Jump to content

Modifiye Xp Hata

jakuza_23

Recommended Posts

Arkadaşlar ben Modifiye xp yapıyorum. N liteyle de iso oluşturuyorum. Sonra bilgisayara reset atıp kuruluma geçiyorum.Ondan sonra bildiğiniz gibi ''Kur Dosyaları yüklüyor'' geliyor. Ondan sonra da hani xp yi kuracak ya işte onu yapmıyor ondan önce ekrana mavi ekran hatası geliyor ve sonrada xp kurulmuyor. Sanal Xp im olmadığı için görüntü veremiyorum kusura bakmayın. Mavi ekran hatasında da şöyle birşey geliyor:

Bir sorun algılandı ve bilgisayarın zarar görmesini engellemek için kur kapatıldı. yüklediğiniz donanımlardan emin olun diyor. Daha fazla yazı vardı da hepsini aklımda tutamadım.Malumunuz bende bir insan olduğum için :clapping:

1-)Şimdi işletim sisteminde hata vardır diyeceksiniz defalarca sistemi yeniden yaptım, olmadı.

2-)Eklediğin driver lerde bi sorun vardır diyeceksiniz driverpack deki driverleri ekledim. Sizde eklemişsinizdir hiç böyle bir sorunla karşılaştınız mı?

3-)Entegre ettiğin addonlardan kaynaklanıyor diyeceksiniz Efe'nin addonlarını kullandım. Efe'de addonlarından emin garanti veriyor. Bu arada kendisine teşekkür ederim.

4-)Güncelleme paketlerinde bir sorun vardır diyeceksiniz Hakanaktın orjinal güncelleme paketlerini kullandım. Kendisine teşekkürü borç bilirim.

5-)Fazla bileşen silmişsinizdir diyeceksiniz. İlk başta kafama göre bileşen çıkardım olmadı. Sonrada forumdaki bir modifiye Xp den kopya çekeyim dedim ve de Efe'nin son yapmış olduğu Windows Xplus Live! 2009 V3 teki bileşenlerin aynısını sildim onda çalışıyor da bende niye çalışmasın mantığıyla. Efe kardeş kızmayasın ne yapayım artık başka bi çözüm yolu bulamadım.

evet arkadaşlar şimdi olabilecek her türlü sorunları yazdım. belki bilmediğim başka sorunlarda vardır onlarıda varsa siz yazın nerde hata yapıyorum bir türlü anlamadım. kafayı yecem nerdese yav nolursunuz bir yardım edin.

sen yaptığın çalışmayı sanal makinede denemeden bilgisayarına format mı atıyorsun :clapping:

forumda arat virtualbox diye indir kullan. kullanımı basit ve boyutu küçük.

modifiye işine gelince, morning in açmış olduğu modifiye anlatımlarını aç baştan sona oku. sana tavsiyem bu.

aldığın hata birçok sebepten olabilir.

hiçbir bilgisi olmayan biri bile morning in anlatımından yararlanarak kendi isteği doğrultusunda bir sistem yapabilir...

kvstb ye katılıyorum birde yöntemini değiştir istersen.Ekleme Sırası çıkarma sırası önemlidir.

1-Update Pack ve Eklentileri(Addonları) Ekle.

2-Görsellik Paketini Uygula(VISO-7ISO v.s)

3-Bileşen Çıkarıp Katılımsız Yap.(nLite ile)

4-Driver Eklemesini Yap.(Driver Packs ile)

5-İnce Ayarları Yap.(Dosya Editlemeleri v.s)

6-ISO Alıp Sanal PC'de Test Et.(Gerçek Makineye Kuracaksan Eğer CD'ye Düşük Hızda Yazdır.)

Önerebileceğim Yöntem bu.

sen yaptığın çalışmayı sanal makinede denemeden bilgisayarına format mı atıyorsun :clapping:

forumda arat virtualbox diye indir kullan. kullanımı basit ve boyutu küçük.

modifiye işine gelince, morning in açmış olduğu modifiye anlatımlarını aç baştan sona oku. sana tavsiyem bu.

aldığın hata birçok sebepten olabilir.

hiçbir bilgisi olmayan biri bile morning in anlatımından yararlanarak kendi isteği doğrultusunda bir sistem yapabilir...

arkadaşım zaten ben oraya bakarak herşeyi yaptım. ikincisi sanal makine yapmasını biliyoruz. ama bilgisayarın ram i 256 MB zaten zar zor çalışıyor. birde sanal xp yaparsam bu bilgisayarın hali ne olur?

musaoğuz arkadaşım senin dediklerini yapıyorum inşallah olur.

sanal makinede denemeden bu iş olmaz sana söyleyim.

ama illa yapacağım diyorsan bak musaoguz arkadaşımız sana ne yapman gerektiğini söylemiş.

onları sırasıyla yaparsan sorun yaşamazsın.

birde indirdiğin dosyaların md5 lerini kontrol et. hatalı indirmiş olabilirsin. ondan kaynaklı da olabilir bu sorun

Peki mavi ekran mesajında bir hata kodu filan var mı? (stop 0000.. bilmemne gibi) Bir dosya adı? vs. var mı? Mavi ekrandaki mesaja göre hareket etmemiz gerek.Zaten her yolu denemişsin.Hiçbiri olmadığına göre cevabı mavi ekran verecektir.

Peki mavi ekran mesajında bir hata kodu filan var mı? (stop 0000.. bilmemne gibi) Bir dosya adı? vs. var mı? Mavi ekrandaki mesaja göre hareket etmemiz gerek.Zaten her yolu denemişsin.Hiçbiri olmadığına göre cevabı mavi ekran verecektir.

eve morning kardeş aynen senin dediğin gibi hata kodu filan yazıor ama hatanın yüklenen aygıtlardan kaynaklandığını söylüyor. e bende driverpack deki driverleri ekledim herkesde ekliyor ama böyle bir sorunla karşılaşan yok. xp deki sürücü bölmündeki aygıtlardan herhangi bir çıkarma-silme de yapmadım.

hata kodu aynen şöyle

Yeni tüm donanım veya yazılımların doğru yüklenmesini sağlayın. bu yeni bir kurulumsa gereksinim duyabileceğiniz windows güncelleştirmelerini donanım vea yazılım üreticilerinden isteyiniz.

Teknik bilgiler

***STOP:0x00000071

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...