Jump to content

Usb Hdd Hatası

murrtii

Recommended Posts

Merhaba tnctr sakinleri umarım konuyu doğru yere açmışımdır.

320 gb maxtor usb diskim var diskimi yaklasık 6 aydır sorun suz olarak kullanıyordum %89 doluluk oranına sahip. harici diskimden gecenlerde temizlik yapmak istedim. farkettimki bazı dosyaları silemiyorum, taşıyamıyorum, kopyalayamıyorum ve açamıyorum. bunun geçiçi basit bir hata olduğunu düşündüm unlocker ve benzeri programlarla silmeye denedim. olmadı ve enteresandırki an ve an gun ve gun bu sekildeki dosyaların sayısı artmaya başladı. chkdsk in uygun olacagını dusundum yalnız %11 den sonrasını tamamlayıp hata verdi. bende windowsun üzerinden değilde açılırken taramasının daha net bir cevap vereceğini dusundum arkadaslar bugun 3. gün 3 gundur hdd bir bilgisayara bağlı ve devamlı 100234 kayıt bölütü okunamıyor - 100235 kayıt bölütüokunamıyor diye sırayla sayıyor şuanda 208000 de hayır düzelecek ise yapsın tabi ama windows hariciden bağlanan disklerde sadece scan eder repair etmez diye birşey okumuştum böyle bi durumda var veyahut bu repair edilebilinecek bir durummudur. şimdi şundan emin gibiyim hdd ye ii bir format ceksem sorunsuz kullanabilirim ama içinde 4 yıllık emeklerim belgelerim var. sonrasındaki data kurtarma işlemleri ile suandaki mevcut olanı riske atamam ama bu şekildede calısamam. bana önerebileceğiniz bir program - yol - kişi varsa lütfen paylaşımlarınızı bekliyorumm. yine sayfanızdan takip ettiğim yazılımların içinde cdlere boot ettiğiniz bazı bad sektor veya hdd repair gibi programlarla da denedim ama olumlu sonuc alamadım belki yanlıs kullandım belki duzeltilemeyecek bi durum. ama muhakkak bu konuda uzmanlasmış birileri vardır diye düşünüyorum Yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder

Çalışmalarınızda Kolaylalıklar Dilerim

Saygılarımla

Murat ÖNALDI

şimdi şundan emin gibiyim hdd ye ii bir format ceksem sorunsuz kullanabilirim ama içinde 4 yıllık emeklerim belgelerim var. sonrasındaki data kurtarma işlemleri ile suandaki mevcut olanı riske atamam ama bu şekildede calısamam

unlocker diyecektim fakat kullanmışsın zaten.

yukarda yazdığın şeyi sakın deneme. dosyalarını dvd ye yada hd ye aktar sonra bi format at. tek önerebileceğim şey bu.

Cd den veri kurtarma programları var.Onlarıda denedinmi?

Sanırım isobuster benzeri programlardan bahsediyorsunuz. hayır denemedim, hemen deneyeceğim isobusterdan daha ii bildiğiniz bir program varsa onunla deneme yapayım ???

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...