüketmekte olan araç gereçlerini kaldırmak Bilgisayarımızı rahatlatmak.normal bir görünümü değiştirmek ama Fazla Ram tüketmesini engerlemek için bazı ufak ayar çekilmiş şeklidir. Özelikle Reg ayarlarında ufak ayar çekilmeside dahildir.

Vista--> :) Vistayı soracak olursan bana bir oyun 1 Gb çalışır dedikleri zaman Vista %89.9 oranında 2 Gb ister :) buna benzer büssürü sebeb var.Bilgisayarı çok yoruyor :rolleyes:

Xp--->Normal bir Xp her zaman en iyisidir. Sayamayacağım baya bir neden var. Xp seviyorum.bu yüzden Xp kullanıyorum.

bence her zaman vista süper bence ya vista kullanmayanlar alışkanlıklarından vaz geçemiyor yada kuruyor donanımı iyi degildir kasıyordur ondan sonra iyi degil diyorlar halbükü bilmiyorlarki kendilerin pcisi iyi degil vistada donanımın iyi olacak her zaman vistayı tek geçerim micraskof daha kötüsünü çıkarana kadar en kötüsü xp en iyisi vista

arkadaş dalga geçiyo galiba vista 8gp ramde kullandım ben.o sorduğu soruları bi görseniz xp'de 5 dkde yüklediğim oyunu 1 saatte yüklüyo.rami 1.5 gp yiyiyo.en iyisi xp kardeşim.en dandiği vista.

Arkadaşlar çıktı çıkalı vistayı sevmiyorum. Donanım özellikleri üzt düeyde olması lazım. Ayrıca çok hantal kalıyo. xp kullanıyorum. Ama UBAK projesi kapsamında okullara gönderilen pc lerde vista kurulu. İşletim sistemi olarak çok zayıf. en küçük bi elektirik gidip gelmesinde sistem uçuyo. 1 Günde 3 defa format atılmaz ki bir pc ye. 1 günde 3 defa göçtü. buj hesabıda yapmak lazım. En küçük bi program çakışmasında güle gile diyo...kurulumu dersnizde 3 saate yakın sürüyo.. yorumları size kalmış..

benim işim sistem kurmak evlere servise gitmek.müşterilerimin çoğunluğu şu ana kadar yeni pc alanlar hep vista kurulu olarak geliyor.ama daha 1 ay dolmadan xp kuralım diyorlar.ve vistadan kurtuluyorlar.daha bir kişi bana vista kur demedi.vistadan kurtar diyen çok:))

• Moderator

Bende vista kullanıcısıyım bir yıldır.Fakat laptoba bir de xp kuralım dedim ve TNC XP SP3'ü yükledim hız vistadakiyle karşılaştırılamaz bile...

Vistanın gıcık olarak gordugum yonlerınden bırı bir çok arkadaşında dile getirdiği her şeye izin istiyor ve makineyi programlar çalışırken çok kasması..

xp yi cıktıgından beri kullanıyorum hem 2003 servera tam uyumlu olması hmde hemen hemen butun sorunlarını bilmem xp yi vazgecilmezim kılıyor. Zaten sp3 ve sonraki guncellemelerle xp zırhlı bir hal alıyor.Pc m yavas ama hızlı olsada xp kullanırdım vistanın salak sorularından uyumsuz ve huysuzluklarından nefret ediyorum. Gorunumle pek işim olmadı onemli olan yaptıgı iş xp den sonra kullnacaksam windows 7 kullanılırım

Bende xp kullanırken Vista iyi değil diyodum kullananlardan duyordum ama vistaya geçince fikrim değişti neden mi artık sıkıldım xp den 2001 den beri aynı şey biraz değişim yapalım vista yı kötüleyen arkadaşlara söylüyorum vistanın hiç mi iyi yanı yok tamam sistem gereksinimleri biraz fazla en az 2GB ram tmm kabul o kadar da kusuru olsun ama iyi yanlarını unutmayalım microsoft 2006 da çıkardığı işletim sisteminin 2001 yılı sistemin gereksinimi isteyecek hali yok her zaman xp kurduğumda hep yamalar yüklüyordum yok tema yok bilmem ne fln... bide şunu fark ettim xp de yeni programlar fln sorun oluyor artık kaldırmıyormu ne yani program tamam yüklerken ve kullanırken sorun yokta ileri günlerde sorun çıkarabiliyor ama vistada öyle değil çünkü sistem yeni

değişim iyidir bazen değişmek lazım eski alışkanlıklarımızı unutalım vistaya geçelim daha önümüzde Windows 7 var :rolleyes:

