Jump to content

Airmax Modem Sorunu

hackerss

Recommended Posts

arkadaşlar ttnetin vermiş olduğu airmax a101 modem kullanıyorum, kablolu internet bağlantım var ama wireless kullanamıyorum. tüm ayarları yapılı, daha önceden wirelesi kullanıyordum gitti bi daha gelmedi, arama yaptığımda başka bilgisayarları görüyorum, bazen kendi bilgisayarımıda görüyorum ama bağlantı yapamıyorum. sebebi ne olabilir...?

1)modifiye xp mi kullanıyorsun?

2)modemin driveri kuruldumu?kurulurken hata verdi mi?

modifiye xp kullanıyorum. modemin driveri kurulu ayrıca kurulurken hata vermedi. benim anlamadığım gayet güzel çalışırken birden gitti.

ayrıca pikatel modemlerin servisleri hakkında bilginiz varmı kime göndereceğim web siteleri yok bildiğim kadarıyla

arkasım öncelikle wireless suruculerin (modemin değil bilgisayarının) driverları yuklu ise ve anahtarının acık oldugundan eminsen ( listede modem isimleri goruyorsan )sunları dene:

1- mpdemine kablo ile baglan muhtemelen 192.168.2.1 dir

2 menude wireless ayaralrını sec herkese gorunuru işaretle SSID ver ve şifrelemeyi WAP yap (WAP2 değil) şifreni yaz ve kayıt et cık 1 2 dkk abekle tekrar dene

3 olmadıysa bazı wşreless doannımları wpa2 şifrelemyi destelemez yada orda 801.xx gibi modlar vardıır kartına uygun olanı sec ( genelde mixed mode secili dir oyle ise kalsın)

4 dhcp aktif olduguna emin ol mac filtee yada repater gibi ozellikler varsa iptal et

5- baglan ve gecerli ip adresi almışmı bak

6- almadıysa hatayı buraya yaz yardımcı olurum onemli olan hata mesajı hatta ekran goruntusu koyarsan cok ii olur

arkasım öncelikle wireless suruculerin (modemin değil bilgisayarının) driverları yuklu ise ve anahtarının acık oldugundan eminsen ( listede modem isimleri goruyorsan )sunları dene:

1- mpdemine kablo ile baglan muhtemelen 192.168.2.1 dir

2 menude wireless ayaralrını sec herkese gorunuru işaretle SSID ver ve şifrelemeyi WAP yap (WAP2 değil) şifreni yaz ve kayıt et cık 1 2 dkk abekle tekrar dene

3 olmadıysa bazı wşreless doannımları wpa2 şifrelemyi destelemez yada orda 801.xx gibi modlar vardıır kartına uygun olanı sec ( genelde mixed mode secili dir oyle ise kalsın)

4 dhcp aktif olduguna emin ol mac filtee yada repater gibi ozellikler varsa iptal et

5- baglan ve gecerli ip adresi almışmı bak

6- almadıysa hatayı buraya yaz yardımcı olurum onemli olan hata mesajı hatta ekran goruntusu koyarsan cok ii olur

yok arkadaşım olmuyor hepsini denedim. işin garibi hata uyarısıda vermiyor bağlantıyı otomatik olarak görüyor bağlan diyorum bekliyor bekliyor bağlanmıyor. anlamadım gitti..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...