Jump to content

Piramitler Türkiye'den Kaçırılmış Dense Ne Dersniz

BeyazEylem

Recommended Posts

İyi günler arkadaşlar,

İzleyeceğiniz videoda Tgrt'den bir spiker, halkımıza 'Mısır piramitlerinin Türkiye'den kaçırıldığı ortaya çıktı. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?' sorusunu iletiyor. İnsanlarımızın verdiği cevaplar gayet etkileyici.

Şahsen, bu videoyu facebookta izledikten sonra ağlayacak duruma geldim. Sövmek istedim ama kendime mi küfredecektim? Bu videoda eğitim sistemimizin ne kadar anlamsız olduğu kat kat vurgulanıyor. Artık kendimize gelmemiz gerektiği üstüne basa basa kafamıza nakşediyor.

Sonunda bir tarih öğretmenine aynı soru iletiliyor, bilmiş bir eda ile cevap veriyor. Lütfen bunu görmezden gelmeyin!

Videoyu Facebook'tan izlemek için:

Rapidshare'dan indirmek için:

İnternette bir sürü gereksiz şey ile zamanımızı harcıyoruz. Özellikle rica ediyorum, lütfen bu videoyu izleyin. Lütfen.

Eğitim bozukluğu değil,cahillik değil,başka bişey bu......

Biz dünyadaki en zor 3. sınav sistemi bizde diye övünelim "trigonometrik" ve çok "karmaşık" konularla ilgilenelim,fakat bi tarihçi bile böyle bi cevap versin...

Çok görmemek lazım,gerçeğin yansıması bu işte :)

Ben vatandaşımız sunucuya yalancı demeyecek kadar kibar ondan cevap veriyorlar. Ama hakkaten komik olmuş :) Ayrıca milletin pramitler hakkında bilinçsiz olması hiç bişi göstermez, amerikalılar haritada ülkelerinin yerini bile gösteremiyor.

stokastik; Cinsiyet: Erkek; Yaş: 29; Ülke: ABD

Amerika'da bir universitede ogretmenim. 1) Amerikali ogrenciler (ozellikle de kizlar) bayagi aptal. Ilkokul aritmetigini bile beceremiyorlar. En basarili ogrenciler yabancilar. 2) Ama o aptal Amerikali kizlarin hepsi cok guzel. Turk kizlarini kiskancliktan cildirtacak kadar guzeller. 3) Ogrencilere deli gibi odev veriyorum. Tabii hicbirini okumuyorum. Herkes odevlerden tam puan aliyor. Odevler ise dogruca cope gidiyor. 4) Vizeleri cok kolay yapip yuksek notlar veriyorum. "Finaller de boyle kolay olacak" diyorum. Fakat finalleri ogrencilerin elinde patlatiyorum. Sikinti icinde sorulari cevaplamaya calismalari cok komigime gidiyor. 5) Sinavda kizlar bir sey sordugunda hemen soruyla ilgili ipucu veriyorum. (Gerci kullanamiyorlar.) Erkekler soru sordugunda ise ters ters, "Soru acik. Dikkatli okusana" diyorum. 6) Ders sirasinda ve ozellikle sinavlarda surekli kizlari kesiyorum. Ofisime gelenlere sarkiyorum. Taciz ediyorum diye sikayet edilmekten korkuyorum.

Bence videoda bi aldatmaca var çünki ilk soru sorulan kişi hariç diğerlerinde soru kısmı yok yani bana daha çok Mısır Pramitleri değide tarihi eser kaçakçılığı sorulmuş gibi cevaplar var insalarda (inşallah öyledir) :)

tgrt bir ara böyle abuk subuk sorular sorarak haber bülteninde yayınlıyordu. @surzan'ında dediği gibi soruları farklı olabiliyor, özellikle seçip buluyorlar böyle insanları. Zaten bu cevapları vermesi için para bile teklif ediyorlar. Çokda inanmayın. Bu Mehmet Ali erbil'in sunduğu 50 sarışında da aynı muhabbet var. Misal kız avukat olmuş ama cumhurbaşkanının adını bilmiyor.

İnanmayın gülün geçin.

Bence videoda bi aldatmaca var çünki ilk soru sorulan kişi hariç diğerlerinde soru kısmı yok yani bana daha çok Mısır Pramitleri değide tarihi eser kaçakçılığı sorulmuş gibi cevaplar var insalarda (inşallah öyledir) :)

ondan kolay ne var?yapar montajı!

ama ben zannetmiyorum bu cepapları hepsinin bilinçli vereceğini,muhtemelen soruyu anlamadılar!daha önce izlemiştim bu videoyu...

tarih öğretmeniyim diyen zaten komedi..ayrıca eğer doğruysa dikkatinizi çekerim çekim yapılan yer sanırım bakırköy...çünkü o çarşı oturulan yerler falan orayı çağrıştırdı bana..artık bakırköysede gerisini siz düşünün neden oraya gittiklerini :p

yanlış olmasın 1 yıl bakırköyde kaldım ama beyoğlu doğmuluyum :D

ya bu soruya cvp veren insanlar bu kadar beyinsiz olamazlar. piramitlerin nasıl yapıldığı bile meçhulken böyle saçma bir soruya gülüp geçilmesi gerekirken verdikleri cevaplar çok hayret verici. bu insanlar bu hale getirilmişken biz daha çok zor günler geçiririz bu ülkede. cem yılmaz ın dediği gibi EĞİTİM ŞART"...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...