• Moderator
Bende xp kullanırken Vista iyi değil diyodum kullananlardan duyordum ama vistaya geçince fikrim değişti neden mi artık sıkıldım xp den 2001 den beri aynı şey biraz değişim yapalım vista yı kötüleyen arkadaşlara söylüyorum vistanın hiç mi iyi yanı yok tamam sistem gereksinimleri biraz fazla en az 2GB ram tmm kabul o kadar da kusuru olsun ama iyi yanlarını unutmayalım microsoft 2006 da çıkardığı işletim sisteminin 2001 yılı sistemin gereksinimi isteyecek hali yok her zaman xp kurduğumda hep yamalar yüklüyordum yok tema yok bilmem ne fln... bide şunu fark ettim xp de yeni programlar fln sorun oluyor artık kaldırmıyormu ne yani program tamam yüklerken ve kullanırken sorun yokta ileri günlerde sorun çıkarabiliyor ama vistada öyle değil çünkü sistem yeni

değişim iyidir bazen değişmek lazım eski alışkanlıklarımızı unutalım vistaya geçelim daha önümüzde Windows 7 var :rolleyes:

Söylediğine katılıyorum kardeş hatta güvenlik açısından vista bana göre daha iyi gelmişti.Ama sistem açısından yani bilgisayarda performans istiyorsan xp kullanıcısı olmak gerekir bu da ayrı bir gerçek...

Yeteri kadar Windows Xp de kullandım Vistada.Benim düşüncem Microsoft Vistayı yapamadı.Ya da yaparken bazı şeyleri unuttu ya da gözardı etti.Sistemi oturtamadı.Bu yüzden hayal kırıklığı.Vistaya genel anlamda bakıcak olursak Windows Xp den daha iyi.Çünkü her yeni çıkan birşeyin illa bir artısı vardır eskisine göre.

Geçenlerde chipin sitesinde bir video izledim hayran kaldım.601 Mhz İşlemci ve 512 Ram li bir sisteme Windows 7 kurulumu gerçekleşti hep izlerken merak ettiğim nasıl çalışacak acaba çalışacak mı ama kurulumdan sonra gördüklerim beni hayretler içerisinde bıraktı.Evet Windows 7 sanki çift çekirdekli bir işlemci varmış gibi mükkemmel çalışıyordu çok süratliydi.Sizce Vista bu sisteme kurulsaydı ne olurdu ? Cevabını size bırakıyorum.

Belli bir süre Vista kullandıktan sonra 2gb ramin Vista için hazır olmadığına kanaat getirdim ve bazı problemlerimi çözmek için Windows Xp kurdum.Windows Xp şu ana kadar yapılmış en iyi işletim sistemi.Her ne kadar eksileri olsada en iyis bu.Benim yorumum bu uzun oldu galiba kusura bakmayın. Modfiye yapan arkadaşlara da teşekkür etmek istiyorum onların sayesinde Windows Xp den zevk alıyorum : )

o videoyu bende izledim yok böyle bir şey :rolleyes: şaşırdım gerçekten ben 2gb ram çif çekirdekli bir sistemde bile vistayı okadar stabil kullanamadım adamlar win 7 yi 512 mb ram 600mhz cpu ile akıcı çalıştırıyor gerçi vistaya ne kadar çok ram takarsan okadar çok ram kullanıyor galiba :) win 7 iyi optimize edilmiş vistaya göre şimdi görünen öyle birde vistaya sp2 den sonra bakmak lazım sp1 baya iyileştirmişti xp de güzel bir sistem ama suan sp3 çıktığını düşünürsek herşeyin zamanla oturduğunu anlayabiliriz

Eğer işim sağlam olsun diyorsan normal orjinal xp yükle görselliğe önem veririm dersen de modifiye xp kullan vistayı aklından bile geçirme...

Sana tavsiyem modifiye xp kullanma orjinal xp kullan neden diye soracaksın çünkü modifiye edilen xpler genelde bileşen çıkarılarak veya reg ayarlarıyla oynanarak ömrü kısaltılıyor.

6 ay önce bende böyle düşünüyordum.Vista çok kötü xp mükemmel diye.Sonra laptop aldım.Doğal olarak Vista yüklüydü.Sonra kendi kendime dedim neden kötülüyorlar bu sistemi?Kullanmaya karar verdim ve kullandıkça sevmeye başladım.Birçok arkadaş çok soru soruyo insanı sinir ediyor diyor.Kapat o zaman UAC ı sormasın soru filan :rolleyes: Vista çok donanım istiyor fakat boşunada istemiyor bu donanımı.Donanım ne kadar iyiyse o kadar zevk veriyor insana.Hakkını veriyor donanımın.Görsellik arıyorsan modifiyeli xp kur demiş birçok arkadaşım.Görsellik dediğiniz temamı yani?Görsellik temayla olmaz ki..Ekran kartına bakar..Senin ekran kartın ne kadar iyiyse o kadar görsel olur kendiliğinden zaten.Xp directx 10 u desteklemiyor.Doğal olarak yeni çıkan oyunlarda ki o güzelim grafiklerde olmuyor.Görsellikten kastınız tema ise tamam diyeceğim birşey yok.Ama windows 7 çıktıktan sonra eminim ki bir çok insan vista çıktığında nasıl kötüledilerse win 7 yide kötülüyecektir.Xp kullanan birisi win7 kuracak, donanımı kaldırmayacak, doğal olarak çok donanım istiyor diyecek ve xp kullanmaya devam edecek.Madem hafif bir sistem donanım gereksinimi az bir sistem istiyoruz; vistayı modifiye edelim.Gereksiz özelliklerini, kullanmadığımız özelliklerini çıkartalım!?Olmaz mı??

(Bunlar benim düşüncelerim.. :) )

dokumaci, cobrakaan ve escape arkadaşlara katılıyorum

ne xp ne de vista KÖTÜ DEĞİLDİR!!! vista, xp den kat kat iyi ama xp den aldığınız performansı bekleyemezsiniz...

"xp, vista dan hızlıdır" diyerek vistayı kötüleyenler bilgisayarlarına win98 veya win95 veya winnt kursunlar bakalım hangisi daha çok performans vercek?...

görüntü olarak %<85 vista ya benzetsen bile xp yi harcadığı RAM ve işlemci vistanın harcadığından fazladır

oyunlara gelince xp nin hiç şansı yok vista dx10 ile önde...

en çok sinirlendiğim şey yaklaşık 1000 tl ödeyip alınan 2-4 çekirdekli işlemcili 2-4 gb Ramli 512 mb (bi' de dx 10 olmaz mı) GPU'lu (ekran kartı) masaüstü bilgisayarlara xp (hatta modifiyeli xp) yüklenmesi verilen paraya yazık be...

bilgisayardan iyi anlayan vistaya kötü demez...

örnek olarak oyunları verebiliriz...

oyun tutkunusunuz...

gta4 çok çok iyi bir sistem istiyor ama "amaannn gta:sa daha iyi hele ki modiye edilmişleri... tadından yenmez bırakın gta4 ü" diyerek sisteminizi yenilemeyecek misiniz?...

biraz uzun oldu ama artık n'apalım? :)

dokumaci, cobrakaan ve escape arkadaşlara katılıyorum

ne xp ne de vista KÖTÜ DEĞİLDİR!!! vista, xp den kat kat iyi ama xp den aldığınız performansı bekleyemezsiniz...

"xp, vista dan hızlıdır" diyerek vistayı kötüleyenler bilgisayarlarına win98 veya win95 veya winnt kursunlar bakalım hangisi daha çok performans vercek?...

görüntü olarak %<85 vista ya benzetsen bile xp yi harcadığı RAM ve işlemci vistanın harcadığından fazladır

oyunlara gelince xp nin hiç şansı yok vista dx10 ile önde...

en çok sinirlendiğim şey yaklaşık 1000 tl ödeyip alınan 2-4 çekirdekli işlemcili 2-4 gb Ramli 512 mb (bi' de dx 10 olmaz mı) GPU'lu (ekran kartı) masaüstü bilgisayarlara xp (hatta modifiyeli xp) yüklenmesi verilen paraya yazık be...

örnek olarak oyunları verebiliriz...

oyun tutkunusunuz...

gta4 çok çok iyi bir sistem istiyor ama "amaannn gta:sa daha iyi hele ki modiye edilmişleri... tadından yenmez bırakın gta4 ü" diyerek sisteminizi yenilemeyecek misiniz?...

biraz uzun oldu ama artık n'apalım? :)

lafa bak şimdi arkadaşım sen ev kullanıcısısın butun gun evde oyun oynayacak al kullan vistayı daha doru duzgun hiç bir erp yazlımı muhasebe yazılımı vs.. vistaya destek vermiyor, tam oturmadı suruculerinde bile problem cıkıyor. Vistay zaman var ama o zaman geldiğinde secimim W7 olacakdır

neresi tam oturmamış ki

sadece ev kullanıcısı değilim bütün gün oyun oynamıyorum

eğer ki yazılım üreticileri programlarını vista ile uyumlu yap(a)mıyorsa bu onların problemidir

uyumluluk modu ile DOS TABANLI programlar hariç neredeyse hepsini vista da çalıştırabilirsin

xp sürücüleri vistada da çalışıyor nadiren bazı donanımlar problem çıkarabiliyor

"bilgisayardan iyi anlayan vistaya kötü demez" cümlesinin nesi yanlış ki? "bilgisayardan iyi anlayan vistaya mükemmel der" cümlesiyle aynı anlamı taşımıyor!

işletim sistemleri konusunda (sadece modifiye değil) gerçekten bilgili insanlara sorarsan vista kötü değil der

illa ki vista kullanın demiyorum ki bilgisayarı vistayı kaldırıyorsa xp kurmanın bir anlamı yok

şu anda xp-vista-win7-pardus 2008.2 kullanıyorum

Arkadaşlar bayağı bir hem de bayağı bayağı abartmışlar.. Ben rami 2gb a yükseltmeden önce vistayı 1gb ta da kullandım..Hem de ultimateX86.. yine gayet hızlı sorunsuz bir şekilde kullanıyordum.. vista 1,5gb ram kullanıyomuş falan bunlar doğru değil arkadaşlar... sistem normal bir durumda 500mb ramin üstüne çıkmıyor,, taş çatlasa en fazla 1gb ram kullansın o da gereksiz birsürü program açıkken... gereksiz yazılımlarla bilgisayarı doldurup sonra da sistemden şikayet etmesin kimse.. yok 8 gb ram le vista da bir saat program yükleyemedim falan... bunlar yalan arkadaşlar... bir sistem yavaş çalışıyorsa sebebi gereksiz bileşenler ve yazılımlardır...

arkadaş dalga geçiyo galiba vista 8gp ramde kullandım ben.o sorduğu soruları bi görseniz xp'de 5 dkde yüklediğim oyunu 1 saatte yüklüyo.rami 1.5 gp yiyiyo.en iyisi xp kardeşim.en dandiği vista.

yok kardeşim dalga geçmiyorum 1 pci iyise vista sp1 kuracaksın 2 vistanın ufak tefek ayarından anlayacaksın mesalla soru soruyo diyasun UAC Var onu kapatacaksın perfonbas artırma ayarlarını yabacaksın 3 ben şuan vista ultimata sp1 orjinal kullanıyom her konuda xpiyi ona katlar hızda oyunda 4 vista kullanacaksan biraz kafa yorup dilinden anlayacaksın zaten anladıgdan sonra bidaha xpnin yüzüne bakmazsın vista kötü olsa sayın sk8er boi vista sp1 kullanmazdı vista ramı yiyor diyorsun daha benim ramı yimedi oldugu yerde duruyo 2gb ramım var vista ramı yimez sadece kullanır hani bir söz vardır kullanılmayan güç güç degildir diye yani kullanılmayan ram ram degildir

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